Více
  10.5 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Boss světové házené pro smích. Spletl si pořadí na bedně, nepomohl ani tahák

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mistrovství světa žen v házené je zdárně u konce. No, zdárně, z pohledu hráček určitě, ne však podle toho, co předvedl šéf Mezinárodní házenkářské federace IHF Hasan Mustafa. Ten si při závěrečném ceremoniálu uřízl pořádnou ostudu, když si nedokázal vzpomenout, jak vypadalo pořadí na stupních vítězů.

  Španělské městečko Granollers se v posledních týdnech stalo dějištěm házenkářského svátku. Na programu bylo mistrovství světa žen, na kterém se ukázaly i hráčky České republiky. Ty nakonec skončily už ve skupině a dál se v turnaji nepodívali.

  Alespoň na televizních obrazovkách pak ale mohly sledovat, jak se o cenné kovy rvou další reprezentační výběry. Mise se nakonec vydařila Norsko, Francii a Dánsku. V tomto pořadí od prvního do třetího místa. Ani takto triviální úkol, tedy určit pořadí MS, ale boss IHF nezvládl.

  Kdo je třetí?

  Vyvrcholení světového šampionátu se odehrálo během neděle. Nejprve se hrálo o třetí místo a z bronzové medaile se nakonec po parádní bitvě radovaly Dánky, které přejeli domácí Španělsko. O první místo si to pak rozdaly Norky a Francouzky. Šťastnější byly po výsledku 29:22 Seveřanky.

  Slavnostní ceremoniál už ale tak veselý nebyl. Nebo tedy rozhodně byl, ale jak pro koho. Šéf Mezinárodní házenkářské federace Hasan Mustafa nepůsobil jistě už od samého začátku. Napsal si dokonce tahák, ani ten mu ale nakonec nepomohl.

  Třetí podle něj byly Francouzsky a Dánky skončily druhé. Nejistý Mustafa popletl, co se dalo. A navíc naštval házenkářky z obou táborů.

  „Vůči naší zemi je to neuctivé. Co jiného mám na to asi tak říci? Podle mě fakt není normální, když prezident federace neví, jaký tým hrál ve finále a kdo obsadil třetí místo,“ rozčilovala se pro TV2 francouzská hráčka Beatrice Edwigeová.

  „Takový ceremoniál si přece musí pohlídat, aby proběhl, jak má. I kdyby si to měl napsat na papír. Byla to velká ostuda a nevím, jestli si je své chyby vůbec vědom. Francouzkám by se měl omluvit,“ myslí si členka dánského nároďáku Mette Hansenová.

  Mustafa se tak rázem stal hitem internetu. I když sám by na své faux pas asi raději rychle zapomněl.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS