16.3 C
    Čtvrtek 9. května 2024

Boj o historický výsledek. Squashisté odletí na Zéland na MS týmů

Mají před sebou mimořádně prestižní událost. Český squashový tým odlétá v neděli na mistrovství světa týmů na Nový Zéland. A to ve složení Martin Švec, Viktor Byrtus, Daniel Mekbib a Jakub Solnický. Na akci budou nejlepší světoví hráči, favorité jsou squashisté z Egypta. „Na světovém šampionátu týmů se objevíme počtvrté a rádi bychom skončili do patnáctého místa, což by byl pro nás historický výsledek,“ vyhlásil Ondřej Uherka, reprezentační trenér. První zápasy začnou v Tauranze 11. prosince.

Český squash pokračuje ve svém vzestupu, v současné době má tři hráče ve světové stovce, a to ještě Jakuba Solnického dělí od této mety pouze sedm míst. Elitní domácí hráči jezdí na prestižní turnaje a jedním z důkazů toho je účast na MS týmů. Výběr místa na Novém Zélandu není náhoda. „Novozélanďané squash milují. A protože nemají mnoho příležitostí vidět ty nejlepší hráče světa naživo, očekávám skvělou atmosféru. V minulosti se jejich výběr umístil na předních příčkách na MS a jejich systém vyprodukoval spoustu hráčů užší světové špičky,“ zdůraznil Uherka, bývalý elitní hráč a nynější reprezentační trenér.

Češi odlétají do místa šampionátu v neděli, takže budou mít na aklimatizaci čas. „Pro nás jsou nejdůležitější zápasy v prvních dvou dnech. Rádi bychom skončili do patnáctého místa, ale podle konkurence věřím, že máme na to být také o pár příček výš,“ doplnil Uherka. Los základních skupin ještě není k dispozici, ale soupisky jednotlivých týmů už ano. Z nich je patrné, že se šampionátu účastní ti nejlepší squashisté.

Český tým si na MS zahrál naposledy v roce 2017 ve Francii, kde obsadil celkové 21. místo. Při dalších dvou předchozích účastech v letech 2003 a 2013 skončili Češi na 23. a 25. místě.

Kyren Wilson po vítězství na snookerovém šampionátu prozradil svůj další cíl

Dvaatřicetiletý snookerový šampion Kyren Wilson si po nedávném vítězství ve finále turnaje v Crucible dělá zálusk na post světové jedničky. Wilson, který porazil Jakea Jonese a získal ikonickou trofej a hlavní výhru 500 000 liber, se nyní ve světovém žebříčku vyšplhal na třetí místo.

Mbappého rozloučení s PSG a zklamání v Lize mistrů

Kylian Mbappé si jistě vysnil zakončení svého působení v Paris Saint-Germain zvednutím trofeje Ligy mistrů. Realita však byla úplně jiná. Zklamán není jen on, ale také fanoušci po celém světě. Takový závěr čekal jen málokdo.

Kouč Rulík odhaluje kádr pro MS v Praze

S ubývajícími dny před slavnostním otevřením bran Pražské O2 Areny pro mistrovství světa IIHF vzrůstá i napětí ohledně toho, kdo bude na domácí půdě ČR reprezentovat. Poslední neděle byla důležitým dnem pro fanoušky i hráče, protože kouč národního týmu Radim Rulík konečně odkryl závoj tajemství ohledně složení týmu pro nadcházející turnaj.