OH 2021Cenný kov je blíž a blíž. Ondrův soupeř do finále nenastoupí, natrhl...

Cenný kov je blíž a blíž. Ondrův soupeř do finále nenastoupí, natrhl si biceps

České diváky tahle zpráva jistě potěší, nutno však dodat, že zranění lezce Mawema nelze brát na lehkou váhu. V úterní kvalifikaci si Francouz natrhl biceps a bude muset podstoupit operaci. Mawem měl ve čtvrtečním finále stát proti Ondrovi ve své nejlepší disciplíně – rychlosti. Čech si ale může oddechnout.

A to zejména kvůli tomu, že právě v lezení na rychlost český lezec zrovna nevyniká. V případě, že za Francouze nenajdou organizátoři náhradu, skončí Adam Ondra nejhůře čtvrtý. Což by výrazně zvýšilo šance na zisk další medaile pro Českou republiku.

Ondra si včera pohlídal postup do finálové osmičky. Na olympijských hrách má lezení premiéru a kloubí v sobě celkem tři disciplíny – lezení na rychlost, lezení na obtížnost a bouldering. Šance silného Bassy Mawema se ale bohužel dostaly k bodu nula.

„Musím na operaci a budu šest měsíců mimo. Těch málo sil, co mi zbylo, nechám svému bratrovi, aby nás co nejlépe reprezentoval ve finále,“ smutnil Mawem. Jeho mladší bratr Mickaël ovládl celou kvalifikaci a doufá, že prapor své rodiny vynese co nejvýše.

I Bassovi kvalifikace vyšla, v závěru si ale natrhl biceps. Lezení na obtížnost mu neklaplo, navíc se vyřadil i do zbytku olympiády. Pauza zřejmě bude trvat skoro půl roku, francouzský lezec totiž musí podstoupit operační zákrok.

Ondra sbírá síly!

Když se před odjezdem do Tokia řešily medailové naděje, lezec Adam Ondra mezi nimi figuroval. Ve svém sportu totiž patří mezi světovou elitu. I když nutno říct, že skloubení tří částí mu do karet příliš nehraje.

„Tenhle formát je prostě jenom částečně o tom, jak kdo zaleze. Ale je to dost o tom, jak zalezou ostatní,“ myslí si o kombinaci. Webu Aktuálně navíc prozradil třeba i to, že ve druhé části, tedy boulderingu, měl velké problémy.

„To bylo hodně infarktové, hlavně když jsem nevylezl třetí boulder a ztratil jsem v něm hodně síly. Cesty mi hodně neseděly. Když jsem druhé kolo dolezl, tak jsem byl hodně naštvanej a čekal, že budu v půlce startovního pole. Naštěstí jsem byl nakonec třetí,“ těšilo ho.

Teď se bude Ondra chystat na čtvrtečním finále, kde bude chtít více riskovat. „Napálím to, musím jít daleko víc do rizika. Jedině to může být cesta k dobrému výsledku,“ myslí si.

Tak mu zítra držme palce!

Nejčtenější tento týden

Norris připravil Hamiltona o pole position, Brita pak trest odsunul na páté místo

Lando Norris ovládl kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska formule 1. Lewis Hamilton za ním zaostal o pouhých 12 tisícin sekundy, po dodatečném trestu však klesl z druhého na páté místo na startovním roštu. Sankci obdržel také lídr šampionátu Kimi Antonelli.

Požáry ve Francii zkrátily závěrečnou etapu Tour de France

Rozsáhlé lesní požáry ve Francii ovlivnily závěr Tour de France. Pořadatelé upravili nedělní trasu do Paříže, aby mohly být policejní a bezpečnostní složky přesunuty do oblastí bojujících s plameny. Závodní část etapy se zkrátí o 44 kilometrů.

České tenistky zažily na Štvanici rozdílný den

Barbora Krejčíková se do finále Livesport Prague Open neprobojovala. V téměř tříhodinovém semifinále podlehla osmnáctileté Rakušance Lilli Tagger 7:6, 3:6 a 6:7. České barvy však zůstaly ve hře alespoň ve čtyřhře, kde Lucie Havlíčková a Laura Samson postoupily do finále.

Carapaz ovládl královskou etapu Tour de France

Richard Carapaz vyhrál královskou 20. etapu Tour de France a přidal druhý triumf během tří dnů. Tadej Pogačar dojel čtvrtý a před nedělním finále drží náskok 6 minut a 26 sekund. K pátému celkovému vítězství mu stačí dokončit závěrečnou etapu v Paříži.

Poslední trénink v Maďarsku ovládl Lando Norris

Lando Norris zajel nejrychlejší čas závěrečného tréninku před Velkou cenou Maďarska. Úřadující mistr světa porazil Lewise Hamiltona o 0,117 sekundy, třetí skončil lídr šampionátu Kimi Antonelli. Výsledky slibují těsný boj o pole position.

Lyles prolétl stovku za 9,79. Na americkém šampionátu jasně zvítězil

Noah Lyles ovládl páteční finále stovky na americkém atletickém šampionátu v New Yorku. Olympijský vítěz časem 9,79 sekundy vyrovnal osobní rekord a zároveň zaběhl nejlepší světový výkon letošní sezony.

Z reprezentace vypadla, teď je mistryní světa. Kneblová ovládla slalom v Oklahomě

Tereza Kneblová proměnila návrat do české reprezentace v největší úspěch své kariéry. Třiadvacetiletá kanoistka vybojovala na mistrovství světa v Oklahoma City zlato a získala první individuální medaili z velké seniorské akce.

Pogačar ovládl Alpe d’Huez a přidal páté etapové vítězství na Tour

Tadej Pogačar znovu potvrdil roli největší hvězdy letošní Tour de France. Slovinský cyklista vyhrál devatenáctou etapu s cílem na legendárním Alpe d'Huez, navýšil svůj náskok v celkovém pořadí a navíc překonal více než třicet let starý rekord slavného stoupání. Po strhujícím výkonu si připsal už páté etapové vítězství v letošním ročníku.

Valentová oplatila Bouzkové loňské vyřazení, Krejčíková pokračuje bez ztráty setu

Tereza Valentová zvládla na Livesport Prague Open jeden z největších zápasů dosavadní kariéry. Ve čtvrtfinále otočila souboj s obhájkyní titulu Marií Bouzkovou, zvítězila po dramatickém průběhu 2:6, 6:4, 7:6 a oplatila jí loňské semifinálové vyřazení. Česká tenistka navíc dohrávala utkání se zdravotními potížemi, přesto si vybojovala postup mezi nejlepší čtyřku.

George Russell je nadšený. Mercedes prý vyřešil všechny technické potíže

George Russell věří, že Mercedes před Velkou cenou Maďarska odstranil problémy s pohonnou jednotkou, které ho připravily o konkurenceschopnost v Belgii. Britský pilot zároveň přiznal, že letošní sezona pro něj představuje dosud nejnáročnější psychickou zkoušku.

Luke Littler děsí soupeře. V Blackpoolu předvádí výkony jako z jiné planety

Luke Littler pokračuje na World Matchplay v Blackpoolu v mimořádných výkonech. Obhájce titulu bez větších problémů postoupil do semifinále přes Joshe Rocka a podle expertů hraje šipky, na které momentálně nikdo nestačí.

Krejčíková a Bejlek jsou ve čtvrtfinále Prague Open, Bartůňkovou zastavilo bolestivé drama

Barbora Krejčíková a Sára Bejlek potvrdily na domácím turnaji v Praze roli favoritek a postoupily mezi osm nejlepších. Krejčíková zvládla české derby s Lucií Havlíčkovou, Bejlek jasně přehrála Marii Timofejevovou. Naopak Nikola Bartůňková nevyužila ve třetím setu vedení 5:1 ani čtyři mečboly a po více než tříhodinové bitvě skončila.

Carapaz ovládl horskou etapu Tour de France a Vacek byl vidět v úniku

Richard Carapaz se dočkal druhého etapového triumfu na Tour de France. Ekvádorský cyklista rozhodl osmnáctou etapu únikem v závěrečném stoupání do střediska Orciéres Merlette. Žlutý trikot bez problémů uhájil Tadej Pogačar, který dál míří za celkovým vítězstvím. V průběhu etapy na sebe upozornil také český reprezentant Mathias Vacek, jenž dlouho figuroval v úniku.

Tyson Fury výrazně zhubl. Před zápasem v Thajsku bude čelit nejtěžšímu soupeři kariéry

Tyson Fury absolvoval oficiální vážení před pátečním duelem s polským obrem Mariuszem Wachem. Přestože britský boxer pokračuje ve zlepšování kondice, na váze byl proti svému soupeři výrazně lehčí. Zápas v Thajsku má být poslední prověrkou před očekávaným střetem s Anthonym Joshuou.

Gerwyn Price míří za titulem. World Matchplay ale poznamenal kolaps Menziese

Gerwyn Price potvrdil roli jednoho z hlavních favoritů World Matchplay a po přesvědčivém vítězství nad Robem Crossem postoupil do čtvrtfinále. Večer v Blackpoolu však poznamenal kolaps Camerona Menziese, který musel svůj zápas kvůli zdravotním problémům předčasně ukončit.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama