Více
  23 C
  Czech
  Úterý, 28 června, 2022

  Byl horší, ale vyhrál. Blachowicz profitoval ze zranění soupeře a řekl si o Procházku

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Další galavečer UFC se nesl v duchu velkolepé bitvy mezi polským bijcem Janem Blachowiczech a Rakušanem se srbskými kořeny Aleksandarem Rakičem. Sázkové kanceláře favorizovali druhého jmenovaného, ten ale nakonec smutnil. Díky zranění Rakiče mohl slavit bývalý šampion polotěžké váhy.

  Na UFC: Fight Night se bude vzpomínat jako na turnaj, který opět přinesl neskutečnou podívanou. Vrcholem večera byl souboj Jana Blachowicze a Aleksandara Rakiče. Polsko versus Rakousko, bývalý šampion versus ten, který minimálně v médiích nemluví takřka o ničem jiném než o titulu.

  Rakič byl pořádně namotivovaný, vpřed ho hnala vidina třetího vítězství v řadě, jako trojka žebříčku si navíc chtěl říct o titulovou bitvu. Před zápasem byl favoritem, jenomže polského bijce a bývalého šampiona, který přišel o pás v říjnu proti Gloveru Teixeirovi, není radno jakkoliv odepisovat.

  Zápas nabral spád hned při prvním gongu. Oba aktéři do sebe šli hlava nehlava, Blachowicz v prvním kole dostal do oka, v tom druhém utekl hrobníkovi z lopaty na zemi, když se ho Rakič snažil uškrtit. Také on ale několik ran rozdal, zejména jeho levý hák Rakušana hodně bolel. Svými pěstmi to ale k vítězství nedotáhl.

  Během třetího kola Rakičovi vypovědělo službu koleno. Minutu snášel rány, pak ale po zdánlivě nevinném cuknutí skončil. Slavit tak může Blachowicz, který ihned po zápase žádal UFC o další titulovou bitvu. Buď s Gloverem, nebo s Jiřím Procházkou. Tahle dvojice se porve 12. června.

  Jsem vyzyvatel číslo jedna, říká

  „V prvním kole jsem si poranil oko, na tu stranu jsem vůbec neviděl. I přesto jsem se cítil dobře. Ve druhém kole mě vzal na zem, ale to je teď už jedno. Zranil se a já jsem vyhrál. Takhle to občas chodí a něco podobného se stane,“ říkal po zápase vítěz Blachowicz. „Doufám, že mi UFC dá další titulovou šanci, že budu další na řadě. Byl jsem jednička, Rakič byl trojka… pro mě je jasné, že jsem vyzyvatel číslo jedna,“ doplnil rodák z polského Těšína.

  Na jedné straně radost, na druhé smutek. Zatímco Blachowicz ohlašoval svou misi za návratek k pásu, Rakič se do oktagonu zřejmě nějaký čas nedostane. Jeho zdravotní stav zůstává neznámou, jasné ale je, že vygraduje dlouhou pauzou a možná až operací.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  1 komentář

  1. to je zase zavádějící titulek…už rovnou počítáte s tím, že Procházka má titul jo…?

  Comments are closed.