FotbalAspiranti na titul? Nastaly komplikace. United prohráli s posledním, navíc řeší rasistické...

Aspiranti na titul? Nastaly komplikace. United prohráli s posledním, navíc řeší rasistické urážky

Tahanice o mistrovský titul se z pohledu Manchesteru United lehce zkomplikovaly. Stále sice jeho fotbalisté figurují na druhém místě, místo nahánění městských rivalů ze City ale padli doma s nejhorším celkem ligy. Sheffield měl do té doby v tabulce 5 bodů, v Manchesteru ale urval 3.

Kromě toho, že se teď může propast mezi oběma Manchestery zvětšit na rozdíl 4 bodů, United řeší i jiné trable. V posledním zápase se Sheffieldem tečoval rozhodující trefu do vlastní sítě zadák domácích Axel Tuanzebe. Obránce tmavší pleti to pak na sociálních sítích od „fanoušků“ pořádně schytal a ve hře byl samozřejmě i rasismus.

Ale o tom až později. Manchester United prožívá sezonu jako na houpačce. Nejprve „Rudí ďáblové“ vyzráli v Lize mistrů na loňského finalistu z PSG, po slibně vypadajících výkonech se ale do další fáze milionářské soutěže neprobojovali.

No a pak je tu liga. United se daří tak nějak napůl. Chvilku celé Premier League kralovali. A není divu, vždyť poslední porážka přišla na začátku listopadu s Arsenalem. Jenže pak přišlo 20. kolo a domácí bitva se Sheffieldem.

Ten se pyšní nepříjemným prvenstvím: v téhle fázi anglické nejvyšší soutěže neměl nikdo nikdy méně bodů. A podle toho měl vypadat i zápas s United. Opak byl ale pravdou. Sheffield se ujal vedení a na pozdější srovnání dokázal zanedlouho odpovědět ještě jednou.

„Míč jsme drželi jenom my, ale když inkasujete dva špatné góly, je to vždycky těžké. Nevytvořili jsme si dost velkých příležitostí. Chybělo nám kouzlo, jiskra, něco extra. Soupeř dobře bránil, ale my nenašli správné myšlenky a řešení,“ smutnil po zápase kouč United a bývalý kanonýr Ole Gunnar Solskjaer.

Fotbalovými kruhy ale nezmítá jen ostudná porážka druhého s posledním. Řeší se také situace okolo mladíka Axela Tuanzebeho. Toho v Manchesteru označují za budoucího kapitána a lídra. Byl to ale právě on, kdo nasměroval míč do vlastní sítě a rozhodl ve prospěch hostů.

Po zápase se fanouškům omlouval na sociálních sítích, příspěvek ale musel zanedlouho smazat. Důvod? Vlna nenávistných komentářů odkazujících na jeho tmavou pleť. „Příznivci“ napadli i třeba jeho účet na Instagramu a opičími ikonami zasypaly řadu fotek.

Tři body něco takového ale United určitě nevrátí. „Jsme zklamaní, ale není čas se litovat. Jiné týmy prohrály a vrátily se zpět, i my to už několikrát dokázali. Nebude žádné velké vyšetřování,“ dodal týmu vzpruhu norský lodivod.

Další zápas čeká Manchester v sobotu na nepřátelské půdě londýnského Arsenalu.

Nejčtenější tento týden

Siniaková s Townsend rozdrtily soupeřky, Menšíkův sen o finále skončil

Český tenis prožil v Paříži další výrazný den. Kateřina Siniaková postoupila po dominantním výkonu do finále ženské čtyřhry Roland Garros. Jakub Menšík naopak svůj životní grandslamový turnaj v semifinále uzavřel, když podlehl favorizovanému Alexandru Zverevovi. Přesto odjíždí z Paříže s cenným výsledkem i výrazným posunem mezi elitou.

Moskva chystá hokejový zápas USA proti Rusku, Ovečkin se ho ale nezúčastní

V Moskvě se 1. července má uskutečnit hokejové utkání mezi americkými a ruskými hráči. Akce navazuje na myšlenku, o které v minulosti hovořili prezidenti Donald Trump a Vladimir Putin. Organizátoři ji představují jako symbolické gesto ke zlepšení vztahů mezi oběma zeměmi. Zatím však vše nasvědčuje tomu, že na ledě se neobjeví hvězdy NHL ani KHL.

Maňasová překonala rekord Kratochvílové a vede evropské tabulky

Česká atletika zažila mimořádně povedený večer. Karolína Maňasová v rakouském St. Pöltenu dvakrát překonala 45 let starý český rekord Jarmily Kratochvílové na 100 metrů. Ve finále navíc zaběhla čas 11,01 sekundy, kterým se dostala do čela letošních evropských tabulek. Výrazný posun zaznamenaly také Lurdes Gloria Manuel, Nikol Tabačková a Tereza Elena Šínová.

Lewis Hamilton si chválí Ferrari. Před Monakem věří, že Scuderia konečně míří správným směrem

Lewis Hamilton začíná po turbulentním přestupu do Ferrari znovu připomínat jezdce, který roky dominoval formuli 1. Sedminásobný mistr světa po povedeném závodě v Kanadě otevřeně promluvil o změnách uvnitř týmu, novém závodním inženýrovi i rostoucí důvěře ve Ferrari. A před Velkou cenou Monaka naznačil, že slavná italská stáj může patřit mezi hlavní favority víkendu.

České volejbalistky slaví v Lize národů druhou výhru, Belgii nedaly šanci

České volejbalistky zvládly na úvodním turnaji Ligy národů v čínském Nankingu další důležitý zápas. Belgii porazily jednoznačně 3:0 na sety a připsaly si druhé vítězství během tří utkání. Cenný triumf je navíc posunul na 14. místo světového žebříčku právě před jejich soupeřky.

Carolina po obratu srovnala finále, Hertlův faul rozhodl prodloužení

Hokejisté Caroliny zvládli ve druhém finále Stanley Cupu dramatický obrat a po výhře 4:3 v prodloužení vyrovnali sérii s Vegas na 1:1. Ještě deset minut před koncem přitom prohrávali o dvě branky. Smutným hrdinou večera se stal český útočník Tomáš Hertl, po jehož vyloučení rozhodl v nastavení Seth Jarvis.

Ruska Mirra Andreeva přehrála Ukrajinku Kostyuk a je poprvé ve finále French Open

Devatenáctiletá Mirra Andreeva si na Roland Garros zahraje své první grandslamové finále. Ruská tenistka v semifinále přehrála Ukrajinku Martu Kostyuk 6:1 a 6:3. V Paříži tak ukončila její letošní neporazitelnost na antuce a oplatila jí předchozí porážky z této sezony.

Návrat domů i tlak tisíců fanoušků. Chris Billam-Smith jde v Bournemouthu znovu do boje

Chris Billam-Smith se po více než roce vrací do domácího Bournemouthu, kde ho čeká nebezpečný knockoutér Ryan Rozicki. Bývalý mistr světa přiznal, že tentokrát cítí větší tlak než kdy dřív. Zároveň si ale užívá něco, co většina boxerů během zápasového týdne nezažije, a to čas s rodinou.

Aryna Sabalenka se po kolapsu v Paříži psychicky sesypala. „Chci skončit s tenisem,“ přiznala

Aryna Sabalenka byla po vyřazení z Roland Garros na pokraji zhroucení. Světová jednička přitom vedla ve čtvrtfinále nad Dianou Shnaider už o set a dva brejky, než přišel nepochopitelný kolaps. Po porážce přiznala, že momentálně nemá chuť pokračovat v tenise.

Pirát opustil Oktagon, podepsal smlouvu s RFA a nově je i spolumajitelem projektu pro talenty

Slovenský bojovník Samuel „Pirát“ Krištofič po letech opustil Oktagon a zamířil do konkurenční organizace RFA. Zkušený zápasník se navíc zapojí i mimo klec. Stal se spolumajitelem projektu Future Fighter Generation, který má vyhledávat a rozvíjet nové talenty pro profesionální MMA.

Češky vstoupily do Ligy národů výhrou nad domácí Čínou

České volejbalistky se na úvod nového ročníku Ligy národů postaraly o velké překvapení. V čínském Nankingu porazily domácí reprezentaci 3:0 na sety a vůbec poprvé v historii si poradily s aktuálně šestým týmem světového žebříčku. O cenný triumf se opřely především díky disciplinované hře, kvalitnímu servisu a minimu chyb.

Ferrari si pojistilo svou hvězdu. Charles Leclerc zůstane v Maranellu i v dalších letech

Ferrari vyslalo před domácí Velkou cenou Monaka jasný signál: Charles Leclerc zůstává v rudých barvách i na další sezóny. Monacký pilot podepsal novou dlouhodobou smlouvu, která má potvrdit jeho klíčovou roli v ambiciózním projektu slavné italské značky.

Tomáš Hertl rozhodl o výhře Vegas v prvním finále NHL

Tomáš Hertl se stal hlavní českou postavou úvodního finále Stanley Cupu. Útočník Vegas vstřelil v 57. minutě vítězný gól a zařídil svému týmu výhru 5:4 na ledě Caroliny. Golden Knights se tak ujali vedení 1:0 na zápasy a úspěšně vstoupili do boje o slavnou trofej.

Zverev je znovu v semifinále Roland Garros. Čeká ho Menšík

Alexander Zverev dál živí naději na první grandslamový titul kariéry. Německý tenista ve čtvrtfinále Roland Garros otočil nepříznivý vývoj proti talentovanému Rafaelu Jodarovi a po vítězství ve třech setech postoupil mezi nejlepší čtyřku turnaje.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama