Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Boxeři Fury a Usyk se před bitvou desetiletí hecují: Velké břicho sežere králíka

  Hecování před boxerským zápasem roku, a možná i desetiletí, nabírá na obrátkách. Tyson Fury a Olexandr Usyk se mají na konci dubna utkat o titul absolutního mistra světa pásů všech významných organizací. Fury si Usyka vyhlédl v hledišti už v prosinci po zápase s Chisorou a zasypal ho salvou urážek. Teď přišel Ukrajinec s odvetou. Vytočil soupeře videem z tréninku, kde se Britovi posmívá, že je „velké břicho.“

  Mistr světa v těžké váze organizací WBA, IBF a WBO se snažil Furyho popíchnout, a tak zveřejnil video z tréninku. Pobíhá po bazénu a poklepává si na břicho: „Hej, velké břicho, jdu si pro tebe.“ Usyk chtěl poslat vzkaz Britovi, který se často zmiňuje o tom, že Ukrajinec je jenom střední váha a tím pádem je příliš slabý na to, aby se s ním mohl utkat v ringu.

  Třiačtyřicetiletý Fury se ozval s reakcí až po pár dnech: „Že jsem hned nereagoval? Vždyť já nejsem ani na sociálních sítích. Ale když mi řekl břicháči, tak jsem si vzpomněl na jednu reklamu. Tam bylo, že břicho tě dostane. Takže já jsem břicho a velká břicha žerou králíky. Přesně to udělám, sežeru ho. Pojďme se nejdřív poprat. Nemá cenu mluvit o pláči, když se ještě ani nebojuje.“

  Zápas byl původně naplánovaný na 4. března, ale dohodu se nepovedlo uzavřít včas. Nový termín 29. dubna už by měl platit. Teď jde ještě o to, kde se bude boxovat. Největší zápas těžké váhy za posledních 25 let by se měl konat v Saúdské Arábii, o pořadatelství ale ještě stále usiluje londýnský stadion Wembley.

  Oba boxeři se musí dohodnout na podmínkách s pořadateli v hostitelské zemi. Zatímco Usyk už je se Saudy domluvený, Fury ještě ne. „Zápas se uskuteční na 100 procent poslední dubnovou sobotu. A o tom, kde to bude, se podle mě rozhodne během příštího týdne,“ řekl Furyho britský spolupromotér Frank Warren. Na otázku, jestli to bude v Saudské Arábii, odpověděl: „Myslím, že nejsme tak daleko od toho, kam se potřebujeme dostat.“

  Na rozhodnutí čeká celý boxerský svět, včetně obou hlavních aktérů. „Až bude o zápasu jasno a my to všechno sjednotíme s datem a místem konání, pak se to rozjede. A pak se uvidí, jestli ten velký břich sežere králíka nebo ne,“ burcuje před událostí roku Tyson Fury.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.