19.1 C
    Sobota 27. července 2024

Bayern neměl se Salcburkem slitování. Dál jde také Liverpool, měl ale namále

Fotbalová Liga mistrů už zná první čtvrtfinalisty. V úterních odvetách si postup mezi nejlepší osmičku týmů zajistily Bayern Mnichov a Liverpool. Zatímco německý velkoklub svého soupeře nemilosrdně rozcupoval, Angličané se strachovali do poslední minuty.

Jestli si někdo po úvodní remíze 1:1 myslel, že rakouský Salcburk potrápí Bayern Mnichov i v odvetě, byl na omylu. Věhlasný klub dával od prvních minut najevo, že si postup nenechá projít mezi prsty a nehodlá dopustit jakékoliv překvapení.

Ústřední postavou prvního poločasu, a i celého odvetného utkání se stal kanonýr Robert Lewandowski. Kanonádu odstartoval proměněnou penaltou ve 12. minutě, o devět minut později se prosadil z pokutového kopu znovu. Čistý hattrick za 11 minut završil ve 23. minutě, kdy potrestal špatné vyběhnutí hostujícího gólmana.

Demolice rakouského mistra pokračovala i v dalším průběhu utkání. Ještě do přestávky přidal čtvrtou branku přízemní střelou Serge Gnabry, po poločase přidal pátou brankou krásnou střelou z otočky Thomas Müller.

Gól a červená ve dvou minutách

Dvacet minut před koncem se hostům podařilo snížit, utěšenou ranou se prosadil Kjaergaard. Závěr zápasu ale znovu patřil domácím, které hnalo dopředu 25 tisíc diváků v Allianz Aréně. Druhý gól v duelu ještě přidal Müller, do statistik se v 85. minutě zapsal také Sané.

Druhé úterní střetnutí nabídlo o poznání vyrovnanější partii. Liverpool si do odvety vypracoval na hřišti Interu Milán dvoubrankový náskok, který se snažil na Anfield Road uhlídat. V průběhu zápasu byl aktivnějším týmem, ale postrádal lepší koncovku.

Dva klíčové momenty přišly v rozmezí dvou minut. Na dostřel jedné branky dostal svůj tým Lautaro Martínez, jenže o pár chvil později viděl Alexis Sanchéz druhou žlutou kartu v zápase a citelně tím oslabil svůj tým.

V přesile si dokázali domácí fotbalisté hlídat jednobrankový náskok vytvořený v prvním vzájemném utkání, soupeře prakticky k ničemu nepouštěli. Nejblíže ke skórování měl Mohamed Salah, který však ve dvou příležitostech nastřelil pouze tyč. V konečném zúčtování ho to mrzet nemuselo, protože celkový výsledek 2:1 pro Reds znamenal postup do další fáze prestižní soutěže.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.