ŠipkyBarney válí, domů poslal vynikajícího Whitlocka. Price utekl hrobníkovi z lopaty

Barney válí, domů poslal vynikajícího Whitlocka. Price utekl hrobníkovi z lopaty

Van Barneveld pokračuje v krasojízdě, v osmifinále Grand Slamu přetlačil v bitvě legend Simona Whitlocka těsně 10:8. Anglické derby mezi Michaelem Smithem a Robem Crossem patřilo prvnímu zmíněnému. 10:8 vyhrál i Price nad Noppertem, Velšan se ale zachránil na poslední chvíli. Postupuje také Cullen.

Šipkařský major ve Wolverhamptonu baví každým zápasem víc a víc. První polovinu klání o postup do čtvrtfinále otevřeli Raymond van Barneveld se Simonem Whitlockem. Australan mnohem lépe začal, hned v úvodu získal brejk a brzy vedl 3:1, poté i 5:2. 

Holanďan se svou „Barney“ armádou ale nemá ve zvyku skládat zbraně, a tak přitlačil a vyrovnal na 5:5. Po přestávce si vzal dokonce poprvé zápase vedení, Whitlock jej ale dotáhl. Leg za leg. Takto duel pokračoval až do stavu 8:8, „The Wizard“ musel dvakrát zavřít v poslední chvíli 112, jinak by tou dobou už patrně nebyl na pódiu.

Van Barneveld ale zavíral mnohem precizněji a konec udržel. Simona hrajícího průměr nad sto přetlačil 10:8 a může se těšit na čtvrtfinále. Tam narazí na Gerwyna Price, jemuž se podařilo porazit Dannyho Nopperta. Raymondův krajan sice měl světovou jedničku téměř rozebranou, Velšan ale v kritickém závěru bitvy zavřel 164 a poslední legy už si pohlídal.

Derby Angličanů i ve čtvrtfinále

Na pódiu se představili i bývalí spoluhráči z anglické reprezentace na World Cupu. Michael Smith se postavil Robu Crossovi. Věčný finálový smolař vstoupil do utkání mnohem lépe, po celou dobu souboje držel vedení a za stavu 8:5 už to s Crossem nevypadalo dobře.

„The Voltage“ však vstal z mrtvých, trefil skvělé checkouty a na Smithe se dotáhl. V sedmnáctém legu však přišla chyba, když Crossovi zbývalo 156, hodil pouze 11 bodů, a tak jej Michael potrestal výborným zavřením 82 přes bull a D16. Smith vyhrál i další leg a postoupil do čtvrtfinále.

A tam se „BullyBoy“ utká s Joem Cullenem, jenž porazil velmi přesvědčivě Dirka van Duijvenbodeho 10:4.

Druhá polovina osmifinálových zápasů začíná ve čtvrtek 17. listopadu ve 20:10h, na pódiu budou postupně bojovat Aspinall s Wattimenou, Clayton se Soutarem, van Gerwen s Rockem a Humphries s R. Smithem. Čtvrtfinále čeká fanoušky ve Wolverhamptonu v pátek 18. listopadu.

Nejčtenější tento týden

Bojovník UFC Daniel Rodriguez strávil měsíce ve vězení v Mexiku

Zkušený bojovník UFC Daniel Rodriguez se po dlouhé odmlce znovu ozval fanouškům. Na sociálních sítích naznačil, že se právě dostal na svobodu. Jeho zmizení z veřejného prostoru tak podle všeho souviselo s pobytem ve vězení v Mexiku, o kterém se dosud jen spekulovalo.

Šok v F1. Max Verstappen přijde o důležitou část týmu 

Přestup, který může přepsat mapu Formule 1. Gianpiero Lambiase, dlouholetý závodní inženýr, s nímž Max Verstappen spojil celou svou kariéru v Red Bullu, má podle zákulisních informací zamířit od roku 2028 do McLarenu. Tah, jenž může zásadně ovlivnit nejen budoucnost nizozemského šampiona, ale i rozložení sil mezi elitními týmy.

McDavid pěti body dovedl Edmonton k výhře a Buffalo dál tlačí na Carolinu

Connor McDavid znovu ukázal, proč patří mezi největší hvězdy NHL. Při výhře Edmontonu 5:2 na ledě San Jose nasázel hattrick a přidal dvě asistence. Buffalo mezitím uspělo v New Yorku proti Rangers 5:3 a na Východě dál živí nečekaně silný boj o první místo. Ve středečním programu navíc zabral i Washington, který zůstal ve hře o play off.

Lehečka a Macháč jsou v Monte Carlu ve třetím kole

Čeští tenisté Jiří Lehečka a Tomáš Macháč zvládli druhé kolo Masters v Monte Carlu a dál živí čtvrtfinálové ambice. Lehečka otočil duel s Alejandrem Tabilem po ztraceném prvním setu, Macháč si ve dvou sadách poradil s Franciscem Cerúndolem. Oba tak potvrdili výborný vstup do antukové části sezony a v dalším kole je čekají velmi atraktivní soupeři.

Aston Martin v krizi. Slabiny sahají hluboko do konstrukce vozu

Britský tým Aston Martin ve Formuli 1 zažívá rozpačitý vstup do sezony a kritika se dlouho snášela především na motor Hondy. Nové informace ale ukazují, že skutečný problém je mnohem komplexnější a z velké části leží na bedrech samotného monopostu.

Zacha a Nečas skórovali, Pastrňák s Klapkou zapsali dvě asistence

Čeští hokejisté byli v dalším hracím dni NHL výrazně vidět. Pavel Zacha pomohl Bostonu gólem a asistencí, David Pastrňák přidal dvě přihrávky a Adam Klapka zapsal také dva body. Martin Nečas pak rozhodl o výhře Colorada nad St. Louis. Přesto ne všechny české výkony vedly k vítězství, Boston i Calgary padly až v prodloužení.

Rytíři Kladno začali s obměnou kádru, končí dva cizinci

Kladno začíná skládat kádr pro novou extraligovou sezonu a první změny už jsou venku. V týmu nepokračují švédský brankář Oscar Dansk a americký obránce Wyatt Wylie. Oba přišli až v průběhu minulého ročníku, teď si ale hledají nové angažmá.

George Russell pod tlakem. Kimi Antonelli mu v Mercedesu nečekaně zatápí

Formule 1 řeší po třech závodech nečekané téma, a to interní souboj v Mercedesu. Zatímco George Russell měl být jasnou jedničkou, devatenáctiletý Kimi Antonelli mu bere body i pozornost a začíná přepisovat očekávaný scénář sezony.

Kučerov dal 400. gól, Tampa ale v Buffalu padla

Nikita Kučerov dosáhl v NHL na další velké jubileum. Ruský útočník vstřelil za Tampu Bay svůj 400. gól, jenže Lightning v důležitém souboji o čelo Atlantické divize prohráli v Buffalu 2:4. Sabres se tak na soupeře bodově dotáhli a dál zůstávají ve hře i o první místo ve Východní konferenci.

Nathan Aspinall znovu na vrcholu. V Mnichově otočil finále a slaví čtvrtý titul z European Tour

Britský šipkař Nathan Aspinall předvedl v Mnichově parádní obrat a ve finále German Darts Grand Prix porazil Dannyho Nopperta 8:5. Výkonem s průměrem přes 100 bodů potvrdil návrat do formy a přidal už čtvrtý triumf na European Tour.

Vydřený obrat a třetí titul, Bouzková uspěla v Bogotě

Marie Bouzková zvládla na antuce v Bogotě těžké finále s Pannou Udvardy a po obratu získala třetí titul na okruhu WTA. Česká tenistka po ztraceném prvním setu změnila hru, přidala na agresivitě a zápas převrátila ve svůj prospěch. Cenný týden pak podtrhl i posun ve světovém žebříčku, kde se vrátila na 24. místo.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama