10.2 C
    Čtvrtek 28. března 2024

Češi i s Krejčím v sestavě podlehli Finsku. Rozhodovalo se v samostatných nájezdech

Na úvod Channel One Cupu se čeští hokejisté představili v pražské O2 aréně, kde se střetli s výběrem Finska. Po základní hrací době byl nerozhodný stav, takže se muselo rozhodovat až v nájezdech, kde byli úspěšnější hosté.

Úvod zápasu vyšel lépe Finům. V desáté minutě je poslal do vedení Sakari Manninen, když rychlou střelou mezi betony pokořil Hrubce. Na druhou trefu v zápase si poté tisícovka fanoušků musela počkat až do 33. minuty. Kapitán Jan Kovář si vybruslil na do dobré střelecké pozice a povedenou schovanou ranou srovnal průběžný stav na 1:1.

„Samozřejmě, že když do takové velké haly přijde tisíc lidí, tak to fandění není moc nahlas. Párkrát jsme ale fanoušky zaslechli. Je to smutné. Ale doba je taková, jaká je. Musíme se s tím nějak porvat. Nevím, co bych k tomu řekl víc,“ posteskl si po utkání pro web hokej.cz David Krejčí.

Pořádné drama přinesla třetí třetina. Vedení Finům vrátil Anton Levtchi a dlouho to vypadalo, že celek Suomi si na úvod turnaje připíše tři body. Ale Češi dokázali v samém závěru zápasu zatlačit na soupeře, a nakonec i vyrovnat.

V sobotu proti Rusku

Pouhých jedenáct vteřin před koncem, kdy už národní tým hrál v šesti hráčích na ledě, vyslal prudkou přihrávku před branku aktivní Milan Gulaš a jeden z finských obránců si srazil kotouč do vlastní sítě. Utkání tak dospělo do prodloužení.

V něm neuspěl v největší šanci David Krejčí, takže rozhodnout musely až nájezdy. Pět sérií samostatných nájezdů přineslo jenom jednu branku. Jako první se rozjel Peter Tiivola, naznačil tvrdou střelu a zamířil přesně mezi betony.

Nakonec byl jediný, kdo svůj pokus proměnil. „Prohrát na nájezdy, to docela naštve. Představoval jsem si ten návrat trošku jinak,“ říkal David Krejčí, který nastoupil ve druhé formaci po boku Michala Řepíka a Vladimíra Sobotky.

Svěřenci Filipa Pešána se po přesunu do Moskvy střetnou v sobotu s domácím výběrem a prosincový Channel Cup zakončí v neděli proti Švédsku.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.