19.1 C
    Sobota 27. července 2024

Češi kousali hořkou prohru, Švédsko udeřilo v prodloužení. Repre do Kataru nepojede

Konec nadějí. Česká fotbalová reprezentace nestačila ve velice vyrovnané bitvě na silné Švédy, a tak si na mistrovství světa nezahraje. Domácí mančaft udeřil deset minut před koncem prodloužení gólem Robina Quaisona. Havel ani Kuchta své šance nevyužili, Češi podlehli domácím 0:1, a s Katarem se proto loučí.

Utkání nezačalo pro české barvy vůbec špatně, už po jedenácti minutách hry vsítil gól snajpr Kuchta, jenž alternoval za zraněného Schicka, nicméně jeho trefa nemohla být pro faul uznána. VAR nakonec situaci, byť se mnozí domnívají, že chybně, posvětil a hrálo se dál za remízového stavu.

Utkání přineslo boj o střed hřiště, ofenzivní síly obou týmů se těžko probíjely přes pevné obranné valy. Branka nepadla ani po pokusu Forsberga, který střílel z hranice vápna, a ani po pokusu Svandberga, jehož pokus hlavou likvidoval Tomáš Vaclík. Ani Kuchta se ve své druhé obrovské šanci nezvládl střelou na zadní tyč prosadit, skóre se neměnilo.

Až padesát vteřin před koncem nastavení základní hrací doby měl na kopačce téměř jasný gól plzeňský bek Milan Havel, v zakončení na malém vápně ale trestuhodně selhal. Šlo se do prodloužení, tam už byli šťastnější Skandinávci.

Ve 110. minutě vykombinovali Quaison s Isakem úchvatnou akci z poloviny hřiště, rozebrali naši obranu a na jeden dotek dostali balon za záda Vaclíka. Češi už nedokázali odpovědět, ve Stockholmu prohráli 0:1.

Všechny nás to nesmírně mrzí, říkal Souček

Po zápase mluvil o svých dojmech český obránce Tomáš Holeš: „Cítíme obrovské zklamání. Utkání jsme odmakali, na trávníku jsme nechali všechno a šance, které jsme si vytvořili, zůstaly neproměněné. Což Švédi trestali. Při té gólové akci nás roztrhali, hezky to vykombinovali a byla z toho krásná branka,“ říkal Holeš.

„Takticky jsme byli fantasticky připraveni, podařilo se nám Švédy zaskočit. Nechybělo moc, výsledek se mohl překlopit na naši stranu. Je to škoda,“ dodala opora Slavie.

Na hrotu útoku nahradil zraněného Schicka ex-slávista Jan Kuchta. Gól sice dal, ale nebyl uznán. Sám snajpr pak v interview říkal: „Gól neplatil kvůli faulu, hodně mě to mrzí. Obětovali jsme se, vydali ze všech sil a byli jsme Švédsku naprosto vyrovnaným soupeřem. Nebyl to výkon na prohru,“ vysvětloval nedávný ženich a přihodil: „Před koncem už mi došly síly, a tak jsem střídal. Schick chyběl hodně, nicméně částečně se mi ho určitě podařilo zastoupit. Z výsledku jsem neskutečně zklamán.“

K mikrofonu se dostal i kapitán Tomáš Souček: „Čekali jsme na tu příležitost čtyři roky, o to více to teď bolí. Mistrovství světa bylo cílem, nicméně nepodařilo se nám ho splnit,“ sdělil smutný záložník a dodal: „Bohužel jsme nedali gól. Čekat 120 minut a pak doufat v postup na penalty? To nejde. Škoda, Švédům to tam spadlo, nám ne. Když nedáme gól, nemůžeme vyhrát. Všechny nás to mrzí,“ přidala hvězda West Hamu.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.