FotbalBývalá hvězda Arsenalu terčem posměchu. Veřejnost vtipkuje na účet Nasriho břicha

Bývalá hvězda Arsenalu terčem posměchu. Veřejnost vtipkuje na účet Nasriho břicha

V Marseille se ve středu sešly fotbalové legendy, aby odehrály charitativní zápas a vybraly peníze pro potřebné. Dres několikanásobných šampionů Francie po letech oblékly hvězdy jako Drogba, Cissé či Samir Nasri. Ten ukončil oficiálně ukončil kariéru před měsícem. A po jejím konci se má zřejmě velice dobře.

Včerejší večer na jihu Francie patřil zápasu legend. Na jednom hřišti se po letech sešly klubové ikony Marseille, aby se účastnily charitativního zápasu. Pirés, Desailly, Van Buyten, Cissé, Ravanelli či Drogba na jedné straně, na té druhé stál tým UNICEF pod vedením Arsena Wengera. Kluivert, Trezeguet, Abidal, Lehmann nebo Cambiasso táhly výběr soupeře.

Bitva to byla opravdu krásná a gólů bylo k vidění hned několik. Ikony Marseille nakonec vyhráli 7:4 a hattrickem se prezentoval Didier Drogba. Nebylo to ale jen o něm. Fandy po celém světě zaujal také Samir Nasri. Ne však díky svým fotbalovým dovednostem.

Co je to za tlouštíka?

Nasri patřil v minulosti mezi největší talenty francouzského fotbalu. Talentem a prací na hřišti byl často přirovnáván třeba k Zinedinu Zidanovi. Kromě Marseille kopal třeba za Manchester City či Sevillu, nejlepší roky ale prožil v kádru Arsenalu.

S ním hrál Ligu mistrů a pod koučem Wengerem zářil. V roce 2010 dokonce získal cenu pro Fotbalistu roku v domovské Francii. Závěr kariéry mu ale zhatily problémy mimo hřiště. Před 3 lety podstoupil v USA nedovolenou léčbu, za kterou vyfasoval trest.

Nejprve na 6 měsíců, po odvolání na 2 roky. A tak začala kariéru uvadat. Poslední štaci prožil do června roku 2020 v Anderlechtu, od té doby byl bez angažmá. Sám ale měl touhu vrátit se. V současné kondici už se ale sen o comebacku rozplynul.

Nasri má neskutečnou nadváhu a zhruba měsíc po ukončení profi dráhy si zřejmě pořádně užíval. Nutno však říct, že za jeho současný zdravotní stav mohou i psychické problémy, se kterými se Nasri potýká už od zmiňovaného incidentu v roce 2018.

Rychlonohý a hbitý štírek, který svého času pobláznil Premier League, už ale nejspíš žádnou velkou fotbalovou parádu neudělá.

Nejčtenější tento týden

Carolina je jednu výhru od Stanley Cupu

Hokejisté Caroliny zvládli pátý zápas finálové série NHL a po domácí výhře 4:2 nad Vegas vedou 3:2 na utkání. Golden Knights sice poslal do vedení Pavel Dorofejev po asistenci Tomáše Hertla, Hurricanes ale skóre otočili a od druhého Stanley Cupu v klubové historii je dělí jediné vítězství.

Wales znovu sní o triumfu. Jonny Clayton s novým parťákem ukázali, že mohou dojít daleko

Absence Gerwyna Price vyvolala mezi fanoušky pochybnosti, Wales ale hned v úvodu World Cup of Darts ukázal svou sílu. Zkušený Jonny Clayton a debutant Nick Kenny zvládli první společný zápas přesvědčivě a dali jasně najevo, že i v pozměněné sestavě chtějí bojovat o titul.

Mourinho se vrací do Realu Madrid. Zachrání potápějící se klub?

Real Madrid znovu vsadil na známou tvář. Novým trenérem se stal José Mourinho, který se na Santiago Bernabéu vrací po více než deseti letech. Vedení klubu od něj očekává, že ukončí dvouleté čekání na velkou trofej a přinese týmu větší stabilitu.

Světová šachová federace suspendovala Rusko

Mezinárodní šachová federace FIDE dočasně pozastavila členství Ruska. Reagovala tak na rozhodnutí sportovní arbitráže i na nesplnění podmínek, které Moskva dostala kvůli aktivitám v okupovaných částech Ukrajiny. Pro zemi s mimořádně silnou šachovou tradicí jde o citelný symbolický zásah.

Šipky dobývají New York. Luke Littler a Luke Humphries povedou hvězdnou show v Madison Square Garden

Dva největší fenomény současných šipek míří do legendární Madison Square Garden. Luke Littler a Luke Humphries budou hlavními taháky letošního US Darts Masters, kde se představí elitní hráči PDC i nejlepší zástupci Severní Ameriky. Ve hře přitom nebude jen prestižní titul, ale také přímá vstupenka na mistrovství světa v Alexandra Palace.

Deset milionů za zápas proti pěti soupeřům? Novotný označil Muradovův plán za hloupost

Makhmud Muradov se stal jednou z hlavních tváří nové organizace GMMA. Největší pozornost však nevzbuzuje jeho angažmá samotné, ale plánovaný souboj proti pěti soupeřům najednou. Právě ten vyvolal ostrou reakci spolumajitele Oktagonu Ondřeje Novotného, který podobný formát považuje za velmi nebezpečný a nesmyslný.

Lewis Hamilton znovu ožívá. Ferrari je blízko prvnímu triumfu a legenda Formule 1 znovu útočí

Lewis Hamilton po náročném prvním roce ve Ferrari konečně nachází formu, kterou od něj fanoušci očekávali. Sedminásobný mistr světa vybojoval druhé místo v Kanadě i Monaku a v průběžném pořadí šampionátu se posunul na druhou příčku. Britská legenda věří, že premiérové vítězství v červených barvách je už velmi blízko.

Serena Williams je zpět. Legendární šampionka po čtyřech letech znovu okouzlila tenisový svět

Když Serena Williams vstoupila na travnatý kurt londýnského Queen’s Clubu, publikum okamžitě povstalo. Čtyřiačtyřicetiletá tenisová legenda odehrála svůj první profesionální zápas od US Open 2022 a návrat proměnila ve stylové vítězství. Po boku talentované Kanaďanky Victorie Mboko ukázala, že ani po letech mimo okruh neztratila nic ze své pověstné síly.

Carolina vyrovnala finále NHL, Hertl tentokrát nebodoval

Hokejisté Caroliny zvítězili ve čtvrtém finálovém utkání NHL na ledě Vegas 5:3 a srovnali stav série na 2:2. Hlavní postavou večera se stal kapitán Jordan Staal, který vstřelil dva góly včetně vítězné trefy ve třetí třetině. Český útočník Tomáš Hertl poprvé ve finálové sérii vyšel bodově naprázdno.

Charles Leclerc po havárii v Monaku zuří. Ferrari se dostalo do sporu s dodavatelem brzd

Charles Leclerc prožil v domácím Monaku jeden z nejhorších víkendů sezony. Pilot Ferrari po havárii otevřeně kritizoval chování svého vozu a rozpoutal nečekaný spor s výrobcem brzd Brembo, který jeho ostrá slova označilo za předčasná a nepodložená.

Kladno získalo švédského obránce Filipa Westerlunda

Hokejové Kladno dál rozšiřuje kádr pro novou extraligovou sezonu. Rytíři oznámili příchod švédského obránce Filipa Westerlunda, který naposledy působil ve finské KalPě Kuopio. Sedmadvacetiletý bek přichází jako šestá letní posila a do české nejvyšší soutěže zamíří poprvé v kariéře.

Christian Eriksen znovu vyděsil fotbalový svět. Dánská hvězda po kolapsu uklidnila fanoušky

Fotbalové Dánsko si znovu prošlo děsivými okamžiky. Christian Eriksen během reprezentačního utkání s Ukrajinou zkolaboval přímo na trávníku a zápas musel být předčasně ukončen. Podle týmových lékařů je však zkušený záložník v dobrém stavu a brzy by měl být propuštěn z nemocnice.

Brutální bitva o přežití. Chris Billam-Smith po sedmi kolech umlčel nebezpečného Rozického

Atmosféra jako při boxerských klasikách staré školy, krev, tvrdé výměny a bouřící hala. Chris Billam-Smith zvládl v Bournemouthu jeden z nejtěžších zápasů kariéry, když po sedmi kolech donutil Ryana Rozického odstoupit. Fanoušci sledovali brutální cruiserweight přestřelku, kterou mnozí okamžitě označili jako kandidáta na zápas roku.

Zverev po pětisetové bitvě získal premiérový titul z French Open

Alexander Zverev se na čtvrtý pokus dočkal vysněného grandslamového triumfu. Ve finále French Open porazil Itala Flavia Cobolliho po více než čtyřhodinové bitvě 6:1, 4:6, 6:4, 6:7 a 6:1. Německý tenista tak prolomil dlouholeté čekání na titul z turnajů velké čtyřky a uzavřel jednu z největších kapitol své kariéry.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama