2.2 C
Czech
Středa 4. března 2026
HokejBoston vyřadil Washington, dál jde i Colorado. Pastrňák a spol. nahráli Rusům

Boston vyřadil Washington, dál jde i Colorado. Pastrňák a spol. nahráli Rusům

Reklama

„Medvědi“ z Bostonu pokračují do další fáze play-off NHL. Tým okolo dvou českých Davidů, Krejčího a Pastrňáka, vyřadil Washington. Spolu s ním postupuje také Colorado a zvučné posily tak vyhlíží Rusko. Do Rigy by se měla přesunout hned trojice „hvězdných“ hráčů.

V noci ze včerejška na dnešek byl na programu další boj ve vyřazovací části NHL. Boston nastoupil na led Washingtonu s vedením 3:1 na zápasy a dílo postupu dokonal. Báječným gólem a asistencí se na vítězství podílel i útočník Pastrňák.

Washingtonu sice končí sezona, dva hráči si ale budou muset za chvíli obout brusle znovu. Vyřazení Capitals znamená posílení národního týmu Ruska na šampionátu v Rize. Do Lotyšska by měl v dohledné době odletěl obránce Orlov a gólman Samsonov.

Skloňovalo se i jméno kapitána Ovečkina, ten ale preferuje doléčení zranění, které ho letos trýznilo v celé sezoně zámořské hokejové ligy. „Odehráli jsme dobrý zápas. Měli jsme střely i šance, jen jsme nedávali góly. Celkově to byla dobrá, vyrovnaná a zajímavá série,“ zhodnotil sérii s Bostonem.

Dál jdou i „Laviny“

Další kolo vyřazovací části NHL přivítá také hokejisty Colorada. Ti si v sérii „smlsli“ na St. Louis, které předčili na zápasy jasně 4:0. Mnozí tipují „Laviny“ na vítěze celé soutěže, a kdyby se mělo hodnotit podle formy, určitě je to po právu.

Útočník Colorada Landeskog ale výkony Blues i tak ocenil. „Každý zápas nám ztížili a byla to vyrovnanější série, než ukazuje skóre. Dohrávali souboje, nebylo to snadné. Makali jsme celých šedesát minut a těší nás, že jsme to uzavřeli a nedali jim žádnou naději na obrat v sérii,“ prohlásil.

Vedení Ruska ale konec St. Louis vítá, do Rigy se totiž vypraví „rozjetý“ Tarasenko. Rusové tak po dvou vítězstvích na šampionátu posilují a budou chtít celé mistrovství ovládnout. Ostatně tak, jako asi každý rok.

Play-off zámořské NHL:

  • Winnipeg – Edmonton 5:4 v prodl. (0:2, 1:1, 3:1 – 1:0), stav série 3:0
  • Nashville – Carolina 4:3 ve druhém prodl. (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0), stav série 2:2
  • St. Louis – Colorado 2:5 (0:0, 1:2, 1:3), konečný stav série 0:4
  • Washington – Boston 1:3 (0:0, 0:2, 1:1), konečný stav série 1:4
Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Napětí před MS 2026. Donald Trump řekl, že účast Íránu mu nevadí

Prezident Spojených států Donald Trump uvedl, že mu „nezáleží“ na tom, zda se Írán zúčastní letošního mistrovství světa ve fotbale 2026. Jeho vyjádření přichází v době eskalujícího konfliktu na Blízkém východě poté, co Spojené státy a Izrael podnikly vojenské útoky na cíle v Íránu. Teherán následně reagoval útoky na státy Perského zálivu, které jsou spojenci Washingtonu.

Baseballisté jdou znovu mezi elitu WBC a začnou proti Jižní Koreji

Čeští baseballisté se po třech letech znovu představí na World Baseball Classic a v tokijské skupině C je čeká mimořádně těžký program. Turnaj otevřou ve čtvrtek od 11:00 SEČ proti Jižní Koreji, hned poté narazí na Austrálii, Tchaj-wan a na závěr na obhájce titulu Japonsko. Tým chce minimálně zopakovat čtvrté místo ze skupiny, které by mu udrželo místo mezi elitou i pro další ročník.

Nečas prostřelil Dostála a Nosek se po půl roce vrátil do NHL

Úterní program NHL nabídl řadu českých stop. Martin Nečas se prosadil v přesilovce proti Lukáši Dostálovi a Colorado vyhrálo v Anaheimu 5:1. Do zápasů promluvili i Pavel Zacha a Adam Klapka, v brankovištích pak Jakub Dobeš a vítězný Karel Vejmelka. Velkou pozornost ale přitáhl také návrat Tomáše Noska, který si po operaci kolena připsal první start sezony.

Dvacet let na vrcholu. Lewis Hamilton chce dostat Ferrari mezi elitu

Lewis Hamilton vstupuje do své dvacáté sezony ve Formuli 1 a čeká ho další významný moment kariéry. Sedminásobný mistr světa dává jasně najevo, že se nechce držet zpátky, ani hledat kompromisy. Před startem Velké ceny Austrálie prohlásil, že je stále plný energie, motivace a odhodlání pokračovat v cestě za snem, který ho přivedl do světa Formule 1 už před dvaceti lety.

Floyd Mayweather se před odvetou s Pacquiaem utká s řeckým kickboxerem Zambidisem

Boxerský svět se znovu chystá na návrat jedné z největších ikon moderní éry. Floyd Mayweather se ještě před očekávanou odvetou s Mannym Pacquiaem představí v exhibičním souboji proti zkušenému řeckému kickboxerovi Mikeu Zambidisovi. Duel je naplánován na červen v Aténách a má sloužit jako příprava na zářijový vrchol sezony.

Fotbalistky začnou kvalifikaci MS doma proti Walesu

České fotbalistky dnes od 18:30 rozehrají kvalifikaci mistrovství světa, které příští rok hostí Brazílie. V Uherském Hradišti je čeká Wales, soupeř s evropskou zkušeností a řadou hráček z anglické ligy. Tým trenérky Jitky Klimkové chce vstoupit do skupiny vítězně a dál živit sen o premiérové účasti na velkém turnaji.

Tříbodový Nečas zlomil Kings, Vladař dotáhl Flyers k výhře po nájezdech

Martin Nečas po návratu na scénu NHL dál sbírá body, tentokrát pomohl Coloradu k výhře 4:2 nad Los Angeles gólem a dvěma asistencemi. Český útočník bodoval výrazně i ve čtvrtém utkání po restartu soutěže a vrátil se do elitní desítky produktivity. V ten samý hrací den uspěl také brankář Daniel Vladař, který 29 zákroky dovedl Philadelphii k vítězství 3:2 nad Torontem po samostatných nájezdech a připsal si devatenáctou výhru v sezoně.

Krejčí dal v Atlantě 14 bodů, Portland ale schytal debakl

Vít Krejčí se vrátil do haly Atlanty poprvé od únorového odchodu a hned ukázal chuť. Za Portland nasázel 14 bodů a odehrál dosud největší porci minut v novém dresu. Výsledek ale byl krutý, Blazers prohráli 101:135 a domácí si došli pro čtvrtou výhru v řadě.

Dostál podržel Anaheim, Palát s Rittichem dovedli Islanders k výhře nad Floridou

Nedělní program NHL vyšel českým brankářům i Ondřeji Palátovi. Lukáš Dostál vytáhl 32 zákroků, v nájezdech uspěl dvakrát a Anaheim přetlačil Calgary 3:2. Palát zase přihrál na důležitý gól Islanders, kteří doma porazili Floridu 5:4, v brance jim pomohl i David Rittich.

Gianluca Prestianni možná skončí v Benfice, Mourinho mluví jasně

Gianluca Prestianni může přijít o angažmá v Benfice, pokud se prokáže rasistické jednání vůči Viníciusi Júniorovi. Trenér José Mourinho dal najevo, že v takovém případě s mladým Argentincem definitivně ukončí spolupráci.

Čech našel adrenalin v hokeji a trenérskou kariéru plánuje na později

Petr Čech si po konci fotbalové kariéry našel nové hřiště, jen je z ledu a branka je o dost menší. V Británii chytá za Haringey Huskies, baví ho rychlost i tlak v brankovišti a říká, že mu to připomíná velké fotbalové večery. Zároveň otevřeně mluví o tom, že se chce jednou naplno pustit do trenérské práce, ale zatím tomu dává čas kvůli rodině.

Plíšková stále čeká na návrat, Samson vyhrála Trnavu a míří do elitní dvoustovky

Český tenis má za sebou víkend dvou kontrastních příběhů. Laura Samson v Trnavě otočila semifinále přes čtyři mečboly, pak zvládla i finálové derby a slaví sedmý titul na okruhu ITF, který ji posune na nové žebříčkové maximum kolem 172. místa. Karolína Plíšková naopak po zranění kolena stále není připravená ani trénovat a visí otazník nad startem v Miami.

Vladař zhasl Bruins, Dobeš slavil a Nečas táhl Colorado

Sobotní program NHL měl výraznou českou stopu. Daniel Vladař chytil 26 střel, vychytal i Davida Pastrňáka a dovedl Philadelphii k domácí výhře 3:1 nad Bostonem. Martin Nečas pokračuje ve skvělé formě po olympijské pauze, dvěma asistencemi pomohl Coloradu k vítězství 3:1 nad Chicagem. Jakub Dobeš zase podpořil 27 zákroky výhru Montrealu 6:2 nad Washingtonem, Canadiens navíc prodloužili dlouhou bodovou šňůru.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama