8 C
    Středa 24. dubna 2024

Bleskově uvařená „Pasta“. Český střelec skóroval dvakrát za šest minut, Tampa byla na ručník

V zápase s Devils ukončil jeho třetí nejdelší čekání na vstřelenou branku v NHL. Prosadil se po devíti zápasech bez gólu. A přestože hned v následujícím duelu opět neskóroval, na ledě šampionů z Tampy Bay si vše vynahradil. David Pastrňák rozvlnil síť Lightning hned dvakrát během prvních sedmi minut utkání, i díky němu nakonec Bruins vyhráli 5:2.

Styl, to je jeho! Pastrňák je znám svými outfity, v nichž chodí na každý zápas zámořské soutěže. Často ladí oblek dle ročního období nebo svátku, který se právě v USA slaví. Nyní vsadil na jednoduchost a eleganci, do haly Amalie Arena vstupoval v šedo-modrém saku a třpytivé kravatě. Možná ta mu přinesla štěstí, neboť když v ní šel na utkání naposledy, taktéž skóroval.

Na stadionu Tampy Bay se představili Bruins z Bostonu znovu s Pastrňákem ve druhé formaci, kde hraje společně s Taylorem Hallem a Erikem Haulou. Toto spojení, zdá se, funguje. Hall připravil českému snajprovi obě branky, ani Haula nevyšel na prázdno.

První radost způsobil „Pasta“ ve druhé minutě duelu, když chtěl prověřit pozornost brankáře Vasilevskijho a zápěstím vypálil od modré čáry přímo na branku. Puk ve vzduchu zaplaval, lízl jednu z bruslí obránců Lightning a zapadl za záda ruského brankáře.

Gól s pořadovým číslem dvě pak zaznamenal hrdý Slezan o pět minut později. Zmiňovaný spoluhráč z lajny Taylor Hall se pokoušel o nahození kotouče na svatyni Lightning, kde jej perfektně tečoval právě Pastrňák a domácí golman znejistěl. Puk spadl na led, David neváhal, bruslí si poslal gumový zázrak na čepel a zavěsil. Zmatený Vasilevskij nevěděl, kde mu hlava stojí, protože elitní střelec už za jeho zády slavil svou druhou branku v utkání.

Palátův gól na body nestačil

Medvědi stupňovali tempo. Tampa Bay sice vyhrála Stanley Cup dvakrát v posledních dvou letech, nicméně to jednoduše není záruka stoprocentního úspěchu v každém zápase NHL. A Boston byl zkrátka perfektně připraven.

Ve druhé dvacetiminutovce se prosadil ještě Marchand s Bildhem, Lightning prohrávali 0:4. Čtyřiadvacet vteřin po nástupu do třetí třetiny se sice poprvé radovali domácí, to když po asistenci Černáka se Sergachyovem skóroval Ondřej Palát. Ale ani navazující gól Pointa nestačil. Legendární Marchand v závěru korunoval výhru Bostonu trefou do odkryté klece, čmíž dal razítko na všechny body směřující do tábora Bruins.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.