Katar 2022Brazilci vládli a po gólech tančili. Neuctivé k soupeři, tvrdí slavný Roy Keane

Brazilci vládli a po gólech tančili. Neuctivé k soupeři, tvrdí slavný Roy Keane

Kdo by snad čekal, že by běhavá Jižní Korea mohla odklidit z cesty těžký brazilský balvan, byl zklamán už po úvodní čtvrthodině. Kanárci v osmifinále mistrovství světa vstřelili rychle dva góly, do pauzy přidali další, a nakonec zvítězili hladce 4:1. Byl to jejich jejich nejdominantnější výkon na turnaji a zřejmě i to je donutilo k oslavným tanečkům po vstřelených gólech. A právě to se nelíbilo legendárnímu Royi Keanovi.

Brazilci byli dle bookmakerů i fanoušků považování za největšího favorita na zlato. Zaprvé z důvodu, že 20 let už nebrali žádný cenný kov a jednou to klapnout musí, zadruhé, a to především, kvůli nesmírně našlapanému kádru. Přesto museli být fanoušci vyznávající žlutou a modrou po základní skupině trochu zklamáni. Tým trenéra Titeho se od druhého zápasu viditelně šetřil, ve třech duelech vstřelil pouze tři branky a navrch prohrál s Kamerunem.

Ovšem v osmifinále proti Jižní Koreji to byl jiný tanec. A to Doslova. 7. Vinícius – 1:0, 13. Neymar 2:0, 29. Richarlison 3:0 a konečně 36. Paquetá 4:0. Rozdovádění kanárci bavili celý svět a po třetí brance slavili tancem u střídaček právě i s trenérem Titem. A to se slušně řečeno nezdálo ikoně Manchesteru United Royi Keanovi, který se nikdy nebál říci vlastní názor nahlas. „Myslím, že je neuctivé tančit takhle pokaždé, když dají gól. Nevadilo mi to poprvé, ale pokaždé? Je to neuctivé. Zapojil se do toho i jejich trenér, nelíbilo se mi to,“ glosoval situaci o pauze po první půli pro ITV Sport.

„Hráli výborně, to všechna čest, ale tolik tance jsem ještě neviděl. Říkají, že to jejich kultura, ale podle mě je to především neúcta,“ pokračoval břitký expert. Brazilci ve druhé půli zjevně polevili, a nakonec zvítězili 4:1. Na sociálních sítích mělo ohlas i střídání brankáře Wevertona, který v 80. minutě nahradil Alissona. Tite zřejmě chtěl, aby si na mistrovství světa zahráli všichni. Tady byl ovšem brazilský kouč chválen a nikdo případnou neuctivost neřešil. Brazilci jsou zkrátka zpátky na vlně a chválí je celý fotbalový svět – vyjma Roye Keana.

Do sestavy se vrátil Neymar, o gól se přiblížil Pelého rekordu a všichni Brazilci doufají, že kýženou 77 trefu si útoční Paris Saint-Germain připíše už v pátek ve čtvrtfinále s Chorvatskem. Protančí se Brazilci do semifinále?

Nejčtenější tento týden

Bayern s Arsenalem jsou krok od semifinále Ligy mistrů

Liga mistrů jde do rozhodující fáze a středeční večer nabídne dvě velké odvety. Bayern Mnichov doma hájí výhru 2:1 z Madridu, Arsenal si do Londýna přivezl těsný náskok 1:0 ze hřiště Sportingu. Ve hře už jsou také semifinalisté PSG a Atlético, kteří čekají na své soupeře.

Kontroverze na Anfieldu. Liverpool končí po zásahu VAR, Slot zuří nad verdiktem rozhodčích

Velký večer, velká očekávání a nakonec velké zklamání. Liverpool se rozloučil s Ligou mistrů po jasné porážce od Paris Saint-Germain, ale více než výsledek rezonuje sporný moment s neuznanou penaltou. Trenér Arne Slot po zápase nešetřil kritikou a naznačil, že jeho tým letos doplácí na rozhodčí častěji, než je zdrávo.

Z rivalů se stali spojenci. Oleksandr Usyk vede Joshuu do bitvy s Furym

Boxerský svět se chvěje očekáváním. Dlouho odkládaný duel mezi Anthonym Joshuou a Tysonem Furym nabírá reálné obrysy a překvapivě do něj výrazně promlouvá i Oleksandr Usyk. Neporažený šampion těžké váhy, který Furyho už dvakrát zdolal, nyní pomáhá svému bývalému soupeři. Vzniká nečekané spojenectví, které může přepsat poměry v královské divizi.

Pastrňák a Nečas uzavřeli základní část se 100 body

Český hokej zažil v NHL mimořádný večer. David Pastrňák pomohl asistencí k výhře Bostonu nad New Jersey 4:0 a završil sezonu na rovných 100 bodech. Krátce poté se na stejnou metu dostal i Martin Nečas, který při vítězství Colorada 3:1 v Calgary zaznamenal svou 62. asistenci. Poprvé v historii tak v jednom ročníku překonali hranici 100 bodů dva čeští hráči.

Krize stáje Aston Martin pokračuje. Nová éra Formule 1 začala noční můrou

Ambiciózní projekt Aston Martinu se zatím mění v jedno z největších zklamání sezony 2026. Ani příchod Adriana Neweyho a spolupráce s Hondou nepřinesly okamžitý efekt a tým se propadá na chvost startovního pole.

Luke Littler vysvětlil konflikt s Gianem van Veenem

Mladý světový šampion Luke Littler poprvé promluvil o emotivním incidentu s Gianem van Veenem, který rozvířil vody Premier League Darts. Podle něj soupeř porušil nepsaná pravidla a situaci zbytečně vyhrotil.

Muchová ve Stuttgartu splnila roli favoritky, Šalková otočila bitvu, Fruhvirtová končí

Karolína Muchová zvládla vstup do turnaje ve Stuttgartu a po výhře nad Aljaksandrou Sasnovič si zahraje osmifinále. Dařilo se také Dominice Šalkové, která v Rouen otočila těžký první set proti Anně Blinkovove a postoupila dál. Naopak Linda Fruhvirtová své první kolo nezvládla a po porážce s Irynou Shymanovich na francouzské antuce dohrála.

Vladař dovedl Philadelphii k výhře a postupu do play off

Daniel Vladař byl v noci na pondělí jednou z hlavních postav Philadelphie. Český brankář pomohl Flyers k domácí výhře 3:2 po nájezdech nad Carolinou a jeho tým si jako poslední na Východě zajistil účast v play off. Pro klub jde o první postup do vyřazovacích bojů od sezony 2019/20.

Chorý čelí dalšímu trestu, komise jeho vyloučení potvrdila

Tomáš Chorý po ligovém šlágru s Plzní zřejmě neunikne dalšímu postihu. Komise rozhodčích FAČR podpořila verdikt sudího Marka Radiny a uvedla, že slávistický útočník naplnil svým jednáním povahu přestupku plivnutí. Slavia se sice proti červené kartě brání, čtvrteční jednání disciplinární komise ale pro jejího hráče nevypadá příznivě.

Hronek pomohl Vancouveru k výhře, Gudas po návratu shodil rukavice

Filip Hronek zapsal asistenci při výhře Vancouveru 4:3 po prodloužení na ledě Anaheimu. Ducks i přes bod ztratili šanci rychle si potvrdit play off a po návratu do sestavy na sebe upozornil také Radko Gudas, který se hned v první třetině pustil do bitky. Bez bodu zůstal David Pastrňák, takže na metu 100 bodů dál čeká.

Sinner po triumfu v Monte Carlu sesadil Alcaraze z tenisového trůnu

Jannik Sinner vyhrál finále Masters v Monte Carlu nad Carlosem Alcarazem 7:6 a 6:3 a v pondělí se vrátí na první místo světového žebříčku. Italský tenista získal první titul z této kategorie na antuce a potvrdil mimořádnou formu posledních měsíců. Po triumfech v Paříži, Indian Wells a Miami ovládl už čtvrtý turnaj Masters za sebou.

Těžkotonážní peklo v UFC, Hokit po neskutečném masakru přemohl Blaydese

Souboj Joshe Hokita s Curtisem Blaydesem na turnaji UFC 327 přinesl jednu z nejdivočejších bitev těžké váhy za poslední roky. Oba bojovníci vydrželi patnáct minut v brutálním tempu, několikrát sahali na hranu ukončení a nakonec rozhodly až body. Hokit uhájil neporazitelnost, připsal si třetí výhru v řadě a výrazně si řekl o místo mezi elitou divize.

Tyson Fury to dokázal. Po výhře nad Makhmudovem vyzval Anthonyho Joshuu

Londýn zažil návrat, na který se nezapomíná. Tyson Fury se po více než roční pauze vrátil do ringu a na stadionu Tottenham Hotspur přesvědčivě porazil Arslanbeka Makhmudova na body. V hledišti přitom nechyběl ani jeho dlouholetý rival Anthony Joshua. Vše nasvědčuje tomu, že právě jejich vzájemný souboj by mohl být vrcholem letošního boxerského roku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama