4.3 C
Czech
Neděle 21. prosince 2025
Ostatní sportyČeši zvládli na mistrovství také druhý duel, s problémy urvali výhru nad...

Češi zvládli na mistrovství také druhý duel, s problémy urvali výhru nad Němci

Čeští florbalisté zatím prochází světovým šampionátem ve Švýcarsku úspěšně. V prvním zápase dokázali porazit Lotyšsko 6:3 a v neděli si poradili také s Německem, nad kterým vedli už 8:1, ale náš západní soupeř zápas zdramatizoval a nakonec Češi urvali pouze těsnou výhru 8:6.

Stejně jako v prvním zápase, tak i v tom druhém měli svěřenci Jaroslava Berky super vstup. Už na konci třetí minuty otevřel skóre Martin Kisugite a do do přestávky ještě navýšil skóre Josef Rýpar. „První třetina skončila 2:0, ale nebylo to z naší strany úplně optimální. Hráli jsme spíš kolem brány a netlačili jsme se tolik do střel,“ zhodnotil úvodní část útočník Adam Delong, který právě Rýparovi přihrával.

Hned v úvodu druhé části se trefil právě i Delong, když v přesilové hře zamířil přesně do šibenice. Německo sice snížilo, ale český tým vyhrál druhou část 6:1 a celkově tak po 40 minutách vedl 8:1. „Ve druhé třetině jsme se snažili trošku zapnout a přišel i impulz od trenérů, abychom to více tlačili do brány, což následně bylo vidět na skóre. Šlo to nahoru a naše hra se zlepšila,“ popisoval Delong, který si v zápase připsal jeden gól a tři asistence.

Jenže ve třetí části česká reprezentace nepochopitelně vypnula a poslední dvacetiminutovku prohrála hrozivým poměrem 0:5. Nakonec Češi zvítězili 8:6 a jsou v základní skupině stále stoprocentní. „Pak přišla třetí třetina a výpadek, který se prostě nemůže stávat. Najednou jsme vypli, nebyli jsme to my a hráli jsme trošku naivně. Nakonec dobrá výhra,“ dodal na závěr hodnocení dnes už na šampionátu pětibodový útočník Vítkovic. „Nejradši bychom to hodili za hlavu, ale co si z toho teď vzít? Už bych to moc nerozebíral, ale prostě musíme lépe bránit přesilovky soupeřů,“ ví Delong.

Ten byl tak rád alespoň za svůj osobní výkon. „Jsem za to moc rád. V zápase s Lotyšskem jsem od sebe očekával mnohem víc. Jsem rád, že se mi to teď bodově podařilo celkem uhrát. Hlavně před zápasem se Švédskem. Jsem rád, že jsem se trochu dostal do turnaje,“ pochvaluje si forvard s číslem sedm na dresu.

Už v pondělí od 18 hodin sehrají Češi závěrečný zápas základní skupiny se Švédskem, což bude přímý souboj o první místo. „Porazili jsme je na poslední Euro Florball Tour a celá kabina věří, že je porazíme i tady. Ale pokud jim nabídneme zase tři přesilovky, tak je to pomalu smrt. Nesmíme dělat takové fauly. I teď jsme prakticky dostali tři góly v oslabení, což je prostě moc. Musíme to vypilovat,“ je si vědom Delong.

Poslední duel skupiny se sehraje stejně jako ten s Německem ve Winterthuru. Češi se tak opět představí v opoznání skromnější hale oproti Swiss Life Areně v Curychu. „Oproti tomu, na co jsme zvyklí, tak je to pořád velká hala. Povrch je tu stejný jako v první hale a mně se tu hraje dobře,“ dodal na závěr odchovanec Horní Suché.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Ledecká ve Val d’Isere znovu do top 10, super-G ovládla Goggia

Ester Ledecká navázala ve Val d'Isere na sobotní sjezd a v dalším rychlostním závodě znovu pronikla mezi elitu. V super-G se podělila o deváté místo a na vítěznou Sofiu Goggia ztratila 0,94 sekundy. Italka si spravila chuť po předchozím dni, na stupně vítězů ji doprovodily Alice Robinson a Lindsey Vonn.

NHL: Zacha a Klapka skórovali, Dostál vychytal výhru Anaheimu

Čeští hokejisté se v noci znovu výrazně zapsali do dění v NHL. Pavel Zacha skóroval druhý zápas po sobě, Boston ale nakonec padl s Vancouverem 4:5 po nájezdech. Adam Klapka pomohl Calgary gólem k výhře 6:3 nad Vegas. Lukáš Dostál zase podpořil Anaheim 23 zákroky a Ducks udolali Columbus 4:3, u vítězné trefy asistoval Radko Gudas. David Rittich dotáhl Islanders do nájezdů v Buffalu, extra bod však domácí získali.

Kyrgios se vrátí na ATP Tour v Brisbane

Nick Kyrgios znovu míří na okruh ATP. Po devíti měsících bez turnajového tenisu přijal divokou kartu na Brisbane International a v lednu se ukáže fanouškům doma v Austrálii. Naposledy hrál v březnu v Miami, kde vypadl ve druhém kole s Karenem Chačanovem. Od té doby řešil hlavně zdraví a návrat plánoval po krocích. Teď má první konkrétní zastávku.

Kämpf dal první gól za Vancouver, Faksa i Hronek zapsali po dvou asistencích

David Kämpf ukončil čekání na první bod ve Vancouveru gólem na ledě Islanders a Canucks vyhráli 4:1. Dvě asistence přidal Filip Hronek, dvakrát nahrál i Radek Faksa a skóroval také Martin Nečas. Večer poznamenalo i střídání Lukáše Dostála a porážka Karla Vejmelky v brance Utahu.

Ledecká dojela šestá ve Val d’Isere a zapsala nejlepší sjezd sezony

Ester Ledecká se ve Val d’Isere posunula nejblíž letošnímu pódiu. Ve sjezdu Světového poháru dojela šestá a potvrdila, že forma jde nahoru. Na vítězku Cornelii Hütter ztratila 46 setin. Od stupňů vítězů ji dělilo jen jedenáct setin.

Atlanta bez Younga padla v San Antoniu, Krejčí dal dva body

Atlanta schytala v NBA tvrdý večer. Prohra 98:126 v San Antoniu bolela už od prvních minut. Hawks přijeli bez Trae Younga i Kristapse Porzingise a chyběla jim lehkost v útoku. Vít Krejčí se do statistik zapsal jen drobně, ale na palubovce si své odpracoval.

Anthony Joshua ukončil show Jakea Paula. Brit mu v šestém kole rozdrtil čelist

Miami zažilo jednu z nejkontroverznějších boxerských nocí posledních let. Duel Anthony Joshua  vs. Jake Paul, tedy souboj mezi zkušeným, dvojnásobným šampionem a mediální hvězdou skončil podle očekávání, a to technickým knockoutem ve prospěch britského favorita v šestém kole. Přesto šlo o zápas, který znovu otevřel debatu o hranicích sportovní show a bezpečnosti v profesionálním boxu.

Zachův gól Boston nespasil, Dobeš opět vyhrál s Montrealem

Pavel Zacha dal v noci na pátek v NHL jediný gól Bostonu, jenže Bruins doma padli s Edmontonem 1:3. Jakub Dobeš naopak navázal na předchozí start a s Montrealem porazil Chicago 4:1, když chytil 14 z 15 střel.

Zabystřan vyhrál super-G ve Val Gardeně a přepsal české dějiny

Jan Zabystřan senzačně ovládl superobří slalom Světového poháru ve Val Gardeně. Se startovním číslem 29 porazil i lídra současnosti Marca Odermatta o 22 setin sekundy. Český muž tak poprvé v historii vyhrál závod Světového poháru ve sjezdovém lyžování.

„Nesahej mi na obličej!“ Souboj Anthony Joshua vs. Jake Paul se blíží 

Napjatá atmosféra před kontroverzním duelem Anthony Joshua vs. Jake Paul houstne. Na čtvrtečním vážení v Miami došlo k ostré výměně, když Joshua odstrčil Paulovu pěst od svého obličeje a rázně mu vzkázal: „Nedotýkej se mě.“ Britský boxer dal jasně najevo, že cirkus kolem zápasu má své hranice.

Michael van Gerwen se „protrápil“ do druhého kola mistrovství světa PDC

Trojnásobný mistr světa Michael van Gerwen přiznal, že si pro postup do druhého kola mistrovství světa PDC musel sáhnout hluboko do rezerv. V úvodním utkání ho totiž výrazně potrápil japonský debutant Mitsuhiko Tatsunami.

Will Fleury před turnajem OKTAGON 81 v O2 areně pálí ostrými a nešetří kritikou

Dvojnásobný šampion Will Fleury se 28. prosince v pražské O2 areně chystá na titulový duel s Martinem Budayem. V rozhovoru pro Ruik mluvil o tom, že by jako Čech dostal větší prostor, i o tom, proč mu Budayův styl nepřijde zábavný. Organizace zároveň turnaj OKTAGON 81 označuje na svém webu za jeden z vrcholů evropského MMA.

Vejmelka vede NHL, další výhra přišla po triumfu 4:1 v Detroitu

Karel Vejmelka dotlačil Utah k výhře 4:1 v Detroitu a přidal už patnácté vítězství v sezoně. Český brankář inkasoval jen jednou, pochytal 27 střel a hlasování mu přisoudilo roli třetí hvězdy večera.

Šok v Ally Pally. James Wade postoupil bez zaváhání, Van Barneveld skončil hned v úvodu

Angličan James Wade vstoupil do mistrovství světa PDC v šipkách suverénním způsobem. V prvním kole si poradil s Japoncem Ryuseiem Azemotem hladce 3:0 na sety a potvrdil tak roli favorita. Naopak jeden z největších šoků úvodních dnů turnaje přišel v podání Raymonda van Barnevelda, který se s šampionátem loučí nečekaně brzy.

Jake Paul vs. Anthony Joshua: Souboj, který rozděluje svět boxu

Svět boxu se chystá na jednu z nejkontroverznějších bitev posledních let. Youtubová hvězda Jake Paul se v těžké váze utká s britským dvojnásobným mistrem světa Anthonym Joshuou. Duel se uskuteční v Miami a pro fanoušky ve Velké Británii začne v časných ranních hodinách v sobotu. Emoce před zápasem vygradovaly na středeční závěrečné tiskové konferenci, kde si oba boxeři vyměnili ostrá slova.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama