Více
  18.8 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Bláznivá noc v San José. Švýcar Meier přepsal pěti góly dějiny, Hertl se blýskl čtyřmi asistencemi

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ikonické představení odehrál v nočním zápase San José s Los Angeles Timo Meier. Švýcarský hokejista nasázel svému soupeři za dvě třetiny pět branek, diváci byli v extázi. Meier zároveň napsal novou kapitolu klubových dějin, neboť je vůbec prvním hráčem Sharks, kterému se povedlo vstřelit pět branek v jednom utkání.

  Na hattrick mu stačila úvodní dvacetiminutovka. Nejprve využil precizní práce clonícího Tomáše Hertla před svatyní Kings a po lahůdkové přihrávce od Brenta Burnse dokázal rozvlnit síť hostí. Druhý gól v zápase dal Rudolfs Balcers, jemuž gól už český šikula s číslem 48 na zádech připravil gól hokejkou, nikoli jen svým postavením.

  Pak ale nastala znovu supershow Tima Meiera. Po dalších dvou trefách švýcarské hvězdy létaly na led čepice snad z každého kouta arény. To ale nebylo vše. V úvodu druhé třetiny se Meier trefil znovu a historii přepsal chvíli před pauzou.

  S již zmiňovaným Tomášem Hertlem se dostal do protiútoku, nabruslil si na levou stranu kluziště a dal Tomášovi prostor nalákat na sebe obránce LA. Timo obdržel v ten nejlepší možný moment od českého útočníka precizní pas. Načež udělal stahovačku před ležícím hostujícím obráncem a propálil golmana Quicka.

  Meier skočil v euforii na mantinel, hala burácela. Pět gólů dal naposledy v NHL Peter Bondr, stalo se tak v roce 1994. Radost z duelu měl pochopitelně i český šikula Tomáš Hertl, ten zaznamenal celkem čtyři asistence.

  To se mi stalo naposledy v juniorce, smál se Timo

  Timo Meier byl po zápase pochopitelně nadšen. Mezi jeho typické povahové vlastnosti ale patří zejména skromnost, což se odrazilo i v rozhovoru: „Upřímně, už si ani nepamatuji, kdy naposledy jsem dal pět gólů. Pravděpodobně to bylo někde v juniorce ve švýcarské lize. Je to moc fajn pocit. Určitě mi to dodá hodně sebevědomí do zbytku sezony. Nic se ale nemění na tom, že je před námi tvrdá práce,“ uznal střelec.

  Tomáš Hertl, muž, jenž Meierovi tři z pěti branek přichystal, po utkání nešetřil chválou: „Myslím, že na své hře opravdu tvrdě zapracoval. V minulých letech střídal dobré výkony s horšími, nyní je ale skutečně konzistentní a prokazuje, že patří ke špičce NHL,“ řekl na adresu Meiera Hertl.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ