Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Brutální krosček, trest, pokuta. Neomluvitelné, byla to odveta, vyslechl si Malkin

  Nedělní zápas NHL mezi Pittsburghem a Nashvillem má velkou dohru. Na vině je chování ruského útočníka Jevgenije Malkina, který tvrdě atakoval svého soupeře do oblasti obličeje. Za krosček teď Malkin pořádně pyká, nesmí hrát čtyři zápasy, slýchává nadávky ze všech stran a navíc musí zaplatit tučnou pokutu.

  Už to není ten Malkin, jakého v předešlých letech znal snad každý fanoušek hokejové NHL. Ruský kanonýr letos vynechal velkou část sezony kvůli zranění, ve 37 zápasech pak nastřádal „jenom“ 17 gólů a 20 asistencí. Do formy se postupem času pomalu dostává, teď ale přišel další tvrdý direkt.

  Malkin si nezahraje čtyři zápasy za surovost, kterou předvedl v zápase s Nashvillem Predators. Na konci druhé třetiny si šel vyřídit účty s Markem Borowieckým. Popadl hůl, brutálním krosčekem zasáhl svého soka do obličeje a málem mu vyrazil zuby. Od rozhodčích dostal v utkání trest 2+2 za hru vysokou holí.

  Jenomže případem se pak začala zabývat disciplinárka a ta už tak shovívavá nebyla. Rus dostal stopku, k tomu je také nucen zaplatit pokutu. Vzhledem ke kolektivní smlouvě činí její výše 190 tisíc dolarů, tedy asi 4,3 milionu korun. Jak říká staročeské přísloví, za hloupost se platí.

  „Je důležité poznamenat, že se nejedná o případ, kdy Malkin zvedne hůl, aby se bránil, nebo aby to byl reflex,“ uvedlo oddělení NHL, které se zabývá bezpečností hráčů. „Malkinův krosček byl odvetný a agresivní.  Hokejisty neomlouvá z porušování pravidel ligy kvůli jednání jejich soupeřů,“ píše se v prohlášení.

  První zápas bez Malkina nevyšel

  Jak už bylo řečeno, chybět bude Malkin čtyři zápasy, takže do 23. dubna, kdy hraje jeho tým s Detroitem. První souboj už mají „Tučňáci“ za sebou, bez svého asistenta kapitána nestačili na New York Islanders a v tabulce už se na ně dotahuje Washington. Pittsburgh bojuje o co nejlepší postavení v play off.

  Zatím mu patří třetí místo v Metropolitní divizi, má 95 bodů, jenomže dotahovat se začíná Washington, kterému svítí u názvu o tři body méně, jenomže o dva zápasy méně také odehráli. Malkin bude pro tým ztráta, kouč ale doufá, že na tým jeho absence nebude mít vliv.

  „Jako trenér nechcete, aby vaši nejlepší hráči seděli na trestné lavici,“ řekl trenér Mike Sullivan. Na trestné lavici, v tomto případě na domácí trestné lavici, bude sedět Malkin ještě tři zápasy.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.