3.1 C
Czech
Pátek 27. března 2026
FORTUNA:LIGAAni půlhodina proti deseti nestačila. Sparta veze z Jablonce jen bod, Klokan...

Ani půlhodina proti deseti nestačila. Sparta veze z Jablonce jen bod, Klokan znovu zakopl

Šesté kolo ligy přináší další ztrátu Sparty. Letenští si na severu Čech nedokázali poradit s oslabeným Jabloncem a pouze remizovali 1:1. Po kříži s Bohemians a prohře s Libercem tak tým Briana Priskeho přišel již o sedm bodů a boj o první příčku se rudým výrazně komplikuje.  

Mistrovství světa v Kataru začíná již za necelé tři měsíce, konkrétně 20. listopadu. Vedení české nejvyšší fotbalové soutěže tak bylo nuceno některá ligová kola posunout z víkendů na všední dny. Kolo s číslem šest proběhlo v úterý 30. a ve středu 31. srpna.

Cesta na sever výhrou neskončila

Doma remizovali s Bohemkou, touha spravit si chuť a získat plný počet bodů tak byla enormní. Potvrdil ji již v 10. minutě Kryštof Daněk, jenž využil odrazu balonu od jednoho z jabloneckých záložníků, na hranici vápna udělal kličku a skrytou ránou na bližší tyč poslal Spartu do vedení.

Po poločasové přestávce si navíc druhou žlutou kartu prohlédl Považanec. Letenské čekala téměř čtyřicetiminutová přesilovka. Domácí však dokázali výborně defenzivně pracovat a pražskému výběru nedovolovali žádný souvislý tlak. Jablonec sahal dokonce po výhře! Sám na Holce se řítil střídající Malínský, slabounkou střelu ale golman Sparty zneškodnil.

V 90+6. minutě inkasoval červenou kartu ještě Krob, na skóre to ale nic nezměnilo. Sparta remizovala v Jablonci 1:1. Možná i proto, že na branku domácích vystřelila pouze jednou…

Venku ano, doma ne

Výhra v Jablonci, v Teplicích a remíza na Spartě. Celkem 7 bodů. V Ďolíčku? Remíza s Baníkem, prohra s Hradcem Králové a nyní i s Českými Budějovicemi. Klokani mají v tabulce po prvních šesti kolech osm bodů, jen jeden je ale z domácího hřiště. A to se Jaroslavu Veselému vůbec nelíbí.

„Chceme vyhrávat doma, mrzí mě to kvůli našim fanouškům, kteří jsou skvělí. Je potřeba s tím něco dělat. Když nepotvrdíte body z venku, je to k ničemu,“ znělo po duelu s Dynamem z úst lodivoda Bohemians.

A není se čemu divit. Klokani do zápasu špatně vstoupili, dovolili Škodovi brzký gól hlavou. A i přesto, že Puškáč pěknou trefou z úniku vyrovnal, v závěru si dala Bohemka téměř vlastní gól. Pro kouče nepochopitelný. Z poloviny hřiště letěl odražený dlouhý balon do vápna domácích. Valeš však zůstal stát, obrana zaspala, a Sluka tak dostal dost prostoru na zpracování. Padající míč jen sklepl a ten se dokutálel do sítě. Dynamo slavilo, zelenobílí nechápali.

Bohemians prohráli doma druhý zápas v řadě, nyní budou o body bojovat v Brně.

Nejčtenější tento týden

Češi po dramatu s Irskem dál živí sen o mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla v Edenu divoké semifinále baráže a po remíze 2:2 slavila postup až po penaltách. Hrdinou večera se stal brankář Matěj Kovář, který v rozstřelu zneškodnil dva irské pokusy. Tým trenéra Miroslava Koubka tak zůstává ve hře o první účast na světovém šampionátu po dvaceti letech. O všechno rozhodne úterní duel s Dánskem na Letné.

Reshtenko i přes pád zvládl postup do volných jízd na MS v Praze

Georgii Reshtenko si na mistrovství světa v Praze poprvé v kariéře zajistil účast ve volných jízdách. Český krasobruslař sice v krátkém programu chyboval při čtverném toeloopu, přesto mu výkon před domácím publikem stačil na místo mezi nejlepší čtyřiadvacítkou.

George Russell se ostře ozval. Zákulisní válka se rozjela naplno 

Lídr šampionátu George Russell se před Velkou cenou Japonska pustil do soupeřů. Podle britského pilota není v pořádku, že rivalové zpochybňují technická řešení Mercedesu, který vstoupil do sezony ve skvělé formě.

Sabalenka zvládla těžký test, v Miami jde na Rybakinu

Aryna Sabalenka postoupila na turnaji v Miami do semifinále po výhře 6:4 a 6:4 nad Hailey Baptiste. Světová jednička neměla duel pod plnou kontrolou, v klíčových chvílích ale zabrala a teď ji čeká další souboj s Elenou Rybakinou.

Conor Benn míří za titulem. Jako dalšího chce vyzvat Garcíu

Britský boxer Conor Benn stojí na prahu klíčového momentu kariéry. Pokud 11. dubna uspěje proti zkušenému Američanovi Regisi Prograisovi, chce okamžitě zaútočit na světový titul. A to ideálně v domácím prostředí velkého fotbalového stadionu proti hvězdnému šampionovi Ryanu Garcíovi.

Lehečka je v Miami v semifinále a čeká ho Fils

Jiří Lehečka zvládl v Miami další těžký test a po výhře 7:6, 7:5 nad Martínem Landalucem postoupil do semifinále. Český tenista si na turnaji Masters zahraje mezi nejlepší čtyřkou teprve podruhé v kariéře. O finále se utká s Arthurem Filsem, který otočil dramatický zápas s Tommym Paulem.

Pastrňák a Zacha zařídili Bostonu výhru v prodloužení na ledě Buffala

David Pastrňák znovu táhl Boston. Český útočník dal gól, přidal dvě asistence a výrazně se podepsal pod výhru 4:3 po prodloužení v Buffalu. Rozhodující akci navíc připravil pro Pavla Zachu, který v nastavení vystřelil Bruins druhý bod.

Zápas, který změní vše. Moses Itauma jde do největší zkoušky

Moses Itauma je považován za budoucnost těžké váhy, jenže právě takové příběhy se často lámou v okamžicích, kdy se to nejméně čeká. Zápas s Jermaineem Franklinem má potvrdit jeho výjimečnost, nebo ukázat, že cesta na vrchol je mnohem složitější.

Mohamed Salah končí na Anfieldu. Nic už nebude jako dřív

Mohamed Salah odchází z Liverpoolu jako legenda, která přepisovala rekordy i dějiny klubu. Jeho rozloučení však nepřichází v ideální moment ani ideálním způsobem. Přesto jde o konec, který byl při pohledu na vývoj posledních měsíců téměř nevyhnutelný.

Muchová je v Miami v semifinále, Lehečka zvládl velký skalp

Karolína Muchová pokračuje na turnaji v Miami ve výborné formě a po výhře nad Victorií Mboko si zahraje semifinále. Jiří Lehečka na stejném podniku vyřadil světovou sedmičku Taylora Fritze a poprvé v kariéře prošel na Floridě mezi nejlepší osmičku. Český tenis tak na prestižním turnaji dál drží velmi silnou stopu.

Dobeš zářil proti Carolině, prosadili se i Nečas a Hronek

Jakub Dobeš dovedl Montreal k cenné výhře 5:2 nad Carolinou a 41 zákroky patřil k hlavním postavám večera. Výrazně pomohl i Juraj Slafkovský, který zapsal gól a asistenci. Povedenou noc ale prožili také další Češi, Martin Nečas dal za Colorado dva góly a Filip Hronek si v dresu Vancouveru připsal dvě asistence.

Šulc poprvé ovládl anketu Fotbalista roku

Pavel Šulc prožil mimořádný rok a dočkal se dalšího velkého ocenění. Ofenzivní záložník Lyonu poprvé vyhrál anketu Fotbalista roku, v níž s velkým náskokem předčil Patrika Schicka i Ladislava Krejčího. Po přestupu do Francie navíc rychle potvrdil, že umí obstát i na vyšší úrovni.

Jannik Sinner přepsal dějiny. Překonal rekord v počtu vyhraných setů

Italský tenista Jannik Sinner je ve fantastické formě. Na turnaji Miami Open nejen postoupil do osmifinále, ale zároveň překonal rekord Novaka Djokoviče v počtu vyhraných setů v řadě na turnajích Masters 1000. Znovu tak potvrdil, že patří mezi největší hvězdy současného tenisu. 

Ottawa uspěla na ledě Rangers a dál živí naději na play off

Senators vyhráli v jediném pondělním zápase NHL na ledě NY Rangers 2:1 a v tabulce Východní konference zůstali ve hře o divokou kartu. Newyorský celek prožil další nepovedený večer, doma vyslal na branku jen devět střel a neoslavil ani tisící zápas Mikaa Zibanejada v NHL.

Jake Paul vyhlíží velkou výzvu. Francis Ngannou je další na řadě

Kontroverzní influencer a boxer Jake Paul se po těžkém zranění vrací do hry. Navzdory zlomené čelisti z posledního zápasu už vyhlíží další velké jméno, a to rovnou bývalého šampiona UFC Francise Ngannoua, kterého ostře kritizuje.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama