Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Australská premiéra. Jubilejní ročník British Open patřil Cameronu Smithovi

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Muž se signifikantním účesem Cameron Smith se dočkal. Po třetím místě na The Masters v Augustě si doslova vybojoval titul z jubilejního 150. ročníku golfového turnaje British Open, a zapsal tak životní úspěch. Australan totiž v St. Andrews vyhrál svůj první major titul vůbec. Jeho rodná země navíc našla šampiona The Open po 29 letech.

  Již 150 legendárních mítinků British Open vidělo Spojené království Velké Británie a Severního Irska. V St. Andrews se sešli golfisté znovu po sedmi letech a znovu to byla impozantní jízda. Souboj McIlroye, Younga a Smithe byl napínavý do posledních jamek…

  Australan si nakonec závěr pohlídalm předvedl sérii pěti birdie v řadě a protivníkům o ránu utekl. Smith tak zakončil hřiště ve Skotsku se skóre -20 a radoval se ze zisku prvního major titulu v kariéře.

  Na Australanově triumfu je zajímavé i to, že tituly ze všech golfových majorů nyní drží hráči, kterým ještě nebylo ani třicet let. Fanoušci si tak kladou otázku, zda doba starších a zkušenějších golfistů končí a začíná éra například Schefflera, Smithe či Thomase.

  Zároveň se ale sluší říci, že Rorymu McIlroyovi, kterému již třicet před třemi lety bylo, na The Open nechybělo k zisku poháru příliš mnoho. Je nasnadě se uznat, že golfová scéna je v posledních letech naplněná obrovskou masou talentovaných a hladových hráčů a turnaje jsou zcela nevyzpytatelné…

  Rozzářený šampion mluvil o dojetí i o otci

  „Nereálné. Prostě neskutečné. Tady v St. Andrews se mi prostě splnil sen,“ hledal ta správná slova roztřesený vítěz Cameron Smith. „Vyhrát 150. ročník? Já nemám slov. Neumím vyjádřit, jak moc šťastný jsem,“ tlačil ze sebe nově korunovaný šampion The Open.

  Cameron se nadechl a uznal, že cesta za major titulem byla nesmírně trnitá: „Za mým triumfem stojí plno tvrdé práce a dost sil. Nebylo to vždy jednoduché, člověk musí prostě někdy spadnout, aby mohl stoupat. Ale o to lepší ta moje výhra nyní je. Mám obrovskou radost. Je to neuvěřitelný okamžik mého života,“ říkal dojatý šikula s pohárem v ruce.

  Na závěr zmínil Smith svého otce: „Můj tatínek mě vždy podporoval a na The Open, bohužel, nakonec nemohl dorazit. Už se ale nemůžu dočkat, až se vydám já za ním a společně můj úspěch oslavíme,“ dodal Australan.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS