7.9 C
Czech
Úterý 31. března 2026
EURO 2021Celá Anglie na nohou. Pomsta kouče Albionu byla sladká, Němci na ME...

Celá Anglie na nohou. Pomsta kouče Albionu byla sladká, Němci na ME končí

Mnozí se před osmifinálovým duelem divili tomu, proč má Německo u sázkových kanceláří tak vysoký kurz. A tady je odpověď. Anglická fotbalová reprezentace zlomila letité prokletí a zajistila Němcům letenky domů. Postup vystřelila Albionu útočná dvojice Sterling plus Kane.

Před začátkem letošního mistrovství Evropy se mluvilo o rozlosování skupin. Portugalsko, Francie a Německo bylo zařazeno spolu s Maďarskem do jedné jediné party, která si samozřejmě vysloužila přezdívku skupina „smrti“. Trio ale končí už v prvním vyřazovacím kole.

Letošní EURO už přihlíželo vypadnutí Portugalska s Belgií a nečekanému vyhoření Francouzů proti Švýcarsku. Teď dokonala dílo družina Německa, která končí po smolné porážce v osmifinále s Anglií. Ta nehrála zrovna ukázkově, soupeři ale udělila lekci z produktivity.

„Proti Anglii to bude úplně jiné utkání a mohli bychom z toho těžit. Angličané hrají doma a potřebují útočit. Bude to otevřenější než proti Maďarsku, ale musíme být absolutně ostražití,“ myslel si kouč Löw, který u Němců seděl na lavičce naposledy.

Až do 75. minuty to ale byla mírně řečeno nuda. V první půli spálili své šance Werner na jedné straně a Kane na druhé a na gól se čekalo velice dlouho. Na konci druhé půle ale přeci jen z ojedinělé akce udeřil Sterling. Po něm pak mohl srovnat Müller, jenomže ránu nasměroval těsně vedle. A tak zaúřadoval poprvé na šampionátu kapitán Kane a zpečetil výhru.

„Fotbal je hra 22 hráčů, kterou nakonec vždycky vyhrají Němci,“ prohlásil před časem legendární Gary Lineker. To ale po dnešku neplatí. Anglie čtyřikrát v řadě neprošla na velkém turnaji v playoff přes Němce, teď ale mizérii hodila za hlavu.

Letité nepřátelství!

Nenávist Angličanů a Němců se datuje už mnoho let dozadu. Když bychom řešili čistě sportovní scénu, tak Němci nemohou zapomenout křivdu, která zajistila Anglii jediný větší úspěch v národní fotbalové historii.

Na mistrovství světa v roce 1966 zařídil Anglii titul sporný gól z nastavení. Němci se tehdy rozčilovali marně, o tom, jestli ale balon přešel čáru, se doteď vedou dlouhé debaty. Pak už byly další větší souboje většinou v režii Německa.

Nebo na ME v roce 1996, kdy v semifinále vyřadili Němci své soky na penalty. Tehdy zahodil klíčový pokutový kop jistý Gareth Southgate. Ano, ten Southgate, který dnes dovedl Anglii k vítězství. Pomsta je tak sladká.

Německo se naposledy loučilo s EUREM tímto způsobem, tedy blamáží, v roce 2004. Tehdy výběr ze země našich západních sousedů prohrál s Českou republikou a skončil už v základní skupině.

Postup letos Němci zachránili v závěru duelu s Maďarskem, dál už ale bohužel pro ně nepokračují. U médií si to jistě pořádně slíznou, zato Angličany budou novináři vynášet do nebes. Ve čtvrtfinále si Anglie zahraje s vítězem utkání Švédsko/Ukrajina.

Nejčtenější tento týden

Red Bull slíbil obrat. Max Verstappen dostane rychlejší vůz už v Miami

Max Verstappen se trápí mimo špičku a Red Bull hledá cestu zpět. Šéf týmu Laurent Mekies věří, že už v Miami přijde první výrazný posun. Otázkou je, zda to zastaví rostoucí frustraci čtyřnásobného mistra světa.

Český tým čeká večer proti Dánsku klíčový zápas o mistrovství světa

Českou reprezentaci čeká dnes ve 20.45 na Letné zápas, který může po dvaceti letech vrátit národní tým na mistrovství světa. V rozhodujícím finále baráže nastoupí proti Dánsku, které jde do utkání jako mírný favorit. Domácí ale věří, že na vyprodaném stadionu využijí sílu vlastního prostředí a udělají poslední krok k postupu na letní turnaj v Severní Americe.

Nečas zapsal tři body, Gudas po vyhroceném duelu nedohrál

Martin Nečas patřil v pondělním programu NHL k hlavním postavám. Při vysoké výhře Colorada 9:2 nad Calgary vstřelil gól a přidal dvě asistence. Bodovali také Tomáš Hertl a Filip Hronek. Radko Gudas pak v emotivním utkání Anaheimu s Torontem schytal tvrdou odvetu a zápas nedokončil.

Zacha zařídil velký obrat Bostonu, Dobeš znovu podržel Montreal

Pavel Zacha prožil v NHL mimořádný večer. Dvěma góly a jednou asistencí režíroval obrat Bostonu z 0:3 na 4:3 po nájezdech v Columbusu. Výrazně se ukázal také Jakub Dobeš, který 34 zákroky dovedl Montreal k výhře 3:1 na ledě Caroliny a stal se první hvězdou zápasu.

Max Verstappen ztrácí chuť závodit a zvažuje odchod z Formule 1

Čtyřnásobný mistr světa Max Verstappen otevřeně zapochyboval o své budoucnosti ve Formuli 1. Nová pravidla a změna filozofie monopostů mu podle jeho slov berou radost z jízdy, což je pro něj zásadní problém.

Pyfer umlátil Adesanyu na zemi a uštědřil mu další porážku

Israel Adesanya chtěl po dlouhé pauze zastavit sérii porážek a vrátit se mezi největší hvězdy střední váhy UFC. V hlavním zápase turnaje v Seattlu ale narazil. Joe Pyfer s ním svedl tvrdou bitvu v postoji, pak duel strhl na zem a ve druhém kole ho ukončil technickým knockoutem. Bývalý šampion tak prohrál počtvrté za sebou.

Moses Itauma rozdrtil Franklina. Brutální KO v Manchesteru volá po titulové šanci

Naprostá demonstrace síly. Moses Itauma v Manchesteru zničil dosud nezdolného Jermainea Franklina a jako první ho ukončil před limitem. Dominantní výkon mladého Brita znovu potvrzuje, že boj o světový titul už není otázkou „jestli“, ale „kdy“.

Antonelli v Japonsku zvítězil a stal se nejmladším lídrem šampionátu

Kimi Antonelli ovládl Velkou cenu Japonska a ve 19 letech se stal nejmladším lídrem šampionátu formule 1 v historii. Ital v Suzuce vytěžil maximum ze safety caru po tvrdé havárii Olivera Bearmana, navázal na triumf z Číny a upevnil silný vstup Mercedesu do nové sezony. Druhý dojel Oscar Piastri, třetí skončil Charles Leclerc.

Sabalenka se po triumfu v Miami omluvila divačce

Aryna Sabalenka po vítězném finále v Miami neřešila jen trofej a zisk prestižního Sunshine Doublu. Po zápase se vrátila také k momentu, který vzbudil pozornost během rozhodujícího setu. Běloruská tenistka se omluvila divačce, na niž během vypjaté chvíle ostře reagovala.

Pražské mistrovství světa v krasobruslení sklidilo velkou chválu

Pražské mistrovství světa v krasobruslení se zařadilo mezi akce, na které se jen tak nezapomíná. Nadšení neskrývali závodníci, pořadatelé ani prezident Mezinárodní bruslařské federace Kim Če-jol. Vyprodaná O2 arena, silná atmosféra a mimořádný zájem fanoušků ukázaly, že se šampionát do české metropole nevrátil jen jako velká sportovní událost. Proměnil se i v jasný signál, že Praha zvládne akci nejvyšší úrovně.

Siniaková může v Miami získat Sunshine Double

Kateřina Siniaková stojí v Miami před dalším velkým zápisem do tenisové historie. Společně s Taylor Townsend může ovládnout i druhou velkou březnovou tisícovku v USA a doplnit tak vzácný Sunshine Double. Po triumfu v Indian Wells jí k tomu chybí už jen poslední výhra.

Jágr kariéru oficiálně ještě neukončil

Jaromír Jágr ještě nevyslovil definitivní konec, ale zároveň dává jasně najevo, že další start už se rychle neblíží. V 54 letech už nechce podřizovat hokeji tolik času, energie a každodenní přípravy jako dřív. Hra ho stále baví, jenže poměr mezi obětí a tím, co mu dnes zápasy dávají, se podle něj změnil.

Růžička odehrál v extralize tisící zápas

Martin Růžička si v Hradci Králové připsal další mimořádný milník. Kapitán Třince nastoupil k tisícímu extraligovému utkání a hned v úvodu večera posunul i rekord produktivity v play off. Jeho tým navíc vyhrál 3:2 ve druhém prodloužení a po pátém čtvrtfinále slaví postup do semifinále.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama