TenisČeši jdou do boje. Na úvod kvalifikace Davis Cupu se představí na...

Češi jdou do boje. Na úvod kvalifikace Davis Cupu se představí na půdě silné Argentiny

Týmový Davis Cup odstartuje pro skoro všechny tenisové země v pátek, kdy začnou kvalifikace na finálový turnaj. Představí se také Češi, kteří budou hrát na horké argentinské půdě. Povede se jim přejít přes jihoamerického favorita?   

Už počtvrté se bude hrát Davis Cup novým formátem. Vrcholem bude finálový turnaj na neutrální půdě, kterého se zúčastní 18 týmů. Formát mezistátního utkání, které se bude hrát v jednom dni, představuje dvě dvouhry a čtyřhru na dvě vítězné sady.

Finálovému turnaji ještě předchází kvalifikace. Nemusí do ní nastoupit semifinalisté předchozího ročníku (letos se to žádného z týmů netýká, protože předchozí dva ročníky byly zrušeny), jistou účast mají také dvě země, které obdrží divokou kartu a zbylých dvanáct mužstev vzejde z kvalifikačních bojů.

Čechům v Argentině bude chybět jednička Jiří Veselý, který v minulém týdnu v Dubaji došel až do finále, když postupně vyřadil Čiliče, Djokoviče i Shapovalova. Post nejlépe postaveného hráče tak bude zastávat Jiří Lehečka, který se na žebříčku ATP nachází na 94. místě.

Úvodní zápasy už v pátek

Dalšími, které nehrající kapitán Jaroslav Navrátil nominoval, jsou Tomáš Macháč, Zdeněk Kolář a Vít Kopřiva. Mladé složení se postaví silnému argentinskému výběru, který povede světová čtrnáctka Diego Schwartzman. Po svém boku bude mít Sebastiána Báeze, který se v uplynulém týdnu probojoval až do finále antukového turnaje v Santiagu de Chile.  

Právě na antuce se utkání budou odehrávat. „Naší devízou je dravé mládí. Všichni jsme nesmírní bojovníci a umíme hrát na antuce. Argentinci jsou výborní, ale Davis Cup maže žebříčkové rozdíly, takže šance určitě je,“ řekl Zdeněk Kolář pro Tenis Portál.

Místem dějiště je Buenos Aires, ve kterém se bude zápolit v Lawn Tennis Clubu. Centrkurt by mělo zaplnit až pět tisíc diváků. „Lepší menší stadion, který se zaplní než prázdný velký. Už na kvalifikaci turnaje tady byl téměř plný, což mě překvapilo,“ dodal Kolář.

V pátek vzájemné střetnutí odstartují dvě dvouhry, v sobotu je na programu čtyřhra a na závěr souboje týmových jedniček a dvojek.

Nejčtenější tento týden

Wimbledon v ohrožení? Emma Raducanu vynechala trénink, start britské hvězdy je nejistý

Domácí fanoušci mají důvod k obavám. Emma Raducanu několik dní před startem Wimbledonu vynechala plánovaný trénink a stále se potýká se zraněním pravé nohy. Času na návrat do plné kondice rychle ubývá a nad účastí bývalé vítězky US Open se vznáší stále větší otazník.

David Kozma před Štvanicí vyzval Christiana Eckerlina a myslí na další titul

David Kozma se po únorovém návratu na vítěznou vlnu znovu hlásí o velké zápasy. Ještě před duelem s Davidem Zawadou na pražské Štvanici veřejně vyzval Christiana Eckerlina a dal jasně najevo, že by rád bojoval o speciální titul krále Německa na stadionovém turnaji ve Frankfurtu.

Mercedes mění pravidla hry. Antonelli s Russellem dostali jasný pokyn kvůli Hamiltonovi

Souboj o titul mistra světa Formule 1 začíná nabírat nové obrátky. Mercedes před Velkou cenou Rakouska přiznal, že jeho jezdci Kimi Antonelli a George Russell už nebudou za všech okolností bojovat jeden proti druhému. Důvodem je sílící konkurence v čele šampionátu, především Lewis Hamilton, který se po rozpačitém úvodu sezony dostává zpět do špičkové formy.

Tyson Fury vs. Anthony Joshua zůstává na britské půdě. Přesun do Las Vegas není bez nové dohody možný

Spekulace o dějišti boxerského megazápasu nabírají na síle. Anthony Joshua a Tyson Fury mají podle smlouvy nastoupit ve Velké Británii, jenže stále častěji se skloňuje i Las Vegas. Promotér Eddie Hearn nyní vysvětlil, proč přesun není tak jednoduchý.

Nečas poprvé ovládl Zlatou hokejku a ukončil vládu Pastrňáka

Martin Nečas získal za sezonu 2025 až 2026 poprvé v kariéře Zlatou hokejku pro nejlepšího českého hokejistu. Útočník Colorada Avalanche v tradiční anketě předčil Davida Pastrňáka i Tomáše Hertla a ukončil tak tříletou dominanci bostonské hvězdy.

Draft NHL nabídne českou brankářskou vlnu i boj o velké přestupy

Letošní draft NHL v Buffalu slibuje zajímavý pohled nejen na největší světové talenty, ale také na české naděje. Do popředí se dostávají především mladí brankáři, zároveň však hokejový svět sleduje rušné dění na přestupovém trhu. Několik velkých výměn už proběhlo a další mohou následovat v nejbližších dnech.

Dustin Poirier po zatčení přiznal problémy. Legendární bojovník hledá pomoc po konci kariéry

Patřil mezi nejrespektovanější tváře UFC a během šestnáctileté kariéry si získal obdiv fanoušků i soupeřů. Nyní ale Dustin Poirier prožívá jedno z nejtěžších období svého života. Po zatčení kvůli údajnému veřejnému opilství otevřeně přiznal, že po ukončení kariéry bojuje s psychickými problémy a rozhodl se vyhledat odbornou pomoc.

Místo konání megazápasu Fury vs. Joshua zatím není jasné, Frank Warren ale fanoušky uklidnil 

Souboj, na který čekají fanoušci boxu už několik let, by se měl uskutečnit ještě letos. Přestože stále není známé datum ani místo konání, promotér Frank Warren odmítá spekulace o možném zrušení zápasu Tysona Furyho s Anthonym Joshuou. Podle něj vše závisí pouze na tom, aby oba Britové zvládli své přípravné duely.

Šok pro český tenis. Markéta Vondroušová dostala čtyřletý zákaz činnosti, odmítla antidopingovou kontrolu

Český tenis zasáhla mimořádně nepříjemná zpráva. Wimbledonská šampionka z roku 2023 Markéta Vondroušová dostala čtyřletý zákaz činnosti poté, co loni odmítla podstoupit antidopingovou kontrolu. Tenistka se hájí obavami o vlastní bezpečnost a psychickými problémy, nezávislý tribunál však její argumenty neuznal.

Serena Williams získala divokou kartu do dvouhry ve Wimbledonu

Serena Williams znovu nastoupí do wimbledonské dvouhry. Sedminásobná šampionka dostala od pořadatelů poslední volnou divokou kartu a ve 44 letech si zahraje grandslamový singl poprvé po téměř čtyřech letech. Vedle toho nastoupí také do čtyřhry po boku své sestry Venus.

Toto Wolff chystá změnu pravidel v Mercedesu. Hamilton po triumfu ve Španělsku znovu vstupuje do boje o titul

Souboj o mistrovský titul ve Formuli 1 dostává nový rozměr. Šéf Mercedesu Toto Wolff připustil, že stáj bude muset přehodnotit pravidla pro vzájemné souboje George Russella a Kimiho Antonelliho. Důvodem je rostoucí hrozba v podobě Lewise Hamiltona, který po vítězství ve Velké ceně Španělska výrazně oživil své šance na zisk rekordního osmého titulu mistra světa.

Nosková ovládla Berlín a poprvé je v TOP 10

Linda Nosková má za sebou největší týden dosavadní kariéry. Na travnatém turnaji WTA 500 v Berlíně porazila ve finále světovou čtyřku Jessicu Pegula 6:4, 4:6, 6:3, získala druhý titul na okruhu WTA a poprvé se posune do elitní desítky žebříčku. V pondělí bude desátou hráčkou světa a znovu českou jedničkou.

Češi jdou v Mexiku do zápasu bez úniku

České fotbalisty čeká na mistrovství světa zápas, ve kterém už nemají prostor na počítání. Po porážce 1:2 s Koreou a remíze 1:1 s Jihoafrickou republikou mají ve skupině jediný bod a proti domácímu Mexiku potřebují zvítězit. Záložník Michal Sadílek ví, že v Aztéckém stadionu půjde o jednu z nejtěžších zkoušek, jakou může reprezentace na šampionátu dostat.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama