MotorsportBody měl na dosah, nakonec ale ostrouhal. Salačovi došel benzín

Body měl na dosah, nakonec ale ostrouhal. Salačovi došel benzín

O víkendu se jel další závod seriálu MotoGP. Motoristická elita tentokrát zamířila do nizozemského Assenu a nechyběl u toho ani Filip Salač. Jediný český závodník v mistrovství světa měl v Moto2 nakročeno do nejlepší desítky, bohužel pro něj ale na body nedosáhl. A to kvůli bizarní věci – v posledním kole mu došel benzín.

Nizozemsko v průběhu předešlých několika dnů hostilo závody MotoGP. Do Assenu se vypravil také Filip Salač, který zatím bodoval v každém ze sedmi závodů Moto2. Až teď přišel zlom, navíc kvůli dost zvláštním okolnostem. Český závodník se pohyboval za nejlepšími, až do posledního dechu se ale rval o desítku.

Jenomže pak přišla v závěrečném kole rána. Salačovi došel benzín a motorka vypověděla službu. „Na start jsme šli s úplně jiným nastavením, než jaké jsme tu dosud používali. Nevěděli jsme, co čekat, ale měl jsem pocit, že to bylo lepší, i když mi pár kol trvalo, než jsem se do toho dostal. Podařilo se mi získat postupně rychlost a jel jsem podobné tempo jako kluci vpředu,“ popisoval na webu týmu Gresini Salač.

„Bohužel nás ale technický problém donutil odstoupit v posledním kole. Je to škoda, ale stát se to může. Už myslíme na Silverstone,“ řekl jezdec, který si kvůli nepovedenému závodu v Nizozemsku v tabulce pohoršil a spadl na šestou příčku.

Královské kubatuře vládl Bagnaia a Moto3 Masiá.

Velká cena Nizozemska – závod mistrovství světa silničních motocyklů v Assenu:
  • Moto2: 1. Dixon (Brit./Kalex) 35:43,411, 2. Ogura (Jap./Kalex) -1,334, 3. Acosta (Šp./Kalex) -4,448, 4. Aldeguer (Šp./Boscoscuro) -4,487, 5. Canet (Šp./Kalex) -4,884, 6. López (Šp./Boscoscuro) -9,555, …Salač (ČR/Kalex) nedokončil.
  • Průběžné pořadí (po 8 z 20 závodů): 1. Arbolino (It./Kalex) 148, 2. Acosta 140, 3. Dixon 104, 4. López 92, 5. Canet 76, 6. Salač 72.
  • Moto3: 1. Masiá (Šp./Honda) 34:14,619, 2. Sasaki (Jap./Husqvarna) -0,081, 3. Öncü (Tur./KTM) -0,276, 4. Ortolá -0,324, 5. Muňoz -0,401, 6. Rueda (všichni Šp./KTM) 0,507.
  • MotoGP: 1. Bagnaia 40:37,640, 2. Bezzecchi (oba It./Ducati) -1,223, 3. A. Espargaró (Šp./Aprilia) -1,925, 4. Binder (JAR/KTM) -1,528, 5. Martín -1,934, 6. Á. Márquez (oba Šp./Ducati) -12,437.

Nejčtenější tento týden

Vollering podruhé ovládla ženskou Tour de France, Nosková po pádu odstoupila

Demi Vollering završila Tour de France Femmes dominantním výkonem. Nizozemská cyklistka vyhrála závěrečnou etapu v Nice a podruhé v kariéře slaví celkový triumf. Jediná česká účastnice Nikola Nosková naopak závod nedokončila. Po sobotním pádu sice nastoupila do poslední etapy, krátce po startu ale odstoupila.

Salač slaví životní vítězství, v Británii poprvé ovládl Moto2

Filip Salač dosáhl největšího úspěchu své dosavadní kariéry. Čtyřiadvacetiletý český motocyklový jezdec ovládl závod Moto2 ve Velké ceně Velké Británie v Silverstonu. Na nejvyšší stupeň se v této kategorii postavil poprvé. Zároveň ukončil šestnáctileté čekání na české vítězství, naposledy se radoval Karel Abraham v roce 2010.

Kanada ve finále Hlinka Gretzky Cupu rozdrtila USA a slaví zlato

Kanadští hokejisté ovládli letošní Hlinka Gretzky Cup. Ve finále turnaje hráčů do 18 let v Edmontonu nedali šanci Spojeným státům a zvítězili vysoko 8:1. Kanada tak po loňském bronzu znovu vystoupala na vrchol. Hned tři její hráči vstřelili ve finále po dvou gólech.

Jaissle začal v Newcastlu výhrou nad Valencií

Matthias Jaissle má za sebou vítěznou premiéru na lavičce Newcastlu. Anglický celek v přípravném utkání otočil zápas na stadionu Mestalla a porazil Valencii 2:1. Nový trenér přesto výsledek nepřeceňoval a zdůraznil, že jeho mladé mužstvo čeká ještě hodně práce.

Tyčkařka Krutilová slaví světové zlato, desetibojař Juliš přidal bronz

Česká atletika slaví na juniorském mistrovství světa v Eugene další velké úspěchy. Tyčkařka Nicole Krutilová ovládla finále výkonem 445 centimetrů a získala zlato. Desetibojař Adam Juliš se během druhého dne výrazně posunul pořadím a nakonec vybojoval bronz. Osobní rekord vylepšil na 7877 bodů.

Sabalenka v Torontu skončila už v osmifinále

Aryna Sabalenka nezvládla osmifinále turnaje WTA 1000 v Torontu. Světová jednička podlehla Ekaterině Alexandrova po dvou a půl hodinách 6:7, 6:4, 4:6. Pro jednu z hlavních favoritek turnaje tak přišel konec podstatně dříve, než naznačovaly její výsledky z úvodu sezony.

Infantino čelí další aféře. FIFA tvrdí, že jde o koordinovaný útok

Krize kolem vedení světového fotbalu dál sílí. FIFA se ostře ohradila proti snahám oslabit pozici prezidenta Gianniho Infantina a tvrdí, že jeho odpůrci se snaží obejít standardní demokratické postupy organizace.

Salač odstartuje v Silverstonu ze šestého místa

Filip Salač zajel v kvalifikaci Moto2 na Velkou cenu Británie šestý čas. Český jezdec týmu OnlyFans American Racing tak v nedělním závodě odstartuje ze druhé řady. Na nejrychlejšího Izana Guevaru ztratil 0,795 sekundy.

Arsenal získal Bruna Guimarãese z Newcastlu

Arsenal dokončil přestup brazilského záložníka Bruna Guimarãese z Newcastlu United. Osmadvacetiletý kapitán Newcastlu přichází do týmu úřadujícího anglického mistra za částku, která podle obou zdrojů činí 75 milionů liber, tedy přibližně 2,1 miliardy korun. Na Emirates Stadium má pokračovat jako jedna z hlavních postav středu pole.

Čeští hokejisté na Hlinka Gretzky Cupu končí šestí

Česká hokejová osmnáctka zakončila Hlinka Gretzky Cup vysokou porážkou. Svěřenci Jaroslava Nedvěda podlehli Švýcarsku 1:5 a obsadili šesté místo. Na prestižním turnaji tak vyhráli jediný ze čtyř zápasů a vyrovnali nejhorší český výsledek v historii této akce.

Menšík v Montrealu nezaváhal a postoupil do osmifinále

Jakub Menšík pokračuje na turnaji Masters v Montrealu. Český tenista zvládl duel třetího kola s Térencem Atmanem a zvítězil 7:5, 6:4. Během celého utkání nepřišel ani jednou o podání a po hodině a 41 minutách proměnil první mečbol. V osmifinále doplnil Jiřího Lehečku.

Souboj století je na spadnutí. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli potvrdit zápas ještě v srpnu

Boxerský svět se blíží k jednomu z nejočekávanějších duelů posledních let. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli svůj dlouho vyhlížený střet oficiálně potvrdit ještě během srpna. Jedinou nevyřešenou otázkou zůstává dějiště zápasu, které se podle zákulisních informací může přesunout z Velké Británie až do legendární Madison Square Garden v New Yorku.

UEFA dál tlačí na Infantina. Hrozba bojkotu mistrovství světa zůstává ve hře

Evropský fotbal se s omluvou FIFA nespokojil. Přestože prezident Gianni Infantino ustoupil od kontroverzního plánu na vstup soukromých investorů do nejcennějších fotbalových turnajů, UEFA trvá na tom, že důvěru ve vedení světové federace ztratila. Ve hře tak nadále zůstává i krajní varianta v podobě bojkotu soutěží organizovaných FIFA.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama