Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Australská krasojízda. Heta s Whitlockem zničili Wales a poprvé vyhráli World Cup

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dočkali se. Australané mohou po skalpu Velšanů zdvihnout nad hlavu ušatý pohár pro vítěze World Cupu. Naposledy hráli šipkaři ze země klokanů finále v roce 2012, avšak tehdy skončili stříbrní. Nyní, tedy o deset let později, ale zvládli přejít přes všechny nástrahy a tento legendární podnik PDC opanovali. Whitlock tímto triumfem navíc zapsal svůj „teprve“ druhý major titul.

  Finále viděli mnozí jasně. Dvojice Gerwyn Price a Jonny Clayton Australany smázne a po výhře 3:0 si dojde pro pohár podruhé během tří let. Avšak první jmenovaný hned v úvodní bitvě padl s Damonem Hetou 0:4, jeho parťák poté navíc podlehl Simonu Whitlockovi. Německo hnalo Australany, za nečekaného stavu 2:0 se šlo do párové hry.

  Tam měl „The Wizard“ šipku na výhru, bohužel pro něj ji nedokázal trefit, a tak nabídnuté šance využili Velšané a dokázali snížit finálovou sérii na 1:2. Frankfurt čekala čtvrtá finálová řežba mezi Hetou a Claytonem.

  „The Heat“ Jonnyho ihned brejknul a ujal se vedení. Clayton sice snížil, ale Heta upaloval za výhrou. Když v pátém legu své match Darts nevyužil, dostal druhou možnost hned v legu následujícím. A Wales se již neubránil. Heta trefil double 16 a hala propukla v euforii. Austrálie poprvé v historii vyhrála World Cup a Simon Whitlock si může připsat na konto svůj druhý major titul.

  Damon Heta je neuvěřitelný hráč, ví Simon Whitlock

  „Nemám slov. Splnil se mi sen,“ řekl bezprostředně po zápase dojatý Simon Whitlock. „Byla to úžasná jízda, diváci byli skvělí, vytvořili parádní atmosféru a my před nimi dokázali hrát výborné šipky,“ podotkla australská legenda.

  „The Wizard“ následně vysekl poklonu svému parťákovi, jemuž se podařilo mazácky porazit například Michaela Smithe, Gerwyna Price či Jonnyho Claytona, a to během jediného večera: „Damon je bombarďák. To, co dlouhodobě dokazuje, je neskutečné. A ještě jedna věc. Jednou si na má slova vzpomenete, musím je říct,“ začal tajemně Whitlock, „vedle mě stojí budoucí mistr světa, to vám mohu garantovat,“ uzavřel své souvětí plné chvály šipkařský veterán.

  Austrálie se tímto cenným skalpem zařazuje mezi šipkařskou smetánku pěti zemí, kterým se jako jediným v historii podařilo World Cup vyhrát. Spolu s novými šampiony do této skupiny patří Anglie, Nizozemsko, Wales a Skotsko.

  Zároveň se touto výhrou ve finále oba hráči kvalifikovali na Grand Slam of Darts… Inu, úspěšný víkend pro Austrálii.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS