Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Až šestý mečbol vyšel. Musetti zažil finále jako na houpačce, Alcaraze nakonec udolal

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jedno z nejlepších finále ve své historii zažili fanoušci na turnaji v Hamburku. Pro titul si nakonec dokráčel Lorenzo Musetti, který v přímém souboji o prvenství přetlačil Carlose Alcaraze. Obdivuhodně se zvedl po neúspěšném druhém setu, ve kterém promarnil pět mečbolů.     

  Zažil životní týden, poprvé v kariéře se probojoval do finále turnaje ATP, ale přesto málem svíral ruce v dlaních. Dvacetiletý Lorenzo Musetti předváděl v německém Hamburku skvělé výkon, které nakonec po právu korunoval proměněným championship pointem.  

  Cestou do finále si připsal opravdu cenné skalpy. Začal vybojovanou výhrou v prvním kole s Dušanem Lajovičem, další tři zápasy zvládl bez ztráty setu. Vyřadil postupně Emila Ruusuvuoriho, Davidoviche Fokinu a zastavil i rozjetého Francisca Cerundola.

  Skvěle rozehrané měl také finále s favorizovaným Carlosem Alcarazem. Úvodní sadu získal poměrem 6:4 a navrch měl i ve druhé. Za stavu 5:4 podával na vítězství a vypracoval si dva mečboly. Nevyužil ani jeden, ale nijak ho to nezlomilo.

  Velice odolná psychika

  V dobrém výkonu pokračoval i v dalším průběhu setu a v tiebreaku stejného setu vedl už 6:3. Ani tento náskok mu nestačil k tomu, aby utkání ukončil. Po obratu bral druhý set Alcaraz a vítězným gestem naznačil divákům, že by je chtěl slyšet ještě víc.  

  V tu chvíli asi málokdo věřil, že by italský mladík ještě dokázal dovést utkání do vítězného konce. Jenže opak byl pravdou. V poctivé hře pokračoval, soupeře nepouštěl k brejkbolům a sám jeden využil.

  „Nemám slov, bylo to utkání jako na horské dráze. Měl jsem tolik mečbolů, ale Carlos vždy dokázal zahrát dobře, takže mi trvalo, než jsem ukončil utkání. Jsem opravdu šťastný, nedokážu vůbec popsat, jak se cítím,“ rozplýval se po utkání.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS