MotorsportBlázinec v Baku ovládl Perez. Verstappen měl defekt, formule „zradila“ i Hamiltona

Blázinec v Baku ovládl Perez. Verstappen měl defekt, formule „zradila“ i Hamiltona

Velice zajímavou podívanou přinesla dnešní Velká cena Ázerbájdžánu vozů formule 1. Závod měl skvěle rozjetý vedoucí muž šampionátu Verstappen, jenže pak dostal jeho monopost defekt. Přerušení a opětovné spuštění „bitvy“ pak nezvládl ani vůz Brita Hamiltona, který skončil až patnáctý.

Ten, kdo sleduje dění seriálu formule 1, se musel při dnešním závodu v Baku bavit. Až neuvěřitelnou podívanou totiž předváděli dnes na okruhu v Ázerbájdžánu samotní jezdci, ale hlavně jejich „stroje“. Ty dnes zničily sny o úspěchu jak Verstappenovi, tak Hamiltonovi.

Tedy dvěma nejžhavějším kandidátům na celkové prvenství v šampionátu. Leclerc, Hamilton, Verstappen. Už samotnou kvalifikaci na hlavní závod poznamenala řada kolizí, tahle trojka ale nakonec vyjela do hlavního „boje“ z prvních třech pozic.

Na těch ale nakonec skončilo úplně jiné trio. Leclerc z Ferrari skončil až čtvrtý, Verstappen nedojel a Hamilton se po restartu závodu, které zapříčinil defektem pneumatiky Holanďan Verstappen, propadl až na 15. pozici.

Finiš to byl opravdu „šílený“. Dlouho vedl právě Verstappen, po prasknutí kola a nárazu do bariéry pro něj závod skončil. Závod by přerušen a chvilku se dokonce mluvilo o předčasném ukončení, pak ale jezdci znovu do formulí usedli.

Do čela se prodral Perez

Verstappen vztekle kopal do svého vozu, nebylo mu to ale vůbec nic platné. Velká cena se po zhruba půl hodince rozjela znovu, v tu chvíli se ale stáhly „mračna“ také nad monopost Lewise Hamiltona. Úřadující šampion se ujal vedení, pak ale „probrzdil“ zatáčku a propadl se.

První dva muži pořadí šampionátu tak prožili příšerný víkend. „Je mi moc líto Maxe, odjel parádní závod a určitě si zasloužil vyhrát. Ale Baku prostě bývá bláznivé. A já měl šťastný den,“ hýřil po závodě radostí vítěz Perez.

Mexičanovi sekundoval v Baku bývalý mistr světa Vettel, za ním překvapivě dojel Francouz Gasly, který se ve formuli 1 dostal na stupně vítězů teprve potřetí v kariéře. „Poslední dvě kola byly opravdu něco. Ale během celého víkendu jsem se mohl spolehnout na perfektně připravený vůz,“ prohlásil Gasly.

O tomhle štěstí ale bohužel nemohli mluvit dvě největší hvězdy. Pořadí šampionátu vozů formule 1 se tak „natěsnalo“. Náskok čtyř bodů má teď na nejvyšší příčce Verstappen, tomu dýchá na záda Hamilton. Příští Velká cena se pojede 20. června ve Francii.

Nejčtenější tento týden

Definitivní verdikt! Lyžařská královna Lara Gut Behrami už se na svahy nevrátí

Jedna z největších osobností alpského lyžování se už na závodní svahy nevrátí. Švýcarka Lara Gut Behrami ve 35 letech definitivně ukončila mimořádně úspěšnou kariéru. Původně zvažovala možnost návratu po těžkém zranění kolena, nakonec se však rozhodla uzavřít svou sportovní cestu.

Slzy na kurtu. Jack Draper po návratu znovu narazil na zdravotní problémy a jeho start na US Open je v ohrožení

Jack Draper se po zdravotní pauze vrátil na okruh ATP, místo vysněného comebacku však přišlo další zklamání. Po porážce s Terencem Atmanem v Montrealu nezvládl emoce, rozplakal se přímo na kurtu a znovu se objevily obavy o stav jeho dlouhodobě zraněné paže.

Závodnice na Tour de France čelí kontrolám kvůli vycpávkám podprsenek

Pořadatelé Tour de France Femmes zpřísnili kontroly závodnic před časovkou. Reagují na podezření, že některé cyklistky používaly vycpávky nebo jiné předměty pod dresem ke zlepšení aerodynamiky a získání výhody v závodě.

Joseph Parker se vrací. Po zrušení suspendace hlásí návrat do ringu

Boxerská kariéra Josepha Parkera bude pokračovat. Bývalý mistr světa v těžké váze oznámil, že se po zrušení dočasné suspendace brzy vrátí mezi provazy. Případ pozitivního testu na kokain, který následoval po loňské porážce s Fabiem Wardleym, se tak posunul do další fáze.

Lehečka po výhře nad Kopřivou postoupil do třetího kola v Montrealu

Jiří Lehečka zvládl české derby na turnaji Masters v Montrealu a po výhře 6:4, 6:2 nad Vítem Kopřivou postoupil do třetího kola. Česká jednička se opírala o kvalitní servis i aktivní hru od základní čáry. Dalším soupeřem bude belgický talent Alexander Blockx, který zatím do turnaje ještě nezasáhl.

Kozmu čeká životní výzva! Před 60 tisíci fanoušky vyzve německého krále Eckerlina

David Kozma si po vítězství nad Davidem Zawadou splnil první část svého plánu. Na konci září ho čeká jeden z největších zápasů kariéry. Ve Frankfurtu nastoupí proti domácí hvězdě Christianu Eckerlinovi. Duel se uskuteční na stadionu Deutsche Bank Park před zhruba 60 tisíci diváky.

Smuteční hosté lemují ulice Milána. Loučí se s legendou Francem Baresim

Tisíce lidí zaplnily ulice Milána, aby se rozloučily s Francem Baresim. Legendární obránce AC Milán a bývalý kapitán italské reprezentace zemřel minulý týden ve věku 66 let. Na pohřeb dorazili fanoušci, někdejší spoluhráči i slavní soupeři.

Tragédie v UFC. Ve 34 letech zemřel brazilský zápasník Allan Nascimento

Svět smíšených bojových umění zasáhla smutná zpráva. Ve věku pouhých 34 let zemřel brazilský zápasník UFC Allan Nascimento. Podle prvních informací měl během spánku utrpět infarkt, lékařům se ho už nepodařilo zachránit.

Konec nadějí. Emma Raducanu kvůli další zlomenině přijde i o US Open

Emma Raducanu dál doplácí na zdravotní problémy. Britská tenistka kvůli únavové zlomenině pravé nohy vynechá US Open, turnaj, na němž v roce 2021 senzačně získala svůj premiérový grandslamový titul. Její návrat na kurty navíc zůstává nejistý.

Kopřiva zvládl deštivou premiéru v Montrealu a vyzve Lehečku

Vít Kopřiva vstoupil do turnaje Masters v Montrealu úspěšně. V náročných podmínkách si poradil s domácím Alexisem Galarneauem ve dvou setech 6:4 a 6:4. Ve druhém kole ho čeká české derby s Jiřím Lehečkou, proti kterému se na okruhu ATP Tour představí vůbec poprvé.

Kladno poprvé trénovalo pod Rulíkem. Jaká bude Jágrova role?

Hokejisté Kladna zahájili další fázi přípravy na novou extraligovou sezonu. Pod vedením nového trenéra Radima Rulíka poprvé společně vyjeli na led, zatím ale bez Jaromíra Jágra. Zkušený útočník svou hráčskou kariéru oficiálně neukončil, jeho role pro nadcházející sezonu však zůstává nejasná. Součástí přípravy jsou navíc také dvě známé tváře z NHL, brankář Daniel Vladař a obránce Radko Gudas.

Sára Bejlek po téměř třech hodinách postoupila do druhého kola v Torontu

Sára Bejlek zvládla na turnaji kategorie WTA 1000 v Torontu mimořádně náročný vstup do soutěže. Česká tenistka po téměř tříhodinové bitvě porazila Wang Sin jü 6:3, 4:6, 7:5. Ve druhém kole ji čeká bývalá světová jednička Iga Świątek.

OKTAGON 92: Muradov ukončil Fleuryho a získal titul, Szabová ovládla ženský zápas století

Oktagon oslavil desáté výročí velkolepým galavečerem na pražské Štvanici. Hlavní pozornost patřila dvěma titulovým duelům. Machmud Muradov předvedl fantastický obrat proti Willu Fleurymu a stal se novým šampionem polotěžké váhy. Lucia Szabová pak v očekávaném souboji přehrála Lucii Pudilovou a úspěšně obhájila pás bantamové šampionky.

Česká senzace pokračuje, Viďmanová si zahraje o titul

Česká tenistka Darja Viďmanová může v neděli dosáhnout největšího úspěchu své kariéry. Na turnaji v Memphisu postoupila až do finále, ve kterém vyzve teprve šestnáctiletou Kristinu Ljutovovou. Obě hráčky čeká první vzájemný duel a také mimořádná příležitost zapsat se výrazně do světa ženského tenisu.

FIFA ustoupila od prodeje podílu na mistrovství světa po silném odporu

Vedení FIFA zrušilo plán na prodej části komerčních práv k mistrovství světa soukromým investorům. Prezident Gianni Infantino po vlně kritiky oznámil, že návrh končí. Výraznou roli sehrála hrozba bojkotu ze strany UEFA, kterou podpořily všechny její členské svazy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama