Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Assen novou oblíbenou destinací Salače. Český jezdec si v Moto2 dojel pro maximum

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jednou to přijít musí. Přesně tohle si před dalším závodem seriálu MotoGP říkal český závodník Filip Salač. Teď je jasné, že bude na Assen v Nizozemsku vzpomínat jako na místo, kde si zajel pro nejlepší výsledek v kariéře coby člena startovací listiny Moto2. Do závodu vyjížděl jako dvanáctý, výsledek nakonec ještě o dvě místa vylepšil.

  Několikrát v letošní sezoně upadl, vesměs podával spíše ne zrovna přesvědčivé výsledky. Filip Salač až do uplynulého víkendu dojel nejlépe třináctý v Itálii, výsledek chtěl vylepšit za každou cenu. A jezdci týmu Gresini Racing se to nakonec v Assenu povedlo. Všechno odstartovalo už v kvalifikaci.

  „V kvalifikaci jsem hodně chyboval a beru to na sebe. Určitě to mohlo být lepší, ale i tak je dvanácté místo lepší než dvacáté. Čtvrtá řada je stále hratelná, motorka funguje skvěle, těším se na zítra,“ pronesl Salač po kvalifikačním závodě. Úzká a rychlá trať mu vyhovovala, to se nakonec potvrdilo také o den později.

  Salač dal zapomenout na pád v tréninku, ve warm-upu se naladil osmým místem. Skvěle jel i v hlavním závodě, držel se blízko nejlepších, nechyboval, nebál se. Nakonec z toho bylo umístění v nejlepší desítce, přesněji na jejím chvostu. I tak byl český závodník spokojený a v cíli se usmíval od ucha k uchu.

  „Byl jsem spokojený, ale měl jsem velký stres z prvního kola, protože trať v Assenu je hodně úzká a na těch velkých motorkách je důležité se tam složit. Bál jsem se, abych neudělal chybu a závod pro mě neskončil hned na začátku. Nakonec to vyšlo, v závodě jsem měl dobré tempo, povedla se z toho moje první top 10 v Moto2, mám velkou radost,“ řekl po závodě.

  Královská kubatura za Bagnaiou

  Napínavý závod nabídlo také Moto3, kterému dominoval Japonec Sasaki před španělskými borci Guevarou a Garcíou, zajímavé dění sledovali fanoušci i v královské kubatuře. Pro prvenství si dojel italský rychlík Bagnaia, za ním skončil týmový kolega Bezzecchi. Lídr šampionátu Quartararo poprvé nedojel, je to ale i tak on, kdo pořadí kraluje.

  Náskok na Francouze snížil Espargaró, který dojel čtvrtý. Mezi oběma předními jezdci pořadí došlo ke kolizi, za kterou se musel omluvit lídr. Oba pokračovali, další pád už ale Quartarara vyřadil, naopak Španěl po stíhání ještě stačil vystoupat těsně pod bednu.

  Velká cena Nizozemska – závod MotoGP v Assenu:

  • Moto3: 1. Sasaki (Jap./Husqvarna) 37:28,371, 2. Guevara (Šp./GasGas) -0,314, 3. García (Šp./GasGas) -0,392, 4. Suzuki (Jap./Honda) -0,399, 5. Artigas (Šp./CFMoto) -0,661, 6. Holgado (Šp./KTM) -11,540.
  • Moto2: 1. A. Fernández (Šp./Kalex) 39:07,133, 2. Ogura (Jap./Kalex) -0,66, 3. Dixon (Brit./GasGas) -0,725, 4. Vietti (It./Kalex) -0,758, 5. Bendsneyder (Niz./Kalex) -1,485, 6. A. López (Šp./Speed Up) -5,417, …10. Salač (ČR/Kalex) -7,691.
  • MotoGP: 1. Bagnaia 40:25,205, 2. Bezzecchi (oba It./Ducati) -0,444, 3. M. Viňales -1,209, 4. A. Espargaró (oba Šp./Aprilia) -2,585, 5. B. Binder (JAR/KTM) -2,721, 6. Miller (Austr.//Ducati) -3,045.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS