Více
  21.9 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Božská Shiffrinová. Víc triumfů nemá žádná jiná žena, teď zaútočí na absolutní rekord

  Americká lyžařská královna Mikaela Shiffrinová vyhrála obří slalom v Kranjské Goře a vyrovnala rekord krajanky Lindsey Vonnové v počtu triumfů ve Světovém poháru. Obě teď mají na kontě 82 vítězství, což je nejvíce ze všech žen v historii.

  Vonnová už ale nezávodí, naopak sedmadvacetiletá Shiffriová je v plné síle a dívá se ještě daleko dál. Novým cílem je překonání absolutního maxima švédského velmistra Ingemara Stenmarka, který má na kontě 86 výher. Bývalá olympijská vítězka Tina Mazeová dokonce mluví o tom, že Mikaela se klidně může dostat na neuvěřitelné číslo 100 vítězství.

  „Rozhodně je tento rekord, kterého Mikaela dosáhla, obrovský. A než skončí, bude ještě mnohem vyšší! Velká gratulace nejen jí, ale celému týmu kolem ní,“ řekla po závodě Mazeová. Tina Mazeová závodila s oběma úspěšnými ženami a její srovnání je velmi zajímavým materiálem pro fanoušky i experty.

  „Začnu s Lindsey, protože jsme spolu závodily, když jsme byly ještě děti, ve Whistler Cupu v Kanadě. Ještě teď si jasně vzpomínám na její reakci, když nelyžovala tak, jak chtěla, seděla shrbená, zklamaná a já ji chtěla povzbudit. Později, po mnoho let, to bylo naopak, já jsem byla ta, která byla ze svých výkonů zklamaná, ale nějak se mi podařilo vrátit se na nejvyšší úroveň v lyžování a svádět s ní těsné souboje ve Světovém poháru.“

  Když Mazeová válela ve Světovém poháru, v roce 2013 dokonce překonala rekord sezony 2414 bodů, Mikaela už závodila také, ale pořádně se neznaly. „Byla pro mě další velmi těžko porazitelnou Američankou. Ale líbila se mi její laskavost a zároveň soustředěnost. Uvědomila jsem si, že to bude ona, kdo bude udávat rytmus lyžování v příštích letech,“ zavzpomínala Mazeová.

  Pokud jde o podobnosti mezi oběma, Mazeová vyzdvihla jejich otevřenost a to, jak si umí poradit s médii: „Obě mají to odhodlání, důslednost, vůli po vítězství, tvrdě odpracovanou rutinu v kombinaci s talentem, ale hlavně se mi líbí ten otevřený způsob, jak mluvit s médii o tom, kdo jsou!“

  Mazeová ještě doplnila, co obdivuje u Shiffrinové: „Jestli může dosáhnout 100 vítězství? Určitě! Skvělý mladý americký tým ji tam dotlačí! Ona navíc skvěle umí slalom i obří slalom, přitom obě disciplíny není jednoduché skloubit.“

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.