Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Barney válí, domů poslal vynikajícího Whitlocka. Price utekl hrobníkovi z lopaty

  Van Barneveld pokračuje v krasojízdě, v osmifinále Grand Slamu přetlačil v bitvě legend Simona Whitlocka těsně 10:8. Anglické derby mezi Michaelem Smithem a Robem Crossem patřilo prvnímu zmíněnému. 10:8 vyhrál i Price nad Noppertem, Velšan se ale zachránil na poslední chvíli. Postupuje také Cullen.

  Šipkařský major ve Wolverhamptonu baví každým zápasem víc a víc. První polovinu klání o postup do čtvrtfinále otevřeli Raymond van Barneveld se Simonem Whitlockem. Australan mnohem lépe začal, hned v úvodu získal brejk a brzy vedl 3:1, poté i 5:2. 

  Holanďan se svou „Barney“ armádou ale nemá ve zvyku skládat zbraně, a tak přitlačil a vyrovnal na 5:5. Po přestávce si vzal dokonce poprvé zápase vedení, Whitlock jej ale dotáhl. Leg za leg. Takto duel pokračoval až do stavu 8:8, „The Wizard“ musel dvakrát zavřít v poslední chvíli 112, jinak by tou dobou už patrně nebyl na pódiu.

  Van Barneveld ale zavíral mnohem precizněji a konec udržel. Simona hrajícího průměr nad sto přetlačil 10:8 a může se těšit na čtvrtfinále. Tam narazí na Gerwyna Price, jemuž se podařilo porazit Dannyho Nopperta. Raymondův krajan sice měl světovou jedničku téměř rozebranou, Velšan ale v kritickém závěru bitvy zavřel 164 a poslední legy už si pohlídal.

  Derby Angličanů i ve čtvrtfinále

  Na pódiu se představili i bývalí spoluhráči z anglické reprezentace na World Cupu. Michael Smith se postavil Robu Crossovi. Věčný finálový smolař vstoupil do utkání mnohem lépe, po celou dobu souboje držel vedení a za stavu 8:5 už to s Crossem nevypadalo dobře.

  „The Voltage“ však vstal z mrtvých, trefil skvělé checkouty a na Smithe se dotáhl. V sedmnáctém legu však přišla chyba, když Crossovi zbývalo 156, hodil pouze 11 bodů, a tak jej Michael potrestal výborným zavřením 82 přes bull a D16. Smith vyhrál i další leg a postoupil do čtvrtfinále.

  A tam se „BullyBoy“ utká s Joem Cullenem, jenž porazil velmi přesvědčivě Dirka van Duijvenbodeho 10:4.

  Druhá polovina osmifinálových zápasů začíná ve čtvrtek 17. listopadu ve 20:10h, na pódiu budou postupně bojovat Aspinall s Wattimenou, Clayton se Soutarem, van Gerwen s Rockem a Humphries s R. Smithem. Čtvrtfinále čeká fanoušky ve Wolverhamptonu v pátek 18. listopadu.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.