16.3 C
    Čtvrtek 9. května 2024

České florbalistky vybojovaly bronz na mistrovství světa! Porazily Švýcarsko 5:4

České florbalistky si připsaly historický úspěch na mistrovství světa v Singapuru. Po dramatickém obratu v souboji o třetí místo porazily Švýcarsko 5:4 a získaly tak teprve druhou medaili pro ženský florbal v historii.

První gól zápasu padl až v 17. minutě, kdy se prosadila švýcarská hráčka Corin Rüttimannová po přihrávce Isabele Gerigové. Švýcarky pak zvýšily na 2:0, když Gerigová zakončila přesně k tyči. České hráčky však neztratily odvahu a v polovině zápasu snížily na 2:1 díky přesnému zakončení Anny Brucháčkové.

Vyrovnání přišlo ještě ve druhé třetině, kdy se odražený míček dostal k Vanesse Rebeccy Keprtové, která se trefila pod horní tyč. Ve třetí třetině pak český výběr šel do vedení, když Eliška Krupnová propasírovala míček za švýcarskou brankářku.

Švýcarské hráčky sice ještě dokázaly vyrovnat díky krásné střele Céline Stettlerové, ale české lvice opět zabraly a využily zaváhání v rozehrávce. Denisa Ratajová poslala Češky do vedení a necelé dvě minuty před koncem zápasu se podruhé v zápase prosadila Vanessa Rebecca Keprtová.

I přes snížení Švýcarek v poslední minutě zápasu si české hráčky pohlídaly závěr a slaví tak bronzovou medaili na mistrovství světa. České florbalistky tak získaly medaili na světovém šampionátu po dlouhých 12 letech a teprve druhou v historii.

Český tým vedl na mistrovství světa trenér Lukáš Procházka. Po porážce 2:8 s Finskem v semifinále se sen o finále rozplynul, ale české hráčky si nakonec odvezly cenný bronz. Poslední medaili získaly české florbalistky na mistrovství světa v roce 2011 ve švýcarském St. Gallenu.

Kyren Wilson po vítězství na snookerovém šampionátu prozradil svůj další cíl

Dvaatřicetiletý snookerový šampion Kyren Wilson si po nedávném vítězství ve finále turnaje v Crucible dělá zálusk na post světové jedničky. Wilson, který porazil Jakea Jonese a získal ikonickou trofej a hlavní výhru 500 000 liber, se nyní ve světovém žebříčku vyšplhal na třetí místo.

Mbappého rozloučení s PSG a zklamání v Lize mistrů

Kylian Mbappé si jistě vysnil zakončení svého působení v Paris Saint-Germain zvednutím trofeje Ligy mistrů. Realita však byla úplně jiná. Zklamán není jen on, ale také fanoušci po celém světě. Takový závěr čekal jen málokdo.

Kouč Rulík odhaluje kádr pro MS v Praze

S ubývajícími dny před slavnostním otevřením bran Pražské O2 Areny pro mistrovství světa IIHF vzrůstá i napětí ohledně toho, kdo bude na domácí půdě ČR reprezentovat. Poslední neděle byla důležitým dnem pro fanoušky i hráče, protože kouč národního týmu Radim Rulík konečně odkryl závoj tajemství ohledně složení týmu pro nadcházející turnaj.