Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Češi zvládli na mistrovství také druhý duel, s problémy urvali výhru nad Němci

  Čeští florbalisté zatím prochází světovým šampionátem ve Švýcarsku úspěšně. V prvním zápase dokázali porazit Lotyšsko 6:3 a v neděli si poradili také s Německem, nad kterým vedli už 8:1, ale náš západní soupeř zápas zdramatizoval a nakonec Češi urvali pouze těsnou výhru 8:6.

  Stejně jako v prvním zápase, tak i v tom druhém měli svěřenci Jaroslava Berky super vstup. Už na konci třetí minuty otevřel skóre Martin Kisugite a do do přestávky ještě navýšil skóre Josef Rýpar. „První třetina skončila 2:0, ale nebylo to z naší strany úplně optimální. Hráli jsme spíš kolem brány a netlačili jsme se tolik do střel,“ zhodnotil úvodní část útočník Adam Delong, který právě Rýparovi přihrával.

  Hned v úvodu druhé části se trefil právě i Delong, když v přesilové hře zamířil přesně do šibenice. Německo sice snížilo, ale český tým vyhrál druhou část 6:1 a celkově tak po 40 minutách vedl 8:1. „Ve druhé třetině jsme se snažili trošku zapnout a přišel i impulz od trenérů, abychom to více tlačili do brány, což následně bylo vidět na skóre. Šlo to nahoru a naše hra se zlepšila,“ popisoval Delong, který si v zápase připsal jeden gól a tři asistence.

  Jenže ve třetí části česká reprezentace nepochopitelně vypnula a poslední dvacetiminutovku prohrála hrozivým poměrem 0:5. Nakonec Češi zvítězili 8:6 a jsou v základní skupině stále stoprocentní. „Pak přišla třetí třetina a výpadek, který se prostě nemůže stávat. Najednou jsme vypli, nebyli jsme to my a hráli jsme trošku naivně. Nakonec dobrá výhra,“ dodal na závěr hodnocení dnes už na šampionátu pětibodový útočník Vítkovic. „Nejradši bychom to hodili za hlavu, ale co si z toho teď vzít? Už bych to moc nerozebíral, ale prostě musíme lépe bránit přesilovky soupeřů,“ ví Delong.

  Ten byl tak rád alespoň za svůj osobní výkon. „Jsem za to moc rád. V zápase s Lotyšskem jsem od sebe očekával mnohem víc. Jsem rád, že se mi to teď bodově podařilo celkem uhrát. Hlavně před zápasem se Švédskem. Jsem rád, že jsem se trochu dostal do turnaje,“ pochvaluje si forvard s číslem sedm na dresu.

  Už v pondělí od 18 hodin sehrají Češi závěrečný zápas základní skupiny se Švédskem, což bude přímý souboj o první místo. „Porazili jsme je na poslední Euro Florball Tour a celá kabina věří, že je porazíme i tady. Ale pokud jim nabídneme zase tři přesilovky, tak je to pomalu smrt. Nesmíme dělat takové fauly. I teď jsme prakticky dostali tři góly v oslabení, což je prostě moc. Musíme to vypilovat,“ je si vědom Delong.

  Poslední duel skupiny se sehraje stejně jako ten s Německem ve Winterthuru. Češi se tak opět představí v opoznání skromnější hale oproti Swiss Life Areně v Curychu. „Oproti tomu, na co jsme zvyklí, tak je to pořád velká hala. Povrch je tu stejný jako v první hale a mně se tu hraje dobře,“ dodal na závěr odchovanec Horní Suché.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.