Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Blackpool ožívá, dnes začíná šipkařský major World Matchplay 2022

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Konečně, dočkali jsme se. Startuje jeden z nejkrásnějších podniků PDC v roce, v anglickém Blackpoolu se totiž chystá šipkařský mítink World Matchplay. Titul z loňska obhajuje Peter Wright, peníze, tedy 200 000 liber (5 765 000 korun), pak Dimitri van den Bergh, jenž zvítězil před dvěma lety. Bude mít World Matchplay nového šampiona? Nebo si na pohár někdo sáhne již poněkolikáté?

  Historické okénko

  Na Winter Garden v Blackpoolu se vzpomíná jen v tom nejlepším. Proběhly zde nezapomenutelné bitvy, mezi ty nejznámější se jistě řadí souboje Adriana Lewise nejprve v semifinále WM 2013 s Michaelem van Gerwenem a následně ve finále s Philem Taylorem.

  Navždy je do historie PDC zapsáno i nádherné čtvrtfinále z roku 2018, které sehrál Joe Cullen s Garym Andersonem. Gary hodil již ve čtvrtém legu devítku a diváci rozpoutali v hledišti brutální peklo. Angličan pak přidal 170, později, při své druhé match dart, mu před terčem proletěla moucha a Cullen klíčový double o kousek minul. Zápas pak dospěl až do 36. legu, kde rozhodl Anderson.

  A i pozdější finále mezi skotskou legendou a Mensurem Suljovićem, legendou Rakouska, mělo grády. Jednoduše řečeno, World Matchplay slibuje pokaždé neopakovatelnou podívanou. Dokonce, jak vzešlo z obecného průzkumu, je již roky druhým nejoblíbenějším turnajem šipkařské veřejnosti, to hned po mistrovství světa.

  https://twitter.com/OfficialPDC/status/1548004695674720257?s=20&t=JsBlPcejfOBFfqyxssrQKA

  Letošní ročník

  Vše vypukne v sobotu 16. července 2022. Na stage se ve večerním bloku zápasů dostanou například Peter Wright, Jonny Clayton nebo stále vzrůstající talent z Rakouska Rowby-John Rodriguez. „The little John“ bude muset bojovat právě se zmíněným Velšanem, Wrighta čeká Razma.

  Na pódiu se pak v následujících dnech představí několik historických vítězů, ostřílených borců a lídrů světového žebříčku. Každopádně uvidíme i nějaké mladé a nadějné tváře, které, jak nám například napovídá právě Van den Bergh, Rodriguez či Humphries, se v posledních měsících prezentují úchvatnými šipkami. Poslední zmíněný hráč má mimochodem pouze v roce 2022 na kontě už 4 tituly z European Tour.

  Bude to jistě zajímavé, loni hrál fenomenálně Callan Rydz, uvidíme, co předvede také nová světová trojka Michael Smith či loňský světový šampion Gerwyn Price. Začátek je plánován na 19:00h.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS