Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Boss Phoenixu zaplatí obří pokutu. NBA mu za urážky a špatné chování udělí i distanc

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Basketbalový klub s názvem Phoenix Suns v posledních letech prožívá vzestup. Před rokem hrál finále NBA, ve kterém nakonec podlehl Milwaukee, vloni se dostal až do konferenčního semifinále. O tom, jak Slunce dopadnou letos, se dozvíme až za nějaký čas, ještě před startem sezony ale řeší problémy. A to vinou majitele Roberta Sarvera.

  Třikrát v historii hrál Phoenix finále nejlepší basketbalové ligy planety, naposledy v sezoně 2020/21, kdy prohrál s Bucks. Už jen účast v poslední sérii celé NBA bylo úspěchem, dlouhých deset let předtím v řadě Suns nehráli ani ve vyřazovací fázi. A vloni? Semifinále konference. O vzestupu posledních let tak nikdo vůbec nepochybuje.

  Podobně jako ostatní týmy se Phoenix chystá na start nového ročníku, na rozdíl od řady ostatních ale musí řešit problémy i mimo palubovku. Náladu v kabině do jisté míry poznamená kauza kolem majitele klubu Roberta Sarvera, kterému vedení NBA udělilo roční distanc a obří pokutu ve výši 10 milionů dolarů, tedy asi 245 milionů korun. Jaký k tomu mělo důvod?

  Sarver se měl nevhodně chovat ke svým zaměstnancům. Poukazoval na pohlaví, pronášel nevhodné poznámky na vzhled žen, nerovně zacházel se zaměstnankyněmi, hrubě se ale choval také k mužům. Navíc, několikrát měl před ostatními utrousit výraz „ne*r“ a vytvářet tak negativní prostředí plné rasismu a nerovnosti. To všechno vyplynulo ze zhruba 320 rozhovorů a 80 tisíc dokumentů.

  Čeká ho školící program

  „Výroky a chování popsané v závěrech nezávislého vyšetřování jsou znepokojivé a zklamáním,“ uvedl v prohlášení NBA komisař Adam Silver. Kromě tučné pokuty a distance bude muset Sarver, který mimo jiné vlastní také fotbalovou Mallorcu, podstoupit také školící program, který bude mít za cíl zlepšit jeho chování na pracovišti a mimo něj.

  Klub se k tématu svého šéfa vyjádřil také. „Robert Sarver přebírá odpovědnost za své činy. Uznává, že jeho chování v některých okamžicích během 18 let jeho vlastnictví neodráží jeho hodnoty ani hodnoty Suns,“ prohlásil klub. Sarver se zřejmě nebude odvolávat a zejména mastnou pokutu zaplatí. Už jen proto, že se vedení NBA rozhodlo věnovat celou částku organizacím, které se zabývají rasovými a genderovými problémy na pracovišti i mimo něj.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno