Více
  24.3 C
  Czech
  Úterý, 28 června, 2022

  Boston nebo repre? Krejčímu s Pastou je to jedno. Jejich spolupráci si chválí i Jalonen

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pohodové vítězství nad Lotyšskem uklidnilo vášně, které vířily český hokej po blamáži s Rakouskem. Poprvé se v zápase na mistrovství představil také David Pastrňák, hvězdný útočník Bostonu, který dal jeden gól a další připravil. Při pohledu na zápas bylo jasné jedno, jeho souhra s Krejčím stále dokonale funguje.

  Přijel o den dříve, pak si poslechl taktické pokyny a nakonec vyjel na led v dresu českého týmu. David Pastrňák dostal od vedení klubu po vypadnutí Bostonu z play off NHL zelenou a ve Finsku bude plnit roli jednoho z největších tahounů. No, bude, ono už tomu přesně takhle je. Včera přímo zářil.

  Dokonalý pohyb, nepříjemné přihrávky do šancí, častá střelba. Pastrňák zkoušel štěstí od prvního vhazování, pod druhý gól proti Lotyšsku se podepsal přesnou asistencí, pátou branku sám obstaral. Fungovala zejména spolupráce z lajny s Davidem Krejčím, někdejším spoluhráčem z Bostonu Bruins.

  „Všichni o tom mluvili a teď jsem to viděl i já. Na ledě se opravdu dokážou najít,“ byl rád v pozápasovém rozhovoru pro Hokej.cz finský kouč na české lavici Kari Jalonen. „David Pastrňák je opravdu úžasný hráč. A skvělý charakter! Kabině dodal pozitivní energii,“ usmíval se trenér.

  Jalonena potěšila první třetina

  Kromě hvězdné spolupráce fungoval i zbytek týmu. Hertl dal první gól a konečně protrhl střeleckou smůlu, premiérovou trefu mají také Zohorna nebo Špaček. Jako ideální lék na rakouskou kocovinu fungovala první třetina, ve které padlo pět gólů do sítě Lotyšska, přímo skvěle.

  „Byla to opravdu super třetina. Bylo v ní všechno. Nejen to, co dělali kluci na ledě, ale i to, co se dělo v kabině. Všichni se chtěli podílet, dělat svoji práci. Tvrdě dřeli, forčekovali, bojovali o puky. Každý bojoval. Jsem rád, že jsem mohl vidět, že takhle opravdu můžeme hrát,“ pokračoval Jalonen.

  Na posílení energie fungovala výhra nad Lotyšskem výborně. Český tým se nakopl, udělal radost sobě i českým fanouškům. „Víte, tuhle výhru jsme opravdu potřebovali, zase zažít v kabině vítězný pocit. Určitě nám to dodá energii pro sobotní utkání. Musíme takhle pokračovat,“ ví Fin.

  Jeho tým bude hrát zítra s Rakouskem.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ