Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Au revoir, Roger. Švýcarský fenomén a jeden z top tenistů dějin odchází do důchodu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Někdejší světová jednička, vítěz celkem dvaceti grandslamových titulů, ale zejména Švýcar, který pobláznil tenisový svět. Na profi okruh vkročil Roger Federer v roce 1998 a od té doby dokázal snad všechno, co bylo v jeho silách. Teď oznámil smutnou zprávu. Po Laver Cupu, který je na programu příští týden, ukončí kariéru.

  Tenisový svět se zahalil do smutku. Po dlouhých letech na kurtech odloží raketu do skříně švýcarský tenista Roger Federer. Symbol tenisového světa a úspěchu v něm stále víc a víc laboruje se zraněními a ve svých 41 letech začíná mít pomalu dost. I proto se rozhodl, že po Laver Cupu odejde do důchodu.

  O svých myšlenkových pochodech informoval sportovní veřejnost na svém Twitteru. „Laver Cup v Londýně bude moje poslední ATP akce. I potom budu hrát tenis, ale ne na grandslamech nebo okruhu,“ prozradil borec, který má na kontě přes 100 turnajových prvenství (přesně jich je 103), 2 olympijské medaile a který seděl na tenisovém trůnu jako světová jednička.

  Rozhodování nebylo jednoduché. Ještě navíc, když chtěl Federer překonat své dva úhlavní soky v počtu titulů na grandslamech. Jenomže čas kvapí a rodák z Basileje sám ví, že už pomalu na ty nejlepší nestačí. I tak může být se svou kariérou nad míru spokojený. Do historie tenisu se zapsal nesmazatelným písmem.

  Z podavače v hvězdu

  „Z celého srdce děkuju všem lidem na světě, kteří jste malému podavači míčků z Basileje pomohli splnit dětský sen. A velké dík také patří tenisu – miluju tě a nikdy tě neopustím,“ pokračoval Federer.  „Rozhodnutí skončit je trochu hořké, protože mi tenis bude hodně chybět. Ale také si uvědomuji, že jsem měl ohromný talent, který jsem využil beze zbytku a navíc mnohem déle, než bych si dokázal představit,“ doplnil ve vyjádření Švýcar. Jak už bylo řečeno, příští týden ho čeká poslední akce.

  A to Laver Cup v Londýně, kam se třetí nejlepší tenista historie podle počtu grandslamových titulů vypraví spolu s dalšími velkými jmény světového tenisu v čele s Nadalem a Djokovičem.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno