Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Boston versus Golden State. Už dnes v noci se rozjede finálová série zámořské NBA

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nejslavnější basketbalová liga planety se nachází před svým vrcholem. Už jen jedna série schází k tomu, aby se svět dozvěděl o tom, kdo zvedne nad hlavu pohár pro šampiony. Budou to basketbalisté Bostonu Celtics, kteří jsou ve finále po 12 letech, nebo potvrdí kvality Golden State Warriors? První část hádanky bude zodpovězena už v noci ze čtvrtka na pátek.

  Minulostí je základní část, osmifinále, čtvrtfinále i semifinále. Dva týmy zůstaly v osudí basketbalové NBA a právě mezi nimi se rozhodne o letošním šampionovi. Odlišné postavení po první fázi, jiná cesta do finále, jeden společný cíl však zůstává. Tím je celkové vítězství, kterým by oba týmy přepsaly své dějiny.

  Klidná cesta Warriors

  Jako první si místenku ve finálové sérii zajistili zástupci Goldenu State Warriors. Třetí nejlepší tým základní části Západní konference postupně z play off vyprovodil Denver Nuggets, Memphis Grizzlies a také Dallas Mavericks. Všehovšudy prohrál během trasy do finále jen čtyřikrát, což je skvělá bilance.

  Poklidné bylo z jejich pohledu zejména konferenční finále s Dallasem. Golden State těžil z práce hvězd typu Curry a Thompson, nad svými soky vedl už 3:0 a hnal se do celkového finále. Zádrhel přinesla jediná prohra, hned na další pokus ale Warriors mečbol využili. Ve finále jsou poprvé od sezony 2018/19.

  Dostali se do něj pošesté za posledních osm let, čímž dali vzpomenout na slavnou éru Chicaga Bulls z 90. let. Zatím mají na kontě tři triumfy, dvakrát se museli sklonit, před Clevelandem a Torontem.

  Po 12 letech šance na titul

  O něco složitější trasa do finále čekala na Boston Celtics. Nejprve Brooklyn Nets, pak úřadující šampioni z Milwaukee Bucks a na závěr silné Miami Heat. Všechny nakonec dokázal celek ze státu Massachusetts vyřadit a proklestit si cestu do poslední série. V té se ocitne Boston po 12 dlouhých letech.

  „Mnoho lidí nám nevěřilo. Rozhodně jsme neměli lehkou cestu, ale ukazujeme, že si to zasloužíme,“ řekl tahoun druhého nejlepšího týmu základní části Východní konference Tatum. „Už nastal čas, abychom se do finále dostali a my to vybojovali,“ připojil se k němu Brown. Naposledy byl Boston ve finále v sezoně 2009/10, od té doby hned pětkrát prohrál v konferenční finále.

  Letos ne. Je jasné, že pokud má někdo motivaci, jsou to právě sedmnáctinásobní šampioni NBA, kteří se však v poslední letech nedokáží dostat na úplnou špici. Boston naposledy slavil mistrovský titul v roce 2008.

  Finále NBA začne v noci ze čtvrtka na pátek na palubovce Warriors.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS