Více
  0.6 C
  Czech
  Úterý, 25 ledna, 2022

  Bylo toho moc. Cyklistka psala o tlaku ve sportu, pak si sáhla na život

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Velice smutná zpráva zasáhla dráhovou cyklistiku, ale vlastně celý sportovní svět. Olivia Podmoreová psala na začátku týdne o tlaku, který je na sportovce vyvíjen, následně ale příspěvek na Instagramu smazala. To, co následovalo pak, je ale ještě horší. Podle dostupných zdrojů spáchala 24letá olympionička sebevraždu.

  O tom, jak může být někdy sport krutý, už jsme se přesvědčili z příběhů gymnastky Simony Bilesové či tenistky Naomi Ósakaové. Tyhle dvě úžasné sportovkyně často téma tlaku zmiňují. Situace je pak nutí třeba i k tomu, aby se z mítinků odhlásily.

  To je ale ještě v pořádku. Když pak ale kvůli oblíbenému zábavnímu prvku někdo přijde o život, je to tragédie neskutečných rozměrů. Ten pocit, když vyhrajete, se nepodobá žádnému jinému, ale ten pocit, když prohrajete, když vás nevyberou, když se nekvalifikujete, když jste zranění nebo když nesplníte očekávání společnosti, je zcela odlišný,“ napsala Novozélanďanka na sociální sítě.

  Příspěvek ale následně rychle smazala. Olivia Podmoreová reprezentovala svou zemi na olympiádě v Riu, do výběru pro Tokio se ale bohužel nedostala. Což snášela už od začátku velice špatně. Vrcholem pak byla sebevražda.

  Alespoň tak se mluví o pondělní zprávě o tom, že dráhová cyklistka přišla o život. Výsledky nejspíš prozradí až následná pitva, většina má ale jasno.

  Nový Zéland v černém!

  K hrůzné události došlo ve městě Cambridge na Novém Zélandu. Podmoreová patřila mezi hvězdy tohoto sportu, stříbro a bronz si odvezla z juniorského mistrovství světa, v roce 2017 dokonce ovládla národní šampionát.

  „Slovy nelze vyjádřit, jak jsme zasažení zprávou o náhlé smrti olympioničky z Ria 2016 Olivie Podmoreové. Naše myšlenky jsou s její rodinou a přáteli,“ napsala na Mezinárodní cyklistická unie. Její rodina teď potřebuje pomoci nejvíce. „Odpočívej v pokoji má skvělá sestro. Navždy budeš v našich srdcích,“ vyjádřil se na Facebooku její bratr Mitchell.

  Ať už je sport jaký chce, je pravda, že tlak je v něm obrovský. A je patrný téměř všude. Stačí se podívat třeba na rasistické urážky směřované k hráčům Anglie po finále EURA. Bylo jen otázkou času, než se někdo rozhodne se vším skoncovat.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Peter Sagan

  Velký malér cyklistické star. Opilý Sagan porušil zákaz vycházení a napadl policistu

  Peter Sagan bude na listopad letošního roku vzpomínat hned z několika důvodů. Nejprve oznámil změnu týmu pro příští sezonu, pak ovládl v Dubaji kritérium, teď ale spatřila světlo světa o něco nepříjemnější zpráva. Opilý cyklista měl v dubnu v Monaku porušit zákaz vycházení a napadnout policistu.
  Petr Vakoč

  Cyklista Vakoč ukončil kariéru. Jezdil na Tour, vyhrál boj o život, teď se v Itálii rozloučil

  Česká cyklistika včera přišla o jedno velké jméno. Petr Vakoč, vynikající „klasikář“, mistr České republiky, vítěz několika prestižních závodů a bojovník, se rozhodl seknout s profesionální dráhou. Rozlučka se konala v Itálii, kde si Vakoč dojel v Giro Veneto pro 50. nejlepší umístění.
  MS v cyklistice

  Alaphilippe pojede v duhovém i příští rok. Na MS obhájil titul, Štybar skončil sedmý

  Letošní mistrovství světa v silniční cyklistice je u konce. Šampionát završili v neděli odpoledne jezdci z kategorie mužů. Největší radost a úsměv na tvářích je patrný u Francouzů, závod totiž opanoval stejně jako vloni Julian Alaphilippe. O úžasný výsledek a postaral i celkově sedmý Zdeněk Štybar.
  Wout van Aert

  Dějiny cyklistiky čeká přepis. Pojede se do Afriky, za čtyři roky zamíří MS do Rwandy

  Mistrovství světa v Belgii ještě ani neskončilo, Mezinárodní cyklistická unie už má ale jasno o tom, kde se bude šampionát konat v příštích letech. Cyklistická smetánka zamíří v roce 2025 do Rwandy. MS na africkém kontinentu? To tady ještě nikdy předtím nebylo. Půjde tak o přepis historie.
  Jolanda Neffová

  Zlatá olympijská medaile má podezřelou skvrnu. Dejte mi novou, žadoní šampionka

  Olympijská vítězka v závodech horských kol Jolanda Neffová ze Švýcarska řeší problém s medailí, na které se objevila záhadná skvrna. A asi vás nepřekvapí, že jí „nedokonalá placka“ úplně nevoní. Proto žádá, aby dostala novou.
  Fabio Jakobsen

  Lepší dárek si Jacobsen nemohl přát. Na Vueltě ovládl sprint, teď s kolegy míří do hor

  Už jen 5 etap zbývá do konce letošního ročníku cyklistické Vuelty. Závodu, který se tradičně jezdí na Pyrenejském poloostrově, zatím vévodí Nor Eiking, kterého stráží český jezdec Hirt. Ve včerejším klání ale zvítězil Nizozemec Jakobsen. Tím nejlepším možným způsobem tak oslavil své 25. narozeniny.
  Reklama
  Reklama
  Reklama