Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Argentinské finále pro Cerundola, v Bastadu získal svůj premiérový titul na okruhu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Na severu Evropy získal třiadvacetiletý Francisco Cerundolo premiérový titul z turnaje ATP. Ve finále porazil ve dvou setech krajana Sebastiana Baeze a pozvedl nad hlavu trofej pro vítěze. V pondělním vydání žebříčku dosáhne na své kariérní maximum.

  Životní týden má za sebou rodák z Buenos Aires. Z pozice nenasazeného hráče dokráčel ve švédském Bastadu až k titulu, když cestou k trofeji vyřadil silné soupeře. Už ve druhém kole si vyšlápl na nasazenou jedničku Caspera Ruuda, kterému připravil teprve sedmou porážku na antuce v této sezoně.

  I v dalších zápasech slavil úspěch z pozice papírového outsidera. Ve čtvrtfinále přehrál Aslana Karaceva, v semifinále jednoznačně dominoval proti antukovému specialistovi Carenno-Bustovi.

  Nezastavil ho ani Sebastian Baez, který na turnaji vyřadil snad ještě silnější čtveřici soupeřů. Z turnaje postupně vyprovodil Fabia Fogniniho, Davidoviche Fokinu, Dominica Thiema a také Andreje Rubleva. Na druhý titul v sezoně však nedosáhl.  

  Lleyton Hewitt do síně slávy

  Pro finále byl klíčový první set, ve kterém Cerundolo uspěl v tiebreaku. Druhou sadu už získal s přehledem 6:2. „Vítězství pro mě znamená opravdu hodně. Už od dětství jsem o tom snil,“ uvedl po turnaji.

  Na souběžně hraném turnaji v Newportu se o titul utkali domácí Maxime Cressey s Alexanderem Bublikem. Třísetová bitva nakonec dopadla lépe pro místního borce, který si také připsal premiérovou výhru na turnaji ATP.  

  S ročním zpožděním byl v americkém městě také uveden do tenisové síně slávy Lleyton Hewitt. Australan, momentálně trénující daviscupový výběr, ve své kariéře získal dva grandslamové tituly a na úctyhodných osmdesát týdnů se stal i světovou jedničkou.

  „Je to pro mě neuvěřitelná čest a díky přítomnosti mé rodiny a přátel je to ještě výjimečnější,“ řekl při slavnostním ceremoniálu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS