Více
    -0 C
    Czech
    Středa 12. února 2025

    Bilbao ve finále Superpoháru doplní Real Madrid. Postup vystřelil mladičký žolík Williams

    Reklama

    Netradiční místo konání, tradiční fotbalové kluby. Poslední fáze španělského Superpoháru se letos přesunula do místa, kde se v těchto dnech jede slavná Rallye Dakar. Fotbalový program v Saudské Arábii už má za sebou obě semifinále, ve kterých se dařilo Realu Madrid a Athleticu Bilbao. Finálový duel je na programu v neděli.

    Reklama

    Španělský Superpohár je tradiční soutěží týmů z Pyrenejského poloostrova, před pár lety ale prošel obměnou. Nový formát vznikl v sezoně 2019/20 a jeho hlavním úkolem je posunout Španěly do dalších zemí. Letos se hraje čtyřčlenný miniturnaj v Saudské Arábii, stejně jako ve zmiňované sezoně.

    Do země na Středním východě se vypravili vítězové La Ligy z Atlética Madrid, kromě nich také Real Madrid, Barcelona a Athletic Bilbao. Semifinále už mají diváci v čerstvé paměti, nejprve triumfoval „Bílý balet“ a o trofej si zahraje také Bilbao. To včera večer přehrálo Atlético.

    Postup se rodil v závěru

    Jen málokterý fotbalový fanda tipoval, že se přes rozjeté Atlético dostane do finále Bilbao. Opak by ale v tomto případě pravdou. Vedení se sice v 62. minutě dostal po vlastním gólu Bilbaa celek z Madridu, v 77. a 81. minutě ale vývoj utkání otočili na svou stranu Baskové.

    Úřadující šampioni mohou za možnost získat další titul v Superpoháru děkovat mladému 19letému útočníkovi Nicovi Williamsovi, který v závěru obrat dokonal. Atlético už žádný větší odpor nekladlo, v posledních vteřinách naopak viděl červenou kartu Gimenéz.

    „Sice jsme prohrávali, ale věděli jsme, že máme na to zápas otočit. Nikdy se nevzdávat, to bylo hnacím motorem celého týmu. Jsme rádi, že jsme se dostali do finále,“ hodnotil po zápase Iker Munian, klíčový hráč posledních let Bilbaa.

    Finálový večer v Džiddě je na programu už v neděli 16. ledna od 19:30. Jako favorit vstoupí do zápasu Real Madrid, který svého soka porazil před pár týdny. Dva dny před Štědrým dnem ho na jeho vlastním hřišti porazil 2:1.

    • Atlético Madrid vs. Athletic Bilbao 1:2 (0:0). Góly: 62. vlastní Simón – 77. Álvarez, 81. Williams. ČK: 90.+4 Giménez (Atlético).
    Reklama
    Reklama

    Sledujte nás na sítích

    Gerwyn Price se snaží o pozitivní přístup k Premier League

    Legenda anglické šipkové scény Gerwyn Price spolupracuje se sportovním psychologem, aby do své hry vnesl pozitivnější pohled a výrazně se prosadil v Premier League. Může i tato součást tréninku pomoci? 

    Gerwyn Price se snaží o pozitivní přístup k Premier League

    Legenda anglické šipkové scény Gerwyn Price spolupracuje se sportovním psychologem, aby do své hry vnesl pozitivnější pohled a výrazně se prosadil v Premier League. Může i tato součást tréninku pomoci? 
    Reklama
    Reklama
    Reklama