HokejBratrský souboj ve finále. O titul si to ve švýcarské lize rozdají...

Bratrský souboj ve finále. O titul si to ve švýcarské lize rozdají Jakub a Jan Kovářové

Nejvyšší švýcarská hokejová liga pomalu spěje do svého finiše. Po semifinálových sériích už je jasno, kdo se utká o titul. Proti sobě se postaví Curych s Zugem, což mimo jiné přinese sourozenecký souboj bratrů Jakuba a Jana Kovářů.

Na konci prosince loňského roku bývalý reprezentační brankář Jakub Kovář ukončil dohromady osmileté angažmá v ruském Jekatěrinburgu. Na vině byly zdravotní problémy a nevědělo se, zda vůbec bude pokračovat v aktivní kariéře.  

Nakonec se domluvil na smlouvě do konce sezony ve švýcarském Curychu, za který stihl odchytat v základní části 14 utkání. Okamžitě se zařadil mezi nejlépe chytající brankáře a úspěšnost zákroků si udržel nad 93 %.

Do play off s týmem postoupil ze třetího místa, tím pádem se vyhnul předkolu. Ve čtvrtfinále svedlo jeho mužstvo tuhý boj s Bielem, který nakonec vyřadilo až v rozhodujícím sedmém zápase. O dost snazší sérii zažili hokejisté z největšího švýcarského města v semifinále, kde porazili Fribourg 4:0 na zápasy.

Ve finále se utkají s Zugem, ve kterém plní roli kapitána jeho bratr Jan. Znovu se tak potkají ve vzájemném souboji, dříve proti sobě nastupovali v české extralize, kde Jakub hájil barvy Českých Budějovic a Jan Plzně.

V pondělí první finálové utkání

Favoritem nadcházející série bude Zug, který vyhrál základní část a dominuje také ve vyřazovací fázi. V play off zatím dokonce zatím neprohrál ani jedno utkání. Ve čtvrtfinále přehrál Lugano, o kolo dál si poradil s Davosem.

Zajímavostí je, že týmy, které na sebe narazí ve finále, proti sobě nastoupily v posledním zápase základní části. Tehdy ovšem Jakub Kovář nechytal. Bratrský souboj se ale konal dvakrát před tím, přitom měl vždy rozdílného vítěze.

V polovině ledna vychytal Jakub Kovář čisté konto, jeho tým zvítězil 1:0 v prodloužení. O měsíc později zase slavil Jan Kovář, když si připsal tři asistence a společně se spoluhráči oslavili vítězství 5:2.

Finálová série začne v příštím týdnu, úvodní utkání je na programu v pondělí ve 20 hodin na ledě Zugu.

Nejčtenější tento týden

Tyson Fury výrazně zhubl. Před zápasem v Thajsku bude čelit nejtěžšímu soupeři kariéry

Tyson Fury absolvoval oficiální vážení před pátečním duelem s polským obrem Mariuszem Wachem. Přestože britský boxer pokračuje ve zlepšování kondice, na váze byl proti svému soupeři výrazně lehčí. Zápas v Thajsku má být poslední prověrkou před očekávaným střetem s Anthonym Joshuou.

Gerwyn Price míří za titulem. World Matchplay ale poznamenal kolaps Menziese

Gerwyn Price potvrdil roli jednoho z hlavních favoritů World Matchplay a po přesvědčivém vítězství nad Robem Crossem postoupil do čtvrtfinále. Večer v Blackpoolu však poznamenal kolaps Camerona Menziese, který musel svůj zápas kvůli zdravotním problémům předčasně ukončit.

Miami omylem zveřejnilo video naznačující možný návrat LeBrona Jamese

Miami Heat rozvířilo spekulace o budoucnosti LeBrona Jamese. Klub na YouTube omylem zveřejnil odkaz na tiskovou konferenci, která měla představit jeho návrat. Video rychle zmizelo, ale fanoušci si ho všimli a začali řešit, zda se slavný basketbalista chystá zpět na Floridu.

Tereza Valentová otočila těžký zápas a Šalková zářila bleskovým postupem

České tenistky prožily na turnaji Livesport Prague Open mimořádně povedený den. Tereza Valentová po nepovedeném vstupu otočila duel proti Maya Joint a vybojovala čtvrtfinále. Dominika Šalková naopak nedala Océane Dodin žádnou šanci a po dominantním výkonu zvítězila za pouhých 49 minut. Obě hráčky po zápase neskrývaly spokojenost a už vyhlížejí další výzvy.

Philipsen vyhrál 17. etapu a zdramatizoval boj o zelený trikot

Jasper Philipsen se konečně dočkal prvního etapového triumfu na letošní Tour de France. Belgický sprinter zvládl hromadný dojezd vedoucí skupiny po náročné a velmi živé etapě z Chambéry do Voironu. Díky vítězství navíc výrazně snížil ztrátu na Madse Pedersena v boji o zelený trikot.

Luke Littler předvedl neskutečný výkon. Devítišipkovým legem okouzlil Blackpool, Van Gerwen končí

Luke Littler znovu potvrdil, proč je považován za největší hvězdu současných šipek. Angličan vstoupil do osmifinále World Matchplay devítišipkovým legem a po fantastickém výkonu porazil Nathana Aspinalla 11:8. Na turnaji naopak překvapivě končí Michael van Gerwen, kterého vyřadil krajan Dirk van Duijvenbode.

Marie Bouzková postoupila na Štvanici do čtvrtfinále

Obhájkyně titulu Marie Bouzková zvládla i druhý zápas na turnaji v Praze. S americkou kvalifikantkou Carol Lee sice dlouho bojovala a v obou setech musela otáčet nepříznivý vývoj, nakonec ale zvítězila 7:5 a 6:4. Ve čtvrtfinále ji může čekat české derby s Terezou Valentovou.

Red Bull registruje zájem dalších jezdců. Verstappen ale zůstává prioritou, tvrdí šéf stáje

Budoucnost Maxe Verstappena je i nadále jedním z největších témat formule 1. Šéf stáje Red Bull Laurent Mekies přiznal, že stáj kontaktují i další špičkoví jezdci, zároveň je ale přesvědčený, že zlepšující se forma monopostu udrží čtyřnásobného mistra světa v týmu.

Všichni zbývající jezdci Tour de France podstoupili antidopingové krevní testy

Všech 166 cyklistů, kteří zůstávají na letošní Tour de France, muselo během volného dne odevzdat krevní vzorek. Mezinárodní testovací agentura tím rozšířila kontroly biologického pasu. Pozornost ale dál budí hlavně noční testování, které některým jezdcům narušilo spánek a regeneraci.

Anthony Joshua to nebude mít jednouché. Prenga může šokovat jako Ruiz, tvrdí jeho sparingpartner

Anthony Joshua je před sobotním duelem s Kristianem Prengou jasným favoritem. Přesto se objevují hlasy, že britského boxera může čekat nepříjemné překvapení. Sparingpartner albánského boxera Brandon Moore věří, že Prenga má šanci zopakovat senzaci, kterou v roce 2019 předvedl Andy Ruiz.

Krejčí a Beková získali na mistrovství světa stříbro v časovce kayakcrossu

Čeští vodní slalomáři Jakub Krejčí a Kateřina Beková vstoupili do mistrovství světa v americkém Oklahoma City ziskem stříbrných medailí v časovce kayakcrossu. Oba navíc potvrdili výbornou formu před hlavní částí šampionátu a vybojovali si výhodnou pozici pro sobotní vyřazovací závody.

Zemřela legenda Newcastlu, Liverpoolu a anglické reprezentace Kevin Keegan

Ve věku 75 let zemřel Kevin Keegan, jedna z nejvýraznějších postav anglického fotbalu. Bývalý kapitán i trenér reprezentace podlehl rakovině, kterou mu lékaři diagnostikovali v pokročilém stadiu. Během kariéry získal dva Zlaté míče, slavil velké úspěchy s Liverpoolem a nesmazatelně se zapsal také do historie Newcastlu.

Drama v boxech Ferrari. Lewis Hamilton nechtěně srazil mechanika, tým tvrdě zaplatil

Velká cena Belgie přinesla dramatický okamžik i mimo samotný souboj na trati. Lewis Hamilton během zastávky v boxech nechtěně narazil do mechanika Ferrari, kterého zasáhl předním kolem svého monopostu. Incident se naštěstí obešel bez zranění, přesto komisaři udělili italské stáji vysokou pokutu. Sedminásobný mistr světa po závodě přiznal, že se v první chvíli obával toho nejhoršího.

Evenepoel ovládl horskou etapu Tour de France, Vingegaard po pádu odstoupil

Remco Evenepoel vyhrál patnáctou etapu Tour de France a v přímém souboji porazil Tadeje Pogačara i Isaaca del Tora. Belgický cyklista se navíc posunul na druhé místo průběžného pořadí, protože dosavadní vicelídr Jonas Vingegaard po tvrdém pádu závod předčasně ukončil. Pogačar si před volným dnem upevnil vedení a výrazně se přiblížil pátému celkovému triumfu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama