16.3 C
    Čtvrtek 9. května 2024

Češi v NHL: Nečas rozhodl o výhře Caroliny, Zohorna skóroval pro Pittsburgh

Český hokejista Martin Nečas se stal klíčovou postavou v zápase NHL mezi Carolinou Hurricanes a Buffalem Sabres. Svému týmu zajistil vítězství 3:2 gólem v prodloužení a byl za svůj výkon vyhlášen první hvězdou utkání.

„Nečas ukončil prodloužení po devadesáti sekundách, kdy si sjel před branku a usměrnil do sítě přihrávku Sebastiana Aha,“ popisuje průběh zápasu ruik.cz. Tento gól byl pro Nečase v prodloužení již devátým v jeho kariéře. V klubové historii Caroliny je lepší pouze Aho, který v prodloužení skóroval desetkrát.

Zohorna vstřelil rozdílový gól

Další český hokejista, Radim Zohorna, se také zapsal do statistik. Vstřelil rozdílový gól v zápase mezi Pittsburghem Penguins a Anaheim Ducks, který skončil vítězstvím Pittsburghu 2:0.

Zohorna svůj gól vstřelil ve třinácté minutě zápasu.

„Zohorna nahodil puk ze záporného úhlu do brankoviště a gólman John Gibson si jej srazil betony do vlastní sítě,“ popisuje situaci ČT Sport. Tento gól byl pro Zohornu třetím v této sezoně a přišel v sedmém odehraném utkání. Výhru Pittsburghu pak zpečetil Sidney Crosby při závěrečném risku Anaheimu bez brankáře.

Kyren Wilson po vítězství na snookerovém šampionátu prozradil svůj další cíl

Dvaatřicetiletý snookerový šampion Kyren Wilson si po nedávném vítězství ve finále turnaje v Crucible dělá zálusk na post světové jedničky. Wilson, který porazil Jakea Jonese a získal ikonickou trofej a hlavní výhru 500 000 liber, se nyní ve světovém žebříčku vyšplhal na třetí místo.

Mbappého rozloučení s PSG a zklamání v Lize mistrů

Kylian Mbappé si jistě vysnil zakončení svého působení v Paris Saint-Germain zvednutím trofeje Ligy mistrů. Realita však byla úplně jiná. Zklamán není jen on, ale také fanoušci po celém světě. Takový závěr čekal jen málokdo.