Více
  9.1 C
  Czech
  Pondělí, 26 září, 2022

  Bitva o první grandslam nebo pozici jedničky. US Open bude přepisovat historii

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Kdo to bude? Rafael Nadal, Casper Ruud nebo Carlos Alcaraz? Možná už po semifinále US Open bude jasno, kdo se po posledním grandslamu stane světovou jedničkou. Varianty jsou tři, odpovědi se dočkáme velice brzy.   

  Takhle vyrovnaný souboj o tenisový trůn historie dlouho nepamatuje. V New Yorku se v posledních třech, možná jenom dvou, rozhodne o tom, kdo se v závěru sezony stane světovou jedničkou. Bude to grandslamový rekordman Rafael Nadal? Zázračný Nor Casper Ruud nebo vycházející megastar Carlos Alcaraz?

  Loni se v New Yorku poutala pozornost k neporazitelnosti Novaka Djokoviče na grandslamech, letošní ročník bude mít mezi muži premiérového vítěze. Stane se jím jedním ze čtveřice Alcaraz, Ruud, Tiafoe, Khachanov.

  První dva si triumfem mohou zajistit pozici světové jedničky. Pokud se ani jednomu z nich nepovede ukořistit první grandslamový titul, na trůn znovu usedne Rafael Nadal. V sázce je tedy opravdu hodně, hodně napovědět mohou už semifinálové duely, které jsou na programu v pátek večer. Jako první půjdou na kurt Khachanov s Ruudem, po nich Alcaraz s Tiafoem.

  Další grandslam pro Swiatekovou?

  V ženském pavouku se v noci ze čtvrtka na pátek rozhodlo o finalistkách. Podruhé za sebou si grandslamové finále zahraje Ons Jabeurová, která v semifinále zastavila rozjetou Caroline Garciaovou a po druhém místě ve Wimbledonu znovu zaútočí na premiérový grandslamový titul.

  V souboji o triumf vyzve nejtěžší možnou protivnici – světovou jedničku Igu Swiatekovou. Polka v New Yorku otočila i druhý nepříznivě se vyvíjející utkání, když s Arynou Sabalenkovovou z Běloruska zvrátila stav zápasu z 0:1 na 2:1 na sety. Ještě v rozhodující sadě byla chvíli o brejk pozadu, závěr setu však vyšel lépe v její prospěch.

  V sobotu v noci to bude jejich páté vzájemné utkání. Bilance je dosud vyrovnaná, naposledy triumfovala Swiateková na antuce v Římě.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS