8 C
    Středa 24. dubna 2024

Čechům vstup do Evropy vyšel. Slavia s Jabloncem berou tři body, Sparta remizovala

Fandové fotbalu mají tento týden žně. Úterní a středeční večerní program u televizních obrazovek se přizpůsobil Lize mistrů, ve čtvrtek se rozjely základní skupiny Evropské ligy a Evropské konferenční ligy. Do obou soutěží se dostaly i tři české týmy – Sparta, Slavia a Jablonec.

O postupech se toho v minulých týdnech namluvilo víc než dost. Důležité je, že se v České republice opět hrají evropské poháry. Nejlépe je na tom vicemistr loňského ročníku ze Sparty. Pražané hrají Evropskou ligu a ve skupině mají Kodaň, Rangers a Lyon.

Proti dánskému Bröndby tažení Evropskou ligou z pohledu Sparty začalo. Ne však zrovna ukázkově. Výběr z pražské Bubenče sice svého soupeře ve druhé půli tlačil, nevyužité šance ale veškeré naděje na zisk všech tří bodů pohřbily. Bod se v tomto případě rozhodně počítá.

„První zápasy jsou strašně důležité v tom, jak si to rozjedete. Chtěli jsme získat body. Získali jsme jenom jeden. Po druhém poločase jsme zklamaní, že jsme nezískali tři,“ řekl po zápase do mikrofonů Sparta.cz kouč Pavel Vrba.

Evropská liga:

• Bröndby Kodaň vs. Sparta Praha 0:0 (0:0)

Slavia vyhrála, přišla ale o stopera

Na Slavii čekal papírově o něco těžší soupeř. Pražský klub sice hraje Evropskou konferenční ligu, skupina s Feyeenordem, Haifou a Berlínem ale představuje těžký oříšek. Na rozjezd dostala Slavia doma Union Berlín, který vloni prožil parádní ročník Bundesligy.

Trávníku ale dominovali domácí slávisté. Do vedení se dostali už v 18. minutě, ještě v první půli byl pak vyloučen jeden z hráčů Unionu. Ten sice v druhém poločase srovnal krok, Slavia se ale dvěma góly v závěru nakopla k vítězství. A to nakonec také přišlo.

„Zápas potvrdil to, co jsme říkali už před ním. Bylo to po všech stránkách náročné utkání. Celkově byl zápas hodně kvalitní, padly čtyři góly, mělo to skvělé tempo. Panovala i skvělá kulisa, všichni jsme do toho museli dát všechno,“ řekl po zápase trenér Jindřich Trpišovský.

Také jeho ale trápí situace okolo stopera Kačaraby. Ten se ve výskoku srazil se spoluhráčem a museli ho odnést na nosítkách. Vyšetření ukázalo zlomeninu v obličeji, která Ukrajince vyřadí ze hry na čtyři až šest týdnů.

Body bere i Jablonec

První vítězství v Evropské konferenční lize si připsal i Jablonec. Ten teď navíc trochu nečekaně vede skupinu, ve které je Alkmaar, Randers a Kluž. S posledním jmenovaným týmem se fotbalisté ze severu Čech rvali o premiérové body v nové soutěži od UEFY.

Jablonci vyšel zápas slušně, k výhře mu stačil jen jediný gól z penalty. Ta přišla po ruce ve vápně, za kterou se jeden z hráčů rumunského pakoval předčasně do sprch. V současné době až 11. tým české ligy početní výhodu zužitkoval.

„Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Byl jsem spokojený hlavně s první půlí. Zápas jsme měli rozhodnout už tam, šancí jsme na to měli dost a mohli jsme vést minimálně o dvě branky,“ myslí si jablonecký lodivod Petr Rada.

Evropská konferenční liga:

• Slavia Praha vs. Union Berlín 3:1 (1:0). Góly: 18. Bah, 84. Kuchta, 88. Schranz – 70. Behrens
    • Jablonec vs. CFR Kluž 1:0 (0:0). Gól. 52. Pilař (pen.)

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.