TenisBouzková si v žebříčku polepšila, elitní desítku opouští česká jednička Plíšková

Bouzková si v žebříčku polepšila, elitní desítku opouští česká jednička Plíšková

Několik zajímavých změn nastalo v tenisových světových žebříčcích. Platí to i vzhledem k tomu, že se na nedávno skončeném Wimbledonu neudílely žádné body. Čtvrtfinalistka turnaje Marie Bouzková si polepšila na 61. příčku, nejlepší Česka Karolína Plíšková naopak vypadla z elitní desítky.

Třiadvacetiletá Marie Bouzková postoupila světovým žebříčkem o pět míst a aktuálně je na 61. pozici. Částečně se přiblížila svému maximu, které platí z předloňského srpna, kdy byla 46. na světě.

Českou tenisovou jedničkou nadále zůstává Karolína Plíšková, která po konci ve druhém kole ukončila spolupráci s trenérem Saschou Bajinem. Na londýnské trávě obhajovala loňskou účast ve finále, a tak se propadla o osm míst na patnáctou příčku.

Pořadí WTA nadále vede Polka Iga Šwiateková, přestože skončila její rekordní šňůra vítězství. Nově druhá je Estonka Anett Kontaveitová. Nejvíce může absence bodů za Wimbledon litovat jeho vítězka. Jelena Rybakinová z Kazachstánu dál zůstává na 23. místě.

V elitní padesátce jsou ještě další tři Češky. Barbora Krejčíková je 17., Petra Kvitová 24. a Markéta Vondroušová první padesátku uzavírá. V deblovém žebříčku zůstává Kateřina Siniaková jako čerstvá wimbledonská vítězka na třetí pozici, Krejčíková je sedmá.

Mezi muži zůstává na čele žebříčku ruský tenista Daniil Medveděv, který však na trávě v All England Clubu startovat nemohl. V závěsu za ním je Němec Alexander Zverev. Titul ve Wimbledonu obhájil Srb Novak Djokovič a získal svůj 21. triumf na grandslamu. Přesto v žebříčku klesl ze třetí na sedmou příčku, protože odečítal 2000 bodů za loňské prvenství.

Třetí místo nově patří Španělu Rafaelu Nadalovi, za ním je čtvrtý Řek Stefanos Tsitsipas. Nejlepší z Čechů je Jiří Veselý na 69. místě. Hned za ním se drží Jiří Lehečka.

Po dlouhých 25 letech chybí v žebříčku jméno Rogera Federera. Vítěz dvaceti grandslamů nehrál od vyřazení ve čtvrtfinále loňského Wimbledonu a do pořadí se započítávají jen výsledky z posledních 52 týdnů, kdy bývalý první hráč světa nenastoupil.

Federerovi je 40 let, loni v srpnu měl potřetí zoperované pravé koleno. Na podzim se plánuje na kurty vrátit a rád by si ještě zahrál na Wimbledonu, kde osmkrát zvítězil.

Vedení ATP i WTA potrestalo pořadatele za to, že kvůli invazi na Ukrajinu vyloučili z turnaje ruské a běloruské reprezentanty.

Nejčtenější tento týden

Domácí týmy vstoupily do play off NBA výhrami

Úvod vyřazovací části NBA patřil domácím favoritům. Los Angeles Lakers zvládli první duel s Houstonem, Denver se opřel o další velký večer Nikoly Jokiče. Úspěšný start zapsaly také Cleveland a New York.

Vladař dovedl Philadelphii k první výhře v sérii

Daniel Vladař vstoupil do play off NHL povedeným výkonem a pomohl Philadelphii k výhře 3:2 na ledě Pittsburghu. Český brankář zapsal 15 zákroků a dočkal se prvního vítězství ve vyřazovací části. Úvodní hrací den nabídl ještě dva další zápasy, Carolina porazila Ottawu 2:0 a Minnesota rozstřílela Dallas 6:1.

Play off NHL začíná, Faksa jde na Minnesotu a Vladař čeká derby s Pittsburghem

Základní část NHL skončila a začíná nejdůležitější část sezony. O Stanleyův pohár si zahraje 16 týmů, mezi nimi i několik českých hokejistů. Hned úvodní hrací den nabídne zápas Dallasu s Minnesotou, do akce půjde i Radek Faksa. Velkou pozornost ale poutá také série Philadelphie s Pittsburghem, v níž může sehrát výraznou roli brankář Daniel Vladař.

Attila Végh chce zpět do Oktagonu, Novotný mu velké šance nedává

Attila Végh znovu rozvířil debatu o návratu do Oktagonu. Po speciálním zápase Michala Materly s Christianem Jungwirthem si řekl o duel s polskou legendou. Myšlenka zaujala, protože by šlo o atraktivní střet dvou známých jmen. Šéf organizace Ondřej Novotný ale přidal spíš studenou sprchu než jasný příslib.

Krejčí se zranil při prohře Wolves, Bournemouth dál neprohrává

Leeds doma přehrál Wolves 3:0 a hostům se navíc zranil Ladislav Krejčí. Bournemouth vyhrál na hřišti Newcastlu 2:1 a protáhl svou skvělou sérii bez porážky už na 13 zápasů. Bez branek skončil duel Brentfordu s Fulhamem.

Baník znovu padl, Dukla zůstává poslední a Zlín zabral

Sobotní program 30. kola Chance Ligy znovu zamíchal bojem ve spodní i střední části tabulky. Baník doma nestačil na Bohemians a jeho trápení pokračuje, Dukla prohrála s Karvinou a zůstala poslední. Liberec se s Mladou Boleslaví rozešel bez branek, Zlín v přestřelce přetlačil Teplice. Večer pak čeká Spartu duel s Jabloncem.

Muchová si ve Stuttgartu zahraje o titul

Karolína Muchová prožívá ve Stuttgartu výborný týden. Po první výhře nad Coco Gauff přidala i cenný skalp Elina Svitolina a na antuce si zahraje o třetí titul kariéry. Ve finále může narazit na Jelena Rybakina nebo Mirra Andrejeva.

Lionel Messi investuje do budoucnosti. Stal se majitelem katalánského Cornelly

Fotbalová legenda Lionel Messi rozšiřuje svůj vliv mimo hřiště. Osmnáct let po debutu za Barcelonu se vrací ke svým katalánským kořenům, tentokrát jako majitel klubu. Převzetí Cornelly naznačuje, že jeho ambice sahají daleko za aktivní kariéru.

Jonny Clayton v Rotterdamu přehrál Littlera a míří za triumfem v Premier League

Jonny Clayton potvrdil roli lídra letošní Premier League. Na večeru číslo jedenáct v Rotterdamu zvládl finále proti Luku Littlerovi a výrazně se přiblížil účasti na květnovém finále v londýnské O2 areně. Mladý Angličan znovu zaujal, na zkušeného Velšana ale tentokrát nestačil.

Vejmelkovi závěr základní části nevyšel, Colorado šetřilo Nečase

Český brankář Karel Vejmelka na poslední výhru v základní části NHL nedosáhl. Utah v závěrečném utkání prohrál na ledě St. Louis 3:5 a český gólman po dvou třetinách střídal. Colorado naopak završilo dlouhodobou část vítězně, Seattle porazilo 2:0, jenže Martin Nečas tentokrát zůstal mimo sestavu.

Beau Greaves bourá stereotypy. Šipky nejsou o pohlaví, ale o talentu

Její vítězství nad světovou jedničkou mělo být oslavou výjimečného výkonu. Místo toho se část pozornosti stočila k otázce pohlaví. Příběh Beau Greaves ale ukazuje, že moderní šipky stojí především na schopnostech a že staré narativy už do nich nepatří.

Alscher a Hovorka zazářili, Florida rozebrala Detroit osmi góly

Marek Alscher zapsal dvě asistence, Mikuláš Hovorka přidal první bod v NHL a Florida rozstřílela Detroit 8:1. Obhájce Stanleyova poháru sice sezonu zakončil drtivou výhrou, do play off se ale tentokrát nepodívá.

Red Bull na rozcestí. Odliv expertů nutí stáj hledat velké jméno

Stáj Red Bull Racing, ještě nedávno dominantní síla Formule 1, čelí nečekané výzvě. Série odchodů klíčových osobností otřásá její strukturou a otevírá otázku, zdali dokáže tým z Milton Keynes zastavit odliv talentů a znovu přilákat ty nejlepší.

Sparta padla v sedmém zápase, do finále jdou Pardubice

Pardubice zvládly rozhodující sedmé semifinále a po domácí výhře 1:0 nad Spartou si zahrají o extraligový titul. O postupu rozhodl ve 14. minutě Jan Mandát. Dynamo tak potřetí za sebou prošlo do finále a od soboty narazí na Třinec. Sparta naopak zůstala těsně pod vrcholem a po vyřazení potvrdila i změnu na trenérském postu.

Arsenal a Bayern doplnily semifinálovou čtyřku Ligy mistrů

Liga mistrů zná kompletní složení semifinále. Bayern Mnichov po dramatické odvetě vyřadil Real Madrid a Arsenal doma udržel postup proti Sportingu. Německý celek čeká Paris Saint Germain, londýnský klub narazí na Atlético Madrid. Finále se odehraje 30. května v Budapešti.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama