6.9 C
Czech
Neděle 29. března 2026
FotbalBídné první dojmy z Barcelony. Hodinu před tréninkem je tu mrtvo, říká...

Bídné první dojmy z Barcelony. Hodinu před tréninkem je tu mrtvo, říká Agüero

Největší klub na světě? Ti, kteří diktují tempo fotbalu? V minulosti by se tohle o slavné Barceloně říct dalo, v současné chvíli se ale klub nenachází ve zrovna ideální situaci. Katalánci se rozloučili s Messim a finanční stránka není vůbec dobrá. Zákulisní informace o chodu klubu teď prozradil i Sergio Agüero.

Když se Argentinec v létě loučil s Manchesterem City, měl o své budoucnosti lepší mínění. Přesun do Barcelony působil jako ideální volba, to se ale Agüero přepočítal. Zápasy po boku Messiho jsou out, argentinský kanonýr je zraněný a jeho návrat na trávník v nedohlednu.

Během rekonvalescence už ale měl tu čest zjistit, jak to v Barceloně chodí. Na Ostrovech byl zvyklý na ledacos. Dvoufázové tréninky a tvrdá pracovní morálka výběru „Citizens“ funguje. Ne náhodou se tým nachází na předních pozicích fotbalového žebříčku Evropy.

To v Barceloně se hraje jiná písnička. V City jsou fotbalisté zvyklí chodit na tréninky i hodinu a půl předem, na pobřeží Středozemního moře ale nikoliv. „V City jsme chodili na tréninky hodinu a půl předem, tady je to tak půl hodiny,“ prozradil Agüero.

„Říkal jsem si, že sem půjdu tak o hodinu dřív, abych zjistil, jestli můžu třeba do posilovny. Nikdo tam ale nebyl a dokonce byla zhasnutá i světla,“ divil se Argentinec, který po přestupu a konci svého krajana Messiho klubu přemýšlel ihned o odchodu.

Přestupu nelituji, klidní vášně Agüero

Za City odehrál drobný Argentinec celkem 390 zápasů, ve kterých nasázel 260 gólů. V Barceloně na svůj debut ale stále čeká. A ještě čekat bude. Zotavuje se totiž ze zranění, které si způsobil ještě před startem nového ročníku La Ligy.

Podle svých vlastních slov už ho nic nebolí, na marodce ale ještě musí nějaký čas zůstat. V rozhovoru pro Mundo Deportivo už se ale o přestupu do Barcelony rozpovídal. „Ano, bez sebemenších pochyb bych v Barceloně podepsal znovu,“ začal Sergio.

„Když přišla řeč na Barcu, věděl jsem, že finančně na tom klub není bůhvíjak dobře, ale řekl jsem svému agentovi, že mi na penězích nezáleží,“ pokračoval. „Moho lidí od nás v Lize mistrů neočekává nijak skvělý výkon, ale dejte si ještě na Barcelonu pozor,“ dodal.

S takovou tréninkovou morálkou to ale budou mít Katalánci velice náročné.

Nejčtenější tento týden

Pyfer umlátil Adesanyu na zemi a uštědřil mu další porážku

Israel Adesanya chtěl po dlouhé pauze zastavit sérii porážek a vrátit se mezi největší hvězdy střední váhy UFC. V hlavním zápase turnaje v Seattlu ale narazil. Joe Pyfer s ním svedl tvrdou bitvu v postoji, pak duel strhl na zem a ve druhém kole ho ukončil technickým knockoutem. Bývalý šampion tak prohrál počtvrté za sebou.

Moses Itauma rozdrtil Franklina. Brutální KO v Manchesteru volá po titulové šanci

Naprostá demonstrace síly. Moses Itauma v Manchesteru zničil dosud nezdolného Jermainea Franklina a jako první ho ukončil před limitem. Dominantní výkon mladého Brita znovu potvrzuje, že boj o světový titul už není otázkou „jestli“, ale „kdy“.

Antonelli v Japonsku zvítězil a stal se nejmladším lídrem šampionátu

Kimi Antonelli ovládl Velkou cenu Japonska a ve 19 letech se stal nejmladším lídrem šampionátu formule 1 v historii. Ital v Suzuce vytěžil maximum ze safety caru po tvrdé havárii Olivera Bearmana, navázal na triumf z Číny a upevnil silný vstup Mercedesu do nové sezony. Druhý dojel Oscar Piastri, třetí skončil Charles Leclerc.

Sabalenka se po triumfu v Miami omluvila divačce

Aryna Sabalenka po vítězném finále v Miami neřešila jen trofej a zisk prestižního Sunshine Doublu. Po zápase se vrátila také k momentu, který vzbudil pozornost během rozhodujícího setu. Běloruská tenistka se omluvila divačce, na niž během vypjaté chvíle ostře reagovala.

Pražské mistrovství světa v krasobruslení sklidilo velkou chválu

Pražské mistrovství světa v krasobruslení se zařadilo mezi akce, na které se jen tak nezapomíná. Nadšení neskrývali závodníci, pořadatelé ani prezident Mezinárodní bruslařské federace Kim Če-jol. Vyprodaná O2 arena, silná atmosféra a mimořádný zájem fanoušků ukázaly, že se šampionát do české metropole nevrátil jen jako velká sportovní událost. Proměnil se i v jasný signál, že Praha zvládne akci nejvyšší úrovně.

Siniaková může v Miami získat Sunshine Double

Kateřina Siniaková stojí v Miami před dalším velkým zápisem do tenisové historie. Společně s Taylor Townsend může ovládnout i druhou velkou březnovou tisícovku v USA a doplnit tak vzácný Sunshine Double. Po triumfu v Indian Wells jí k tomu chybí už jen poslední výhra.

Jágr kariéru oficiálně ještě neukončil

Jaromír Jágr ještě nevyslovil definitivní konec, ale zároveň dává jasně najevo, že další start už se rychle neblíží. V 54 letech už nechce podřizovat hokeji tolik času, energie a každodenní přípravy jako dřív. Hra ho stále baví, jenže poměr mezi obětí a tím, co mu dnes zápasy dávají, se podle něj změnil.

Růžička odehrál v extralize tisící zápas

Martin Růžička si v Hradci Králové připsal další mimořádný milník. Kapitán Třince nastoupil k tisícímu extraligovému utkání a hned v úvodu večera posunul i rekord produktivity v play off. Jeho tým navíc vyhrál 3:2 ve druhém prodloužení a po pátém čtvrtfinále slaví postup do semifinále.

Antonelli ovládl kvalifikaci v Japonsku před Russellem a Piastrim

Mercedes potvrdil v Suzuce velkou formu a obsadil první dvě místa na startu. Pole position získal Andrea Kimi Antonelli, který porazil George Russella o 298 tisícin sekundy. Třetí skončil Oscar Piastri, do závěrečné části se naopak nedostal Max Verstappen.

Jiří Lehečka si v Miami zahraje o největší titul kariéry

Český tenista Jiří Lehečka dál prožívá skvělý turnaj v Miami. V semifinále smetl Arthura Filse 6:2 a 6:2, znovu si podržel servis v celém zápase a poprvé v kariéře postoupil do finále podniku Masters 1000. O titul si zahraje s Jannikem Sinnerem, který v druhém semifinále přehrál Alexandera Zvereva.

Chmelař asistoval, Sýkora dal první gól v NHL

New York Rangers po šesti porážkách zabrali a doma smetli Chicago 6:1. Do povedeného večera výrazně promluvili i mladíci z farmy. Jaroslav Chmelař zapsal první asistenci v NHL, Adam Sýkora zase premiérový gól. Detroit mezitím vyhrál v Buffalu 5:2 a český brankář Michal Postava zůstal na střídačce jako náhradník.

Letná se plní, finále baráže s Dánskem táhne fanoušky

Úterní zápas českých fotbalistů proti Dánsku se blíží vyprodání. Na Letné už zbývají jen desítky vstupenek, hlavně v rohových sektorech. Reprezentace tak může v klíčovém duelu o mistrovství světa čekat mimořádně silnou kulisu.

Dvakrát 170. Luke Littler v Berlíně ohromil drtivou nominací 

Angličan Luke Littler v Berlíně předvedl výkon na hranici dokonalosti, když ve finále Premier League dvakrát zavřel maximální 170 a zlomil odpor Michaela van Gerwena. Devatenáctiletý mladík tak potvrdil, že patří k největším hvězdám současných šipek.

Sabalenka porazila Rybakinu a zahraje si finále Miami Open

Aryna Sabalenka postoupila podruhé za sebou do finále turnaje v Miami a dál útočí na mimořádný double. Světová jednička v semifinále přehrála Elenu Rybakinu 6:4, 6:3 a po triumfu v Indian Wells zůstává jediný krok od takzvaného Sunshine Double. Ve finále ji čeká domácí Coco Gauff.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama