HokejBez KHL rovná se bez hokeje. Jokerit chce do Liigy, celý příští...

Bez KHL rovná se bez hokeje. Jokerit chce do Liigy, celý příští ročník vynechá

Dlouhých osm let byl tento klub u Finska součástí kolosu s názvem KHL. Ruské soutěže, ve které se pravidelně objevovalo i několik týmů z Evropy. Právě v případě Jokeritu ale tato epizoda končí, klub se rozhodl vystoupit z ligy a čeká na povolání zpátky do Finska. Během čekání nebude celou jednu sezonu hrát.

Kvůli ruské invazi na Ukrajině přišla KHL o dva týmy. Zmizet a distancovat se od soutěže se rozhodli dva Evropané, Dynamo Riga a Jokerit Helsinki. Hokejová liga bude mít na startu nové sezony jen 22 týmů a pojede na plné obrátky, naopak zmiňovaný Jokerit budoucnost teprve řeší. A hrát nebude vůbec.

Finský klub se snaží zbavit vazeb na Rusko seč jen může. Legendární kanonýr a pětinásobný vítěz Stanley Cupu Jari Kurri odkoupil čtyřicet procent podílu v Jokeritu od ruského oligarchy Potanina a stal se jediným majitelem, problémem už tak zůstává víceméně pouze stadion. Na tom hraje Jokerit od roku 1997, vlastní ho ale Rusové.

Na vyřešení trablů bude mít finský tým dostatek času. Rozhodl se totiž, že příští rok nebude hrát žádné mistrovské zápasy. Podal přihlášku na přijetí do uzavřené finské Liigy, zároveň bude hledat novou domovskou adresu. Sám Kurri ale věří, že se všechno povede.

„Čeká nás hodně práce, abychom ukázali, že jsme schopni ligu hrát. Momentálně hledám někoho, kdo by vlastnil klub se mnou. Jsem přesvědčený, že dokážeme splnit všechna požadovaná kritéria,“ říká majitel Jokeritu o přihlášce do ligy, kterou už jeho tým v minulosti šestkrát vyhrál.

Sklenička utekl do Oulu

Tohle všechno už se řeší bez přítomnosti českého hokejisty Davida Skleničky, který ještě před koncem působení v KHL hájil barvy Jokeritu. Smlouvu má stále platnou, období bez hokeje si nedokázal představit, minimálně do konce sezony se tak přemístil do dalšího finského klubu, Kärpätu Oulu.

Právě s tímto klubem by se mohl Jokerit potkávat pravidelně od sezony 2023/2024. Jak to bude se Skleničkou? To zatím nikdo neví. Jasné ale je, že i kdyby Jokerit opustil, vzpomínat na něj bude v dobrém. „Díky nim jsem mohl hrát jednu z nejlepších evropských soutěží a jsem jim za to vděčný. Na tohle budu mít pouze ty nejlepší vzpomínky a musím jim poděkovat. Jokerit bude navždy v mém srdci,“ prozradil v rozhovoru pro televizi Nova.

Přihláška helsinského klubu do finské nejvyšší soutěže by měla být vyřízena ještě letos.

Nejčtenější tento týden

Tsitsipas v Madridu znovu neudržel nervy. Během zápasu urážel vlastního otce

Stefanos Tsitsipas prožil na Masters v Madridu další turbulentní zápas. Řecký tenista sice proti Patricku Kypsonovi postoupil, během duelu ale nezvládl emoce, sprostě urážel svého otce a ještě se dostal do sporu s rozhodčí.

Lakers jsou krok od postupu, Krejčího Portland padl se Spurs

Basketbalisté Los Angeles Lakers zvládli dramatický závěr v Houstonu a po výhře 112:108 v prodloužení vedou v sérii už 3:0. Blízko k postupu má také San Antonio, které i bez Victora Wembanyamy otočilo duel v Portlandu. Vít Krejčí se dostal do hry v poslední minutě.

Čeští brankáři ovládli večer v play off NHL

Play off NHL mělo výraznou českou stopu. Karel Vejmelka, Jakub Dobeš i Lukáš Dostál dovedli své týmy k důležitým výhrám a Utah, Montreal i Anaheim vedou v sériích prvního kola 2:1 na zápasy. Nejvíce práce měl Vejmelka, který čelil velkému tlaku Vegas a zapsal třicet zákroků.

Češi ve Vídni přehráli Rakousko a dál ladí formu bez porážky

Čeští hokejisté zvládli i třetí přípravný zápas před mistrovstvím světa. Ve Vídni porazili Rakousko jasně 5:1, navázali na dvě výhry nad Německem a dál drží neporazitelnost. V brance si úspěšnou premiéru v seniorském národním týmu odbyl Jan Bednář.

Boston doma nestačil na Buffalo a v sérii ztrácí

Boston nezvládl první domácí zápas série s Buffalem a po porážce 1:3 prohrává v úvodním kole play off NHL 1:2 na utkání. David Pastrňák ani Pavel Zacha se bodově neprosadili, přestože patřili k nejaktivnějším střelcům Bruins. Výrazně blíže k postupu má Carolina, která přehrála Ottawu 2:1 a vede už 3:0 na zápasy.

Lando Norris věří, že Max Verstappen zůstane déle, než si myslíme. Formule 1 by bez něj ztratila tvář

Budoucnost Maxe Verstappena ve Formuli 1 je v posledních týdnech velkým tématem. Lando Norris i Oscar Piastri se shodli, že odchod čtyřnásobného mistra světa by byl pro celý sport citelnou ztrátou. Věří však, že nizozemský fenomén jen tak nezmizí.

Bouře v Liverpoolu. Stephen Bunting čeká domácí euforii, Littlera možná vypískají

Šipkařská Premier League míří na slavnou adresu a domácí Stephen Bunting se připravuje na večer plný emocí. Zatímco jeho jméno bude halou rezonovat v pozitivním duchu, jiní hráči v čele s Lukem Littlerem mohou zažít mnohem chladnější přijetí.

Rallye Šumava otevře domácí šampionát, Kopecký útočí na dvanáctý titul

Nová sezona mistrovství České republiky v automobilových soutěžích začíná v Klatovech. Jubilejní 60. ročník Rallye Šumava nabídne silné startovní pole, návrat velkých jmen i první důležitý test před dalším bojem o titul. Největší pozornost znovu míří na Jana Kopeckého, který chce rozšířit svou sbírku o dvanáctý domácí triumf.

Vladař dovedl Philadelphii k třetí výhře, Dostál vrátil Anaheim do série

Daniel Vladař znovu podržel Philadelphii a Flyers po výhře 5:2 nad Pittsburghem vedou v sérii už 3:0. První radost v letošním play off prožil také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k výhře 6:4 v Edmontonu a Ducks srovnali stav série na 1:1. Dallas pak po druhém prodloužení udolal Minnesotu 4:3 a ujal se vedení 2:1 na zápasy.

Kopřiva dominoval V Madridu na antuce, Čanga vyprovodil kanárem

Vít Kopřiva zvládl první kolo antukového turnaje Masters v Madridu bez nejmenších potíží. Český tenista porazil Čang Č'Čena 6:2 a 6:0, a ve druhém kole ho čeká těžká zkouška proti Andreji Rubljovovi.

Richard Riakporhe po drtivém triumfu hlásí útok na elitu těžké váhy

Britský boxer Richard Riakporhe vstoupil do těžké váhy razantně a hned získal domácí titul. Po dominantním vítězství nyní otevřeně mluví o světové šanci a vysílá jasný vzkaz zavedeným jménům. Přichází nová generace hladových bojovníků.

Tlak na férovost. Toto Wolff varuje před zásahem do vyváženosti Formule 1

Nová pravidla Formule 1 pro sezonu 2026 mají pomoci vyrovnat výkonnost motorů, zároveň však otevírají prostor pro kontroverze. Šéf Mercedesu Toto Wolff vyzývá Mezinárodní automobilovou federaci, aby pečlivě dohlédla na jejich uplatňování a zabránila narušení současného rozložení sil.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama