-16.3 C
Czech
Pondělí 2. února 2026
FotbalBody bere Sparta, Jablonec a Slavia ne. Druhé kolo v Evropě českým...

Body bere Sparta, Jablonec a Slavia ne. Druhé kolo v Evropě českým týmům nevyšlo

Úterý a středa Liga mistrů, čtvrtek Evropská liga plus Evropská konferenční liga. Evropští fotbaloví fandové zažili během týdne žně. Hrál se nespočet zápasů, ve kterých figurovaly i české týmy. Sparta je v Evropě i dál bez prohry, naopak fotbalisté Slavie a Jablonce si druhé vítězství nepřipsali.

Evropské poháry mají za sebou druhé kolo. I tentokrát se do akce dostaly i Češi, jmenovitě Sparta, Slavia a Jablonec. Všichni tři měli na co navazovat, v prvním hracím dnu se totiž zrodila remíza a dvě výhry. Včera to ale bohužel tak slavné nebylo.

Sparťané obrali Rangers

Když se losovala základní skupina Evropské ligy, do které se probojovala pražská Sparta, fanoušci byli jako u vytržení. „Rangers,“ znělo ze studia. Ano, ti Rangers, kteří v loňském ročníku hráli vyřazovací fázi se Slavií a stěžovali si na rasistické urážky.

Hráči skotského týmu byli před cestou do České republiky varování. A z fotbalového hlediska naprosto právem. Sparťané dokázali svého soka přehrát a zvítězili o jeden gól. Kontroverzní finský špílmachr Kamara byl dokonce vyloučen.

„Byl to jeden z nejlepších výkonů do defenzivy za dobu, kdy jsem ve Spartě. Dali jsem jeden gól, který nám přinesl tři body a vítězství, které je v té skupině strašně důležité,“ hodnotil utkání kouč Sparty Pavel Vrba.

Sparta má jednu remízu a jednu výhru, v tabulce skupiny A je tak lepší už jen Lyon.

Slavia triumf nezopakovala

I na Slavii čekal náročný úkol. Ke svému zápasu musela odletěl do Nizozemska, kde čekal v Evropské konferenční lize na pověstném stadionu De Kuip zrádný Feyenoord. Ten má o motivaci postaráno, do Evropy se totiž probojoval po dlouhých, dlouhých letech strádání.

Chuť měl celek z Rotterdamu od samotného začátku a zejména v prvním poločase nedal Slavii sebemenší šanci. Dal dva góly, na které ve druhé půli zareagovali Češi jen úpravou skóre. Na víc už se ale bohužel nezmohli.

„První půle byla den otevřených dveří, musím to vzít na sebe, sestava nefungovala. Zlepšení po přestávce nestačilo, vyrovnání by asi ani nebylo spravedlivé,“ myslí si slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

Slavia je díky vítězství z prvního zápasu ve skupině E druhá právě za Feyenoordem.

Jablonec jel domů bez bodu

Jablonečtí vyhráli stejně jako Slavia první utkání, v tom druhém, také v Nizozemsku, se jim ale nedařilo. Sympatický výkon to sice byl, body ale nepřinesl. Alkmaar se na domácím svatostánku trefil jednou, bohatě to ale k vítězství stačilo.

„Jsem zklamaný, minimálně bod jsme tu uhrát měli. Po většinu zápasu jsme byli lepší, hlavně v prvním poločase jsem byl hodně spokojený. Šance si vypracujeme, ale někdy nám chybí i štěstí. Moji hráči odvedli velmi dobrý výkon, ale k ničemu,“ smutnil lodivod Petr Rada.

Severočeši se rvali o výsledek a chtěli zápas dotáhnout alespoň k bodu, to se jim ale nepovedlo. Alkmaar si doma připsal výhru a kraluje skupině D. Ani Jablonec na tom ale není po zisku z prvního utkání nijak zle. Patří mu druhé místo.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Vít Krejčí míří z Atlanty do Portlandu

Český rozehrávač Vít Krejčí mění v NBA dres a po Atlantě bude nově působit v Portlandu. Součástí dohody jsou i dva výběry ve druhém kole draftu, opačným směrem putuje pivot Duop Reath. Pro pětadvacetiletého rodáka ze Strakonic jde o třetí angažmá v zámoří, v aktuální sezoně si drží výbornou úspěšnost trojek a v ligových statistikách patří mezi špičku.

Von Allmen ovládl sjezd v Crans Montaně a poslal vzkaz před olympiádou

Sjezd Světového poháru v Crans Montaně vyhrál úřadující mistr světa Franjo von Allmen. Švýcar v poslední generálce před zimními olympijskými hrami porazil Dominika Parise o 0,65 sekundy a znovu potvrdil, že mu místní trať sedí. Jan Zabystřan do bodů nepromluvil, na vítěze ztratil 3,15 sekundy a skončil 49.

Dobeš dál drží Montreal bez porážky, Vejmelka a Hertl tentokrát bez výhry

Český brankář Jakub Dobeš pomohl Montrealu k vítězství 4:2 na ledě Buffala, když pochytal 36 střel a stal se druhou hvězdou zápasu. Canadiens s ním v brance prodloužili vítěznou sérii a zároveň pokračují v úspěšné jízdě novým kalendářním rokem. Karel Vejmelka ani 29 zákroky nezabránil porážce Utahu 2:3 s Dallasem a Tomáš Hertl se v duelu se Seattlem zapsal do statistik asistencí, jeho tým ale prohrál 2:3.

Alcaraz dobyl Australian Open a zkompletoval kariérní Grand Slam

Carlos Alcaraz poprvé v kariéře vyhrál Australian Open a ve finále v Melbourne otočil duel s Novakem Djokovičem. Světovou jedničku porazil 2:6, 6:2, 6:3, 7:5, získal sedmý grandslamový titul a jako nejmladší tenista v historii završil kariérní Grand Slam.

Coyle nasázel hattrick a Columbus vyhrál v Chicagu 4:2

Columbus zvládl jediný páteční zápas programu NHL a v Chicagu zvítězil 4:2. Hlavní postavou byl Charlie Coyle, který k hattricku přidal i asistenci. Domácím nepomohl ani Connor Bedard s gólem a přihrávkou, Blackhawks prohráli už popáté v řadě.

Rybakina vyhrála Australian Open, po třísetové bitvě zlomila Sabalenku

Jelena Rybakina má titul z Australian Open. Ve finále porazila světovou jedničku Arynu Sabalenku 6:4, 4:6, 6:4 a zapsala druhý grandslamový triumf kariéry. Zároveň si vzala zpět finálovou porážku z Melbourne z roku 2023. Po Wimbledonu 2022 tak slaví další velký večer a potvrdila, že umí zvládat i zápasy na hraně.

Zacha se zranil, olympiádu ale zatím neohrožuje

Pavel Zacha v Bostonu znovu ukázal, jak důležitý umí být, jenže zápas s Philadelphií pro něj skončil předčasně. Při výhře 6:3 dal gól, ve druhé třetině ale odstoupil kvůli problémům v horní části těla. V Bostonu teď počítají s tím, že český útočník nejspíš vynechá nedělní utkání v Tampě.

Bobb odchází z Manchesteru City do Fulhamu, podepsal na pět a půl roku

Oscar Bobb mění dres v rámci Premier League. Dvaadvacetiletý norský záložník přestoupil z Manchesteru City do Fulhamu a v Londýně podepsal smlouvu na pět a půl roku. Cíl je jasný, pravidelně hrát a nabrat tempo směrem k letnímu mistrovství světa. Fulham za něj zaplatil částku pohybující se kolem 31 milionů eur, případně 27 milionů liber.

Vonn si v Crans Montaně poranila koleno a sjezd nakonec nedojel nikdo

Poslední sjezd Světového poháru před olympijskými hrami v italském středisku Cortina d’Ampezzo poznamenaly pády hned několika závodnic. Lindsey Vonn po nárazu do sítě dojela do cíle jen s velkými obtížemi a držela se za levé koleno, pořadatelé pak závod kvůli dalším pádům a zhoršujícím se podmínkám zrušili. Ester Ledecká se na trať vůbec nedostala.

Krejčí zpátky v základu, Atlanta přesto narazila na Houston

Vít Krejčí se po dvou týdnech vrátil do základní sestavy Atlanty, jeho devět bodů ale nezastavilo porážku s Houstonem 86:104. Oslabení Hawks tím ukončili sérii čtyř výher. Prohrály také Oklahoma City v Minnesotě a Detroit ve Phoenixu. V Dallasu zazářil nováček Cooper Flagg 49 body, jenže Charlotte to v koncovce urvala díky Konu Knueppelovi. Philadelphia pak uspěla v dramatické koncovce proti Sacramentu.

Anthony Joshua se emotivně rozloučil s přáteli, kteří zahynuli při autonehodě

Anthony Joshua veřejně promluvil o tragické události, která jej hluboce zasáhla nejen lidsky, ale i profesně. Bývalý mistr světa v těžké váze vzdal emotivní hold dvěma blízkým přátelům a členům svého týmu, Sinovi Ghamimu a Latifu „Latz“ Ayodelemu, kteří zahynuli při autonehodě v Nigérii. Joshua byl v době nehody ve stejném vozidle a sám utrpěl lehká zranění.

Carlos Alcaraz zvítězil. Po epickém boji se Zverevem je poprvé ve finále Australian Open

Carlos Alcaraz musel v semifinále Australian Open sáhnout na absolutní dno svých fyzických i psychických sil. Přesto se mu podařilo zvládnout jeden z nejdramatičtějších zápasů posledních let a po pětihodinové bitvě porazit Alexandera Zvereva. Španělský tenista zvítězil 6:4, 7:6, 6:7, 6:7, 7:5 a poprvé v kariéře si zahraje finále v Melbourne.

Dobeš vychytal Nečasovo Colorado a Zacha skóroval za Boston

Češi znovu výrazně promluvili do dění v NHL. Pavel Zacha dal gól při výhře Bostonu 6:3 nad Philadelphií, ve druhé třetině ale odstoupil s potížemi v horní části těla. Jakub Dobeš zastavil 26 střel a pomohl Montrealu k výhře 7:3 nad Coloradem, navíc si vysloužil ocenění druhé hvězdy zápasu. Ve zbytku noci se řešil i obrat Caroliny proti Utahu, smolný závěr Karla Vejmelky, těsná porážka Lukáše Dostála ve Vancouveru a asistence Tomáše Hertla u divokého comebacku Vegas.

Šok na World Masters. Van Gerwen vypadl hned první večer

Michael van Gerwen zažil na World Masters v Milton Keynes tvrdý pád. Trojnásobný mistr světa vypadl hned v úvodním kole a turnaj tak přišel o jedno z největších jmen už první večer.

Další hráč z Premier League pro Spartu, Sonne míří na půlroční hostování

Sparta získala na půlroční hostování pravého obránce Olivera Sonne Christensena z Burnley. Pětadvacetiletý rodák z Dánska má také peruánský pas díky babičce a za Peru už nastoupil třináctkrát. Na Letné má zalepit místo po Ángelu Preciadovi, který odešel do Atlétika Mineiro. Dohoda neobsahuje opci na přestup a Sonne tak zatím přichází jen do konce sezony.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama