Více
  18.8 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Ani „devítka“ nepomohla. Mistr světa Price pohořel na šipkách fantastického Smithe a na MS končí

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Naprosto nevídané. Fascinující. Čtvrtfinálový den na mistrovství světa v šipkách přinesl mnoho emocí a nejednou zvedal diváky ze sedaček. Všichni šipkařští nadšenci dnes byli obohaceni o devítišipkové zavření i konec mistra světa v turnaji. Favorizovaní Wright, Anderson i Wade postoupili. Jen Price svůj duel nezvládl. Sluší se však říci, že to vše byly bitva jako hrom!

  V turnaji zůstalo posledních osm statečných. Respektive osm nejlépe hrajících. Úvodní čtvrtfinálový souboj svedli veteráni z Anglie. Mervyn King čelil síle Jamese Wadea. Doslova. „The Machine“ byl od nástupu na stage plně koncentrován a zvládl beze ztráty jediného setu postoupit do semifinále. King předvedl sympatický, avšak nedostačující výkon.

  Odpoledne následoval první boj skotsko-anglický. Ikona Gary Anderson proti mladému štírkovi Luku Humphriesovi. Luke se prezentoval poněkud lépe než zmiňovaný King, prohru ale neodvrátil. Hrál srdnatě, zkušenostem Garyho se však dalo vzdorovat jen těžko. Anderson postoupil po výhře 5:2.

  V pořadí druhý souboj skotsko-anglický se odehrál ve večerních hodinách. Objev posledních měsíců Callan Rydz měl před sebou obrovsky náročnou misi. Potřeboval projít přes bývalého mistra světa a úřadujícího šampiona World Matchplay či World Cupu Petera Wrighta.

  Skotská legenda se v zápase hodně nadřela, neboť musela na rozdíl od doposud uvedených hráčů absolvovat i rozhodující set. Callan totiž předváděl fenomenální šipky, perfektně zavíral a dotáhl zápas až do stavu 4:4. Peter Wright, bohužel pro Rydze, nosí titul ostříleného mazáka, a tak se nenechal zaskočit a strhl koncovku zápasu na svou stranu. V semifinále ho čeká právě skotský parťák Anderson.

  Price zavřel na devět, Smith však zavřel semifinálové dveře

  Mnozí čekali celý den jen na toto klání. Úřadující mistr světa versus vynikající Angličan, jenž vyřadil v osmifinále hráče roku 2021 Jonnyho Claytona. Diváci, komentátoři i experti si slibovali mnoho. A dá se říci, že jejich očekávání byla naplněna. Možná je i něco předčilo.

  Michael Smith do utkání s Gerwynem velice slušně vstoupil, v žebříčku výše postavenému kolegovi úspěšně sekundoval a dokázal držet svá podání. Zlom nastal v rozhodujícím sedmém setu, kdy si „Bully Boy“ Priceovo podání doslova ukradl a šel s breakem v zádech servírovat na výhru.

  Úspěšně. Michael Smith k radosti bezmála třem tisícovkám fanoušků v hale zavřel double 12 a poslal z turnaje domů největšího favorita na zisk titulu Gerwyna Price. Je už teď jisté, že loňský triumf „The Iceman“ neobhájí.

  Za zmínku tak stojí možná jen „devítka“, kterou Price vykouzlil. Zavřel ji dokonce trochu netradičním způsobem. Když mu zbývalo 141, začal na trojnásobku devatenáctky a až pak šel na dvacítku. I tak ale trefil všechno, co potřeboval a zařadil se po bok Borlanda s Labanauskasem, tedy hráčů, kteří již letos na devět šipek na MS zavřeli.

  Semifinále je na programu v sobotu 2. ledna, první duel začne okolo 20:40h.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS