Více
  -1.5 C
  Czech
  Úterý, 25 ledna, 2022

  Ani „devítka“ nepomohla. Mistr světa Price pohořel na šipkách fantastického Smithe a na MS končí

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Naprosto nevídané. Fascinující. Čtvrtfinálový den na mistrovství světa v šipkách přinesl mnoho emocí a nejednou zvedal diváky ze sedaček. Všichni šipkařští nadšenci dnes byli obohaceni o devítišipkové zavření i konec mistra světa v turnaji. Favorizovaní Wright, Anderson i Wade postoupili. Jen Price svůj duel nezvládl. Sluší se však říci, že to vše byly bitva jako hrom!

  V turnaji zůstalo posledních osm statečných. Respektive osm nejlépe hrajících. Úvodní čtvrtfinálový souboj svedli veteráni z Anglie. Mervyn King čelil síle Jamese Wadea. Doslova. „The Machine“ byl od nástupu na stage plně koncentrován a zvládl beze ztráty jediného setu postoupit do semifinále. King předvedl sympatický, avšak nedostačující výkon.

  Odpoledne následoval první boj skotsko-anglický. Ikona Gary Anderson proti mladému štírkovi Luku Humphriesovi. Luke se prezentoval poněkud lépe než zmiňovaný King, prohru ale neodvrátil. Hrál srdnatě, zkušenostem Garyho se však dalo vzdorovat jen těžko. Anderson postoupil po výhře 5:2.

  V pořadí druhý souboj skotsko-anglický se odehrál ve večerních hodinách. Objev posledních měsíců Callan Rydz měl před sebou obrovsky náročnou misi. Potřeboval projít přes bývalého mistra světa a úřadujícího šampiona World Matchplay či World Cupu Petera Wrighta.

  Skotská legenda se v zápase hodně nadřela, neboť musela na rozdíl od doposud uvedených hráčů absolvovat i rozhodující set. Callan totiž předváděl fenomenální šipky, perfektně zavíral a dotáhl zápas až do stavu 4:4. Peter Wright, bohužel pro Rydze, nosí titul ostříleného mazáka, a tak se nenechal zaskočit a strhl koncovku zápasu na svou stranu. V semifinále ho čeká právě skotský parťák Anderson.

  Price zavřel na devět, Smith však zavřel semifinálové dveře

  Mnozí čekali celý den jen na toto klání. Úřadující mistr světa versus vynikající Angličan, jenž vyřadil v osmifinále hráče roku 2021 Jonnyho Claytona. Diváci, komentátoři i experti si slibovali mnoho. A dá se říci, že jejich očekávání byla naplněna. Možná je i něco předčilo.

  Michael Smith do utkání s Gerwynem velice slušně vstoupil, v žebříčku výše postavenému kolegovi úspěšně sekundoval a dokázal držet svá podání. Zlom nastal v rozhodujícím sedmém setu, kdy si „Bully Boy“ Priceovo podání doslova ukradl a šel s breakem v zádech servírovat na výhru.

  Úspěšně. Michael Smith k radosti bezmála třem tisícovkám fanoušků v hale zavřel double 12 a poslal z turnaje domů největšího favorita na zisk titulu Gerwyna Price. Je už teď jisté, že loňský triumf „The Iceman“ neobhájí.

  Za zmínku tak stojí možná jen „devítka“, kterou Price vykouzlil. Zavřel ji dokonce trochu netradičním způsobem. Když mu zbývalo 141, začal na trojnásobku devatenáctky a až pak šel na dvacítku. I tak ale trefil všechno, co potřeboval a zařadil se po bok Borlanda s Labanauskasem, tedy hráčů, kteří již letos na devět šipek na MS zavřeli.

  Semifinále je na programu v sobotu 2. ledna, první duel začne okolo 20:40h.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Michael Van Gerwen

  Van Gerwen konečně v akci? Za týden startuje první šipkařský major turnaj roku 2022

  Mistrovství světa ovládl podobně jako před dvěma lety Peter Wright, nyní nastal čas na obhajobu vyhraných peněz i na navazujícím major turnaji. Jsou tu The Masters! Klasický turnaj pro 24 nejlepších hráčů světa, na kterém bývají k vidění naprosto nebeské šipky. Do akce by se mohl navíc dostat i po svých covidových potížích Dave Chisnall nebo legendární Michael Van Gerwen.
  Karel Sedláček

  Nevyšlo to. Na šipkařské Q-School neuspěl žádný Čech, Sedláček přišel o kartu

  České šipky bude tento rok na té nejvyšší světové scéně reprezentovat pravidelně pouze Adam Gawlas. Jeho krajané totiž na Q-School neuspěli, domů se vrací bez karty profesionálního šipkaře, a nemohou se tak účastnit všech turnajů pod hlavičkou PDC. Úspěšná nebyla během kvalifikace ani jedna z žen v britské části, Sherrocková i Ashtonová vyšly naprázdno.
  Karel Sedláček

  Boj o karty začíná. Šipkařské kvalifikace se účastní několik hvězd, nechybí Sherrocková ani Sedláček

  Mistrovství světa skončilo a nejbližší major turnaj se odehraje až na konci ledna. Zdá se, že si profesionální šipky dávají měsíční pauzu. Pravdou je však pravý opak! Nejdůležitější část sezony pro mnohé hráče i diváky začíná právě 9. ledna. Je tady Q-School!
  Peter Wright

  Wright znovu usedá na šipkařský trůn. Po úžasném finále zbyly Smithovi oči pro pláč

  Dva roky uběhly jako voda a pohár mistra světa zvedá nad hlavu opět skotský showman Peter Wright. Ve finále největšího šipkařského šampionátu přetlačil ve dvanácti setech srdnatě bojujícího Michaela Smithe, jenž měl vysněný titul z major turnaje již po několikáté na dosah, podobně jako v minulosti však končí jen a pouze druhý. „Snakebite“ bere 15 milionů korun a upevňuje si pozici druhého nejlepšího hráče planety.
  Peter Wright

  Rekordman Wright ovládl fenomenální skotské derby, finálový boj svede se Smithem

  Dvě skotské legendy zazářily v semifinále šipkařského MS. Peter Wright svedl ohromující bitvu se svým dlouholetým přítelem Garym Andersonem, fanoušci byli svědky rekordu v počtu maximálních náhozů za jeden zápas MS a dočkali se téměř nevídaných průměrů. A to ještě Wright málem zavřel na devět šipek. Druhé semifinále ovládl Michael Smith, když si poradil s Jamesem Wadem poměrem 6:3.
  Luke Humphries

  Anglická bitva mladé krve pro Humphriese, s turnajem se rozloučil favorit Cross

  Čtvrtfinále připraveno. Poslední šipky roku 2021 přinesly postup Callana Rydze přes Alana Soutara, Petera Wrighta přes Ryana Searla i Jamese Wadea přes Martijna Kleermakera. Nicméně ty nejzajímavější souboje svedli mladíčci Chris Dobey s Lukem Humphriesem a zkušení veteráni Gary Anderson s Robem Crossem.
  Reklama
  Reklama
  Reklama