1.9 C
    Pátek 26. dubna 2024

Češi k prvnímu titulu mistrů světa nedošli. Ve finále padli se Švédskem

Rok 2022 se mohl zapsat do historie českého florbalu zlatým písmem. Výběr Jaroslava Berky teprve podruhé v historii prošel do finále, ve kterém se utkal s obhájcem trofeje ze Švédska. Skandinávský celek ale předvedl dominantní výkon, vyhrál 9:3 a došel si pro zlato. Na českou reprezentaci tak zbylo „pouze“ stříbro.

Úvod zápasu byl tradičně velmi opatrný a na šance se čekalo. Ty přišly až při vyloučení Matěje Jendrišáka, který si šel na trestnou sednout v šesté minutě. I v oslabení si ale český tým vypracoval jednu obrovskou příležitost, když Marek Beneš našel z rohu před branku nabíhajícího Filipa Langera. Ten ale z bezprostřední blízkosti Hedlunda nepropálil.

Švédsko tak trestalo. Chvilku po konci přesilové hry dokázal propasírovat míček za Lukáše Bauera Malte Lundmark. Na 2:0 zvýšil krátce na to Emil Johansson, který se obtočil kolem Mikuláše Krbce a českému gólmanovi nedal sebemenší šanci. Chybu české obrany následně využil Jesper Sankell a čtvrtý gól seveřané přidali v přesilové hře při vyloučení Filipa Langera, který dostal trest na dvě plus deset minut. Čtyři sekundy před koncem se Češi konečně prosadili, když se z otočky trefil Matyáš Šindler.

Do druhé třetiny vstoupili čeští florbalisté výborně a měli ohromný tlak. Prosadit se jim ale nepovedlo, namísto toho museli dvakrát lovit míček ze své sítě. Po čtyřiceti minutách tak byl stav 6:1 pro Švédsko. V poslední třetině to tak výběr Jaroslava Berky zkoušel několikrát v šesti hráčích v poli. Góly sice dali Matěj Havlas a Matěj Jendrišák, ale šlo pouze o kosmetické úpravy skóre. Výsledek se nakonec zastavil na stavu 9:3 pro Švédsko, které tak obhájilo titul z loňského roku a celkově vybojovalo desátou zlatou medaili. Pro Čechy jde o vyrovnání historicky nejlepšího výsledku. První stříbro brali před dlouhými 18 lety také ve Švýcarsku. I tehdy se prohrálo se Švédskem.

„Bohužel výsledkově to bylo jednoznačné. Myslím si, že hlavně v první třetině jsme byli spíš jenom účastníky zápasu. Chyběla nám energie a dravost ze semifinále. Byli jsme možná opaření, nevím. Nebyli jsme to v první třetině my,“ hodnotil duel Matěj Jendrišák, který v reprezentaci zaznamenal už 140 bodů a pouhé tři body mu chybí na prvního Radima Cepka.

Otázkou však zůstává, zda to nebyl Jendrišákův poslední zápas v českém dresu. „Do poslední chvíle jsem neřešil setrvání v reprezentaci. Chtěl jsem si vyčistit hlavu až po turnaji. V tenhle moment je čas nad tím přemýšlet,“ doplnil zkušený 33letý útočník.

O budoucnost české reprezentace ale nemá žádný strach. „Ten potenciál v týmu je obrovský. Když se podívám na ročníky Švédů, Finů i Švýcarů, tak to může na dalším mistrovství klapnout. Za mě je ta cesta nastartovaná dobře a teď jen z ní neuhnout,“ doplnil na závěr Jendrišák.

Ve fotbalovém světě to vře. Dva hráči Premier League zatčeni

Ve světě fotbalu se často setkáváme s kontroverzemi a skandály. Ty se ovšem nyní dostaly mimo hřiště. Tentokrát se vše točí kolem dvou hráčů Premier League, kteří byli zatčeni v souvislosti s údajným znásilněním. Oba devatenáctiletí muži byli propuštěni na kauci poté, co byli vyslechnuti policií. Zatčení jsou členy stejného klubu. Ten odmítl se k celé věci vyjádřit.

Fanoušky Liverpoolu naštvala reakce Darwina Núñeze na porážku v zápase proti Evertonu

Fanoušci Liverpoolu vyjádřili svůj hněv nad „malichernou“ reakcí Darwina Núñeze na rozhodčí po závěrečném hvizdu zápasu Premier League proti Evertonu. Reds utrpěli výrazný neúspěch v boji o titul, když se svým městským rivalem prohráli 0:2.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.