12.8 C
Czech
Pátek 6. března 2026
TenisBorges rozdrtil Nadala ve finále Swedish Open

Borges rozdrtil Nadala ve finále Swedish Open

51. hráč světa Nuno Borges porazil Rafaela Nadala 6-3 6-2 a vyhrál Swedish Open v Bastadu. Informovala o tom agentura Reuters, BBC a další servery.

Španěl Nadal, dvaadvacetinásobný grandslamový šampion, ve svém prvním finále od roku 2022 utrpěl drtivou porážku.

Osmatřicetiletý Nadal, kterého v posledních letech brzdí zranění, se v žebříčku propadl na 261. místo. Rozhodl se proto letos v létě nehrát ve Wimbledonu, aby dal přednost olympijským hrám.

Rok 2023 nebyl pro Nadala šťastný

Nadal vynechal téměř celý rok 2023 kvůli problémům s kyčlí a jeho návrat na začátku letošního roku zbrzdilo natržení svalu, poté drobné fyzické problémy ovlivnily jeho přípravu na French Open, kde vypadl v prvním kole.

Rekordní čtrnáctinásobný vítěz French Open poté vynechal Wimbledon, aby se připravil na olympijský tenisový turnaj, který se bude konat na Roland Garros od 27. července do 4. srpna.

Nadal se na turnaji ATP Tour 250 představil poprvé od roku 2005, kdy jako devatenáctiletý vyhrál dvouhru, připomíná BBC. Bylo to pro něj zahřívací kolo před snahou o další olympijskou medaili na hrách v Paříži v roce 2024.

„Moc gratuluji Nuno. Celý týden jsi hrál skvěle, takže si to zasloužíš víc než kdokoli jiný tady… Je to vždy speciální, vyhrát titul,“ řekl dvaadvacetinásobný grandslamový šampion.

„Byl jsem tu celý týden a užíval si toto úžasné místo. Na kurtu jsem se opravdu bavil, odehrál jsem několik velmi dlouhých zápasů. Dnes to nebyl můj nejlepší den, ale všechna čest Nunoovi. Hrál velmi dobře a pro mě to bylo těžké, takže dobrá práce,“ cituje dále tenisovou legendu agentura Reuters.

Borges byl plný emocí

Portugalec Borges, který hrál své první finále na okruhu ATP, získal první set za 46 minut. Ve druhém pak vyhrál tři hry v řadě a zpečetil tak své vítězství.

„Je to šílené. Vím, že jsme všichni chtěli, aby Rafa vyhrál. Část mě si to také přála, ale dnes se ve mně prosadilo něco ještě většího,“ řekl sedmadvacetiletý Borges.

„Tenhle okamžik jsem si přál už delší dobu. Jsem celkově opravdu šťastný. Opravdu nevím, co k tomu říct. Jsem velmi emotivní.“

Olympijský tenisový turnaj začíná v Paříži 27. července. Nadal prohlásil, že hrát na Roland Garros, kde získal 14 titulů z French Open, je jeho „hlavním cílem“ v tomto roce.

Nejčtenější tento týden

Čeští baseballisté na WBC znovu padli, Austrálie vyhrála 5:1

Čeští baseballisté ani ve druhém utkání na World Baseball Classic nebodovali. V tokijské skupině C podlehli Austrálii 1:5 a po dvou zápasech zůstávají bez vítězství. O první úspěch budou hrát v sobotu ráno proti Tchaj, wanu.

Vaněček zapsal sté vítězství a Chmelař otevřel gólový účet v NHL

Vítek Vaněček prožil povedený večer. Český brankář dovedl Utah k výhře 3:0 nad Philadelphií, udržel první čisté konto v sezoně a oslavil sté vítězství v NHL. Výrazně o sobě dal vědět i Jaroslav Chmelař, který při výhře Rangers nad Torontem vstřelil svůj první gól v nejlepší lize světa. Dvě asistence přidal Pavel Zacha, Boston ale na Nashville nestačil.

Oscar Piastri nejrychlejší v úvodním dni sezony F1. McLaren zazářil, Aston Martin se trápí

Australan Oscar Piastri zajel nejrychlejší čas prvního dne nové sezony Formule 1. Jezdec McLarenu ovládl páteční tréninky na domácí Velké ceně Austrálie v Melbourne, když ve druhé tréninkové jízdě předčil Mercedes Kimiho Antonelliho o 0,214 sekundy.

První vítězství sezóny: Luke Littler porazil Jonnyho Claytona ve finále v Cardiffu

Luke Littler ovládl pátý večer šipkařské Premier League v Cardiffu. V dramatickém finále porazil domácího Jonnyho Claytona a poprvé v sezoně ovládl jeden z večerů série. Devatenáctiletý mistr světa tak výrazně oživil své šance v průběžném pořadí soutěže.

Messi a Inter Miami slavili titul v Bílém domě

Fotbalová hvězda Lionel Messi navštívila s týmem Inter Miami Bílý dům. Americký prezident Donald Trump zde přivítal vítěze MLS Cupu a během setkání chválil argentinského kapitána i celý tým.

Čeští baseballisté vstoupili do WBC porážkou s Jižní Koreou 4:11

Čeští baseballisté vstoupili do World Baseball Classic porážkou 4:11 s Jižní Koreou v tokijském Tokyo Dome. Hned v první směně nabrali manko 0:4 a favorizovaný soupeř pak náskok postupně navýšil čtyřmi homeruny. Český tým podržel tříbodový homerun debutanta Terrin Vavra, další duel ve skupině C čeká reprezentaci v pátek od 4:00 SEČ proti Austrálii.

Aston Martin má problém. Motory Honda mohou vážně zranit jezdce 

Týmový šéf stáje Aston Martin Adrian Newey upozornil na vážný technický problém nového motoru Honda, který podle něj může představovat zdravotní riziko pro jezdce. Silné vibrace pohonné jednotky se totiž přenášejí do šasi a následně až do volantu, což podle něj může během několika desítek kol způsobit i trvalé poškození nervů v rukou.

Velké ceny Formule 1 Bahrajnu a Saúdské Arábie jsou v ohrožení kvůli konfliktu na Blízkém východě

Eskalující konflikt na Blízkém východě může výrazně zasáhnout i svět Formule 1. Velké ceny Bahrajnu a Saúdské Arábie, které jsou na programu v dubnu, jsou kvůli raketovým útokům a bezpečnostním rizikům v regionu nejisté. Organizátoři šampionátu nyní pečlivě sledují vývoj situace a v následujících týdnech budou muset rozhodnout, zda se závody vůbec uskuteční.

Krejčí pomohl Portlandu k důležité výhře na palubovce Memphisu

Vít Krejčí pomohl Portlandu k cenné výhře 122:114 na hřišti Memphisu. Český basketbalista dal trojku, k tomu zapsal šest doskoků a tři asistence. Trail Blazers uspěli v přímém souboji týmů ze spodku postupových příček a udělali další krok směrem k play off.

Hertl vystřelil Vegas výhru v prodloužení a Hronek nasbíral tři body

Česká stopa se výrazně zapsala do středečního programu NHL. Tomáš Hertl nejdřív připravil vyrovnání a pak gólem v prodloužení rozhodl o výhře Vegas 4:3 v Detroitu. Filip Hronek zase zazářil gólem a dvěma asistencemi, Vancouver ale i tak padl s Carolinou 4:6. David Rittich inkasoval v Anaheimu čtyřikrát a Islanders odjeli s porážkou 1:5.

Napětí před MS 2026. Donald Trump řekl, že účast Íránu mu nevadí

Prezident Spojených států Donald Trump uvedl, že mu „nezáleží“ na tom, zda se Írán zúčastní letošního mistrovství světa ve fotbale 2026. Jeho vyjádření přichází v době eskalujícího konfliktu na Blízkém východě poté, co Spojené státy a Izrael podnikly vojenské útoky na cíle v Íránu. Teherán následně reagoval útoky na státy Perského zálivu, které jsou spojenci Washingtonu.

Baseballisté jdou znovu mezi elitu WBC a začnou proti Jižní Koreji

Čeští baseballisté se po třech letech znovu představí na World Baseball Classic a v tokijské skupině C je čeká mimořádně těžký program. Turnaj otevřou ve čtvrtek od 11:00 SEČ proti Jižní Koreji, hned poté narazí na Austrálii, Tchaj-wan a na závěr na obhájce titulu Japonsko. Tým chce minimálně zopakovat čtvrté místo ze skupiny, které by mu udrželo místo mezi elitou i pro další ročník.

Nečas prostřelil Dostála a Nosek se po půl roce vrátil do NHL

Úterní program NHL nabídl řadu českých stop. Martin Nečas se prosadil v přesilovce proti Lukáši Dostálovi a Colorado vyhrálo v Anaheimu 5:1. Do zápasů promluvili i Pavel Zacha a Adam Klapka, v brankovištích pak Jakub Dobeš a vítězný Karel Vejmelka. Velkou pozornost ale přitáhl také návrat Tomáše Noska, který si po operaci kolena připsal první start sezony.

Dvacet let na vrcholu. Lewis Hamilton chce dostat Ferrari mezi elitu

Lewis Hamilton vstupuje do své dvacáté sezony ve Formuli 1 a čeká ho další významný moment kariéry. Sedminásobný mistr světa dává jasně najevo, že se nechce držet zpátky, ani hledat kompromisy. Před startem Velké ceny Austrálie prohlásil, že je stále plný energie, motivace a odhodlání pokračovat v cestě za snem, který ho přivedl do světa Formule 1 už před dvaceti lety.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama