Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Bylo toho moc. Cyklistka psala o tlaku ve sportu, pak si sáhla na život

  Velice smutná zpráva zasáhla dráhovou cyklistiku, ale vlastně celý sportovní svět. Olivia Podmoreová psala na začátku týdne o tlaku, který je na sportovce vyvíjen, následně ale příspěvek na Instagramu smazala. To, co následovalo pak, je ale ještě horší. Podle dostupných zdrojů spáchala 24letá olympionička sebevraždu.

  O tom, jak může být někdy sport krutý, už jsme se přesvědčili z příběhů gymnastky Simony Bilesové či tenistky Naomi Ósakaové. Tyhle dvě úžasné sportovkyně často téma tlaku zmiňují. Situace je pak nutí třeba i k tomu, aby se z mítinků odhlásily.

  To je ale ještě v pořádku. Když pak ale kvůli oblíbenému zábavnímu prvku někdo přijde o život, je to tragédie neskutečných rozměrů. Ten pocit, když vyhrajete, se nepodobá žádnému jinému, ale ten pocit, když prohrajete, když vás nevyberou, když se nekvalifikujete, když jste zranění nebo když nesplníte očekávání společnosti, je zcela odlišný,“ napsala Novozélanďanka na sociální sítě.

  Příspěvek ale následně rychle smazala. Olivia Podmoreová reprezentovala svou zemi na olympiádě v Riu, do výběru pro Tokio se ale bohužel nedostala. Což snášela už od začátku velice špatně. Vrcholem pak byla sebevražda.

  Alespoň tak se mluví o pondělní zprávě o tom, že dráhová cyklistka přišla o život. Výsledky nejspíš prozradí až následná pitva, většina má ale jasno.

  Nový Zéland v černém!

  K hrůzné události došlo ve městě Cambridge na Novém Zélandu. Podmoreová patřila mezi hvězdy tohoto sportu, stříbro a bronz si odvezla z juniorského mistrovství světa, v roce 2017 dokonce ovládla národní šampionát.

  „Slovy nelze vyjádřit, jak jsme zasažení zprávou o náhlé smrti olympioničky z Ria 2016 Olivie Podmoreové. Naše myšlenky jsou s její rodinou a přáteli,“ napsala na Mezinárodní cyklistická unie. Její rodina teď potřebuje pomoci nejvíce. „Odpočívej v pokoji má skvělá sestro. Navždy budeš v našich srdcích,“ vyjádřil se na Facebooku její bratr Mitchell.

  Ať už je sport jaký chce, je pravda, že tlak je v něm obrovský. A je patrný téměř všude. Stačí se podívat třeba na rasistické urážky směřované k hráčům Anglie po finále EURA. Bylo jen otázkou času, než se někdo rozhodne se vším skoncovat.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.