Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Barcelonu má za úkol povznést český tandem. Se Satym si to dlužíme, říká Veselý

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Basketbalový gigant z Barcelony během léta přivedl do svých řad dvě česká jména. Návrat do Španělska ohlásil kapitán české reprezentace Tomáš Satoranský, spolu s ním se v modročerveném dresu představí také jeho parťák Jan Veselý. Druhý jmenovaný se o budoucnosti v Barceloně rozpovídal během vyhlášení ankety Basketbalista roku, kterou vyhrál.

  Oba si vyzkoušeli zámořskou NBA, jeden více, jeden méně. Zatímco Jan Veselý nedlouho po přesunu do zámoří balil kufry znovu a v roce 2014 se přesunul do tureckého Fenerbahce, jeho kolega Tomáš Satoranský prostřídal celkem čtyři kluby. Naposledy hrál český kapitán za Washington, zlákal ho ale comeback.

  Katalánský klub mu představil elitní basketbal, právě odsud před lety odcházel do Spojených států a právě sem se po čase stráveném v nejlepší basketbalové lize světa vrací. Spolu s ním bude nově pod trenérem Šarunasem Jasikevičiusem hrát také Jan Veselý. Spoluhráči z reprezentačního dresu si podle svých slov společné angažmá v klubu dlužili.

  „Bavili jsme se o tom s manželkami a říkali jsme, že si to se Satym dlužíme, abychom si zkusili hrát spolu nejen v reprezentaci, ale i v klubu. V národním týmu se vidíte měsíc, ale tady těch deset měsíců bude trochu výzva. Během léta jsme byli sice v kontaktu, ale v podstatě jsem byl první, kdo se rozhodl a šel tam. On to pak svým příchodem podtrhl,“ řekl na vyhlášení ankety Basketbalista roku její vítěz Veselý.

  Potřeboval jsem změnu, přiznal

  Vyhrál turecký titul, Evropskou ligu, několikrát se stal nejužitečnějším hráčem obou soutěží. Na angažmá ve Fenerbahce bude Veselý vzpomínat s úsměvem, po konci smlouvy, která mu vypršela na konci loňské sezony, se ale rozhodl pro změnu dresu. Podle svých slov byl v kontaktu jen s Barcelonou.

  „Potřeboval jsem už nějakou energii a musel jsem hledat něco, co mi ji zase dodá. Fenerbahce bylo dobré, ale po osmi letech na jednom místě jsem potřeboval něco nového. Doufám, že to tedy vyjde,“ doplnil Veselý v rozhovoru s českými novináři.

  Sezona nejvyšší španělské basketbalové soutěže startuje až v září, do té doby bude česká dvojice ladit formu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS